Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 01:28:45
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 100W lampa vs. 2x50W lampa  (Prečítané 13093 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #45 kedy: 31. December , 2007, 17:22:18 »

Joe, je rozdiel vedieť urobiť dobrý aparát a vyznať sa v elektroakustike a psychoakustike ... a nakoniec, keď je tak dobrý, bude mi isto vedieť aj erudovane oponovať  Bavím sa skvele
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #46 kedy: 31. December , 2007, 17:27:12 »

jemu sa nechce tolko okolo kvakat...ja to viem lebo s nim často byvam a opravuje mi veci....inemu by som ich opravit nedal...potom ho počujem ako sa chyta zahlavu nad mudrostami na tomto fore Bavím sa skvele Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 31. December , 2007, 17:27:35 od joe » Zaznamenané

temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #47 kedy: 31. December , 2007, 17:41:56 »

Brďo vie Bavím sa skvele všetko
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
predator
Hosť
« Odpoveď #48 kedy: 31. December , 2007, 17:43:12 »

Dobre, možno sa mu nechce kvákať preto, lebo nemá o čom, ja tu mám jednu anglickú stránku ako malý príklad. Jedná sa o jednoduchý príklad jednokanálového zosilňovača, a uvádza sa tam, že akonáhle sa prekročí úroveň (t.j. max. výkon), keď koniec zosilňovača začne skresľovať, rozdiel medzi čistým a skresleným signálom je príliš veľký ... teda na prenos bol použitý ten istý výkon, dva rôzne zvuky, a silnejší je ten skreslený! To presne zodpovedá tomu, čo tvrdím a čo som tu dokázal aj matematicky.

Tube amps are often thought to sound best when both pre- and power amps are overdriven, but to overdrive power tubes the amp must be played very loud. This also means that you can't change from distorted to clean power amp sounds unless you turn down the out level, making it unpractical to use the same amp for both clean and distorted sounds (when you change between clean and overdrive channels on a typical tube amp, you're only changing the preamp settings; the power amp is not meant to be overdriven if you want a clean sound).


Viac na http://g-force.info/advanced_setup.htm
« Posledná zmena: 31. December , 2007, 17:53:31 od Predator » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #49 kedy: 31. December , 2007, 17:58:32 »

Takto vyzerá čistý signál struny



a takto overdrive, trebárs z JCM-800 -



kde je hlasitosť počas doznievania furt rovnaká. Už z toho musí byť jasné, že stredný výkon u prvej ukážky je niekde v prvej tretine rozsahu, kdežto u tej druhej sa rovná maximálnemu.
« Posledná zmena: 31. December , 2007, 18:05:10 od Predator » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #50 kedy: 31. December , 2007, 18:07:43 »

A ešte jeden, pre lepšie pochopenie, priame porovnanie signálov pre čistý a skreslený zvuk ...



Tu pekne vidno, o koľko by tá amplitúda a teda aj výkon musel byť väčší, aby sa ten istý signál preniesol čisto, bez skreslenia (orezania špičiek). K tomu ešte skreslený tón je na základe viac vyšších harmonických vnímaný ako hlasitejší (viď základy psychoakustiky). Myslím, že k objasneniu situácie by to malo stačiť  Som frajer

viac na http://sound.westhost.com/instamps.htm
« Posledná zmena: 31. December , 2007, 18:16:11 od Predator » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #51 kedy: 31. December , 2007, 21:47:13 »

Príklad-hráš na jednokanále,skreslený zvuk.Čistý urobíš poťákom na gitare,čiže ide do ampu slabší signál.Mnohí muzikanti tak hrajú.V konečnom dôsledku je to vlastne onen prípad.Skreslený má väčší výkon,čistý menší.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #52 kedy: 31. December , 2007, 22:29:57 »

O to nejde, kto si dá čo tichšie. Bavíme sa o hlasitosti dvoch signálov s rozdielnou štruktúrou pri dvoch rovnakých výkonoch! Teda dajme tomu o 50W čistého a 50W skresleného signálu. lebo o tom ten spor bol ...

Pozri na ten spodný obrázok znovu a rozdeľ si ho na dve polovice podľa hodnoty Clipping level. Poďme sa baviť o hraničnom prípade, keď je uvažovaný výkon rovnaký, trebárs nech je maximálny, teda ak oba signály ani v svojej najsilnejšej časti nepresiahnu clip level. Teda nech ten čistý nebude mať skreslenú špičku a skreslený nebude (a z princípu ani nemôže byť) silnejší ako výkonové maximum ....

Čo dostaneme? Dva signály, ktoré majú rovnakú maximálnu amplitúdu (a teda aj rovnaký maximálny výkon!!!) a pritom rozdielny stredný výkon, zodpovedajúci rozdielnemu strednému akustickému tlaku a tým aj rozdielnej vnímanej hlasitosti.

Teda pri rovnakom okamžitom výkone máš pri overdrive a čistom zvuku rozdielny stredný výkon, a tým aj rozdielny vnem hlasitosti. Ľudské ucho pár periód špičiek nevybudí až natoľko ako dlhotrvajúci stály tlak, a tak je overdrive objektívne hlasnejší, aj keď aj jedno aj druhé využíva maximálny výkon zosilňovača! Navyše ešte raz zopakujem fyziologické pravidlo - Viac vyšších harmonických = viac hlasitosti, aj keď výkon je rovnaký!. na tomto pravidle fungujú napr. aural excitery a iné enhancery.

Teda, suma sumárum, overdrive bude pri rovnakom maximálnom výkone zosíka objektívne hlasitejší (má z hľadiska dynamickej štruktúry väčší stredný výkon), a subjektívny vnem bude ešte hlasitejší kvôli spektrálnej skladbe overdrive signálu.

Čo to dokazuje? No predsa to, že keď urobíš trebárs 50W zosík a pustíš do neho 50W cleanu k hranici limitácie a potom 50W drivu k hranici limitácie, tak ten drive bude z dôvodu svojej štruktúry hlasnejší, a teda tvrdenie z toho ESHovho článku neplatí, je to preklep!

Toto nemôžeš poprieť, to by si musel poprieť teóriu signálov a značnú časť teórie fyziologického posluchu. To ťa potom hneď navrhnem na Nobelovku, bratu ....

A ver mi, že viem, o čom hovorím, mňa na FEI KE učili takí borci ako prof. Michaeli a doc. Juhár a dosť som si od nich zobral, diplomovku mám z aplikovanej psychoakustiky (konvolučný HRTF procesor).
« Posledná zmena: 31. December , 2007, 22:45:55 od Predator » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #53 kedy: 04. Január , 2008, 09:49:55 »

Určite má na tom podiel to,čo tu spomínal Rastis,čistý ma zrozumiteľnejší attack,dynamiku...Sám si  napísal že ten attack je lepšie počutelný.Keď hráš na čistom tak predsa nečakáš po brnknutí kedy ti doznie signál,ale podla skladby a potreby.To znamená že niekedy je vlastne počuť takmer samý attack.Ďalšia vec môže byť aj maskovanie nástrojov.V tomto smere je na tom  skreslený zvuk horšie ako čistý.Vezmi si trebárs príklad aparátov-nejaké 30W lampové  kombo ti v pohode uhrá kapelu s clean zvukom.To isté Ti v metalovej kapele asi moc nepomôže/ESH popisoval metalové véčkové nastavenie.Potom neviem.Ucho je kua,možno mu je čistý zvuk,jeho frekvencie nepríjemnejšie a tým pádom relatívne sa to môže javiť  ako preliezavejšie. Ja nie som expert cez akustiku,ani za experta cez ampy  by som sa nepovažoval :).Ale v oblasti gitár a aparátov dám skôr na názor profi muzikantov,profi výrobcov ampov atď ,ako na docentov/ktorí sú určite erudovaný odborníci,ale gitara a ampy nie sú pre mňa čistá fyzika/.Mimochodom,ESH je ing,absolvoval ČVUT,hudbe sa venuje od šiestich rokov,venoval sa dosť dlho tvrdšej muzike/aktívne/,v oblasti ampov asi top v týchto končinách,spolupracuje s prvoligovými muzikantami.Inak vygoogli si aké nastavenia prúdov používajú výrobcovia na ampoch v triedach A a AB.A aj to porovnanie čo si dal s tými hip-hopermi,to je fyzikálne v poriadku?
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #54 kedy: 04. Január , 2008, 10:08:22 »

problem je v tom že to čo nazyva predator skreslenym zvukom dnes nazyvam čistym, jasne ,že ked plexinu daš do určitej hlasitosti začne kreslit a potom už nezosiluje len viac kresli...Ja myslim pusti si dvojkanalovy aparat a daj naplno čisty aj skresleny ten čisty bude ovela hlasnejši to mam osobne x krat vyskušane v praxi ..čisty kanal musim mat ovela tichšie Zdravíčko
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #55 kedy: 04. Január , 2008, 12:06:59 »

problem je v tom že to čo nazyva predator skreslenym zvukom dnes nazyvam čistym, jasne ,že ked plexinu daš do určitej hlasitosti začne kreslit a potom už nezosiluje len viac kresli...Ja myslim pusti si dvojkanalovy aparat a daj naplno čisty aj skresleny ten čisty bude ovela hlasnejši to mam osobne x krat vyskušane v praxi ..čisty kanal musim mat ovela tichšie Zdravíčko
suhlasim, mam rovnake skusenosti :)
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.