Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 00:14:03
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Behringer BTR2000-racková multifunkčná ladička  (Prečítané 6999 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« kedy: 30. December , 2007, 20:56:39 »

Diskusia k tomuto clanku:

http://gitaristi.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=90&Itemid=9
« Posledná zmena: 01. Január , 2008, 15:17:33 od Martinlm » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #1 kedy: 30. December , 2007, 21:26:57 »

predator teba je na tom vychode skoda. ty by si mohol robit aj spisovatela dopisovatela. ma to formu.  Na zdravie!  Zdravíčko
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 30. December , 2007, 21:30:15 »

Díky  Na zdravie! nebudeš veriť, ale už som rozmýšľal aj o tom, písať pre Muzikus, MusicStore a podobné časopisy ... ktovie prečo som to ešte neskúsil.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #3 kedy: 31. December , 2007, 13:30:59 »

Díky  Na zdravie! nebudeš veriť, ale už som rozmýšľal aj o tom, písať pre Muzikus, MusicStore a podobné časopisy ... ktovie prečo som to ešte neskúsil.
mal by si skusit, za to nic nedas, lebo clanky pises dobre Žmurk
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
predator
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 31. December , 2007, 14:23:09 »

Už som včera konečne nabral guráž a poslal do Music Store link na túto recenziu, zatiaľ ale nič ...  uvidíme, možno je len nevhodný čas, pochybujem, že u nich čítajú poštu na Silvestra  :)
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #5 kedy: 31. December , 2007, 14:58:40 »

Už som včera konečne nabral guráž a poslal do Music Store link na túto recenziu, zatiaľ ale nič ...  uvidíme, možno je len nevhodný čas, pochybujem, že u nich čítajú poštu na Silvestra  :)

neviem ci by nebolo lepsie oslovit skor dovozcov sak oni si platia tie clanky v casopisoch
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
obsidian.sk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 31. December , 2007, 19:24:43 »

Veru, dobre sa citaju tie clanky. Pred dvoma rokmi som experimentoval s FreeBSD a natrafil na abclinuxu.cz na tvoju seriu "FreeBSD v malej firme". Velmi uhladne napisane. Takze cosi take v muzikantsko-elektronickej sfere by som bral. Paci sa mi tiez, ze sa zameriavas na zariadenia, ktore nestoja desattisice (Virtualizer, 4x12 s Jensenmi, Golem...) a mozu ponuknut celkom slusne moznosti.
Zaznamenané

Ibanez RG321MH-RB
predator
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 31. December , 2007, 19:44:47 »

Vďaka, teší ma, že tieto články pomohli pár ľuďom, ktorým ukázali cestu, že aj lacnejšie riešenia fungujú dobre, ak sa starostlivo premyslia a seriózne aplikujú. A to platí ako v SW, tak aj v hudobnom vybavení.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 01. Január , 2008, 00:32:27 »

Veru, dobre sa citaju tie clanky. Pred dvoma rokmi som experimentoval s FreeBSD a natrafil na abclinuxu.cz na tvoju seriu "FreeBSD v malej firme". Velmi uhladne napisane. Takze cosi take v muzikantsko-elektronickej sfere by som bral. Paci sa mi tiez, ze sa zameriavas na zariadenia, ktore nestoja desattisice (Virtualizer, 4x12 s Jensenmi, Golem...) a mozu ponuknut celkom slusne moznosti.

Fiiha, tu niekto aj pozna FreeBSD? Fajne na freebsd.nfo.sk mozete najst slovensku podporu pre to + samostatnu mini distribuciu na http://www.freebsd.nfo.sk/1fcd.htm (na temu co sa vojde na 1 disketu) + router distribucia http://www.freebsd.nfo.sk/opbsd/ etc... super vec, ale pred 5 rokmi som presiel na Debian...  ha ha ha

On topic: dobra recenzia, ozaj taka casopisova... negativa ziadne? :-) ale ked vidim ceu toho Korgu a potom tohto Beringheru, tak to cloveka laka...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
predator
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 01. Január , 2008, 01:52:52 »

Negatíva sú ... tá extra presnosť nezvyknutého človeka môže dosť srať, keď brnkne po hrubom E-čku a ono mu to behá najskôr nad ním a potom pod ním. To je čosi iné ako keď si vytiahneš z furtálu malú krabičku, brnkneš a zrazu Ti svieti pekne zelená ledka, že to vraj perfektne ladí ... táto mašina je moc citlivá a vie rozpoznať aj to, že máš nultý pražec o zlomok milimetra vyššie a F na prvej polohe je o 4 centy hore oproti normálu. A to potom človeka naserie, že si kúpil výbornú gitaru a ono mu to neladí presne. Chce to dobrý nástroj, vhodne hrubé struny, vhodne nízky dohmat. Ja som na to zareagoval tak, že som vymenil struny deviny za hybridy, znížil dohmat asi o milimeter a aj zámok o nejaké desatiny milimetra. A zrazu bolo po problémoch....

Chytí to aj fakt malú odchýlku. Trebárs nastaviť dobre intonáciu na vintage telecasteri s klasickou trojkameňovou kobylkou (jeden kameň na dve struny) asi bude peklo. Už tuším, prečo na túto ladičku nadávali práve na telecasterovskom fóre ...

Ďalšou vecou je, že sa to s touto citlivou kráskou musí vedieť ... treba brnknúť a potom počkať sekundu-dve, kým sa to ustáli, nie drbať po strune každých pol sekundy. Merací algoritmus totiž odmeria aj to, že v okamihu brnknutia sa struna trochu natiahne, a patrične to aj ukáže. A tak sa nejakému veci neznalému užívateľovi môže zdať, že ono to nejak nie a nie zdetekovať tón, lieta to hore dole, a pritom ten prístroj iba ukazuje, čo sa na tej gitare v reále deje. Jeden cent je maličká hodnota, to nemá šancu človek ani rozpoznať ... a potom má zmiešané pocity z toho, že displej skáče hore-dole a z repráku ide stabilný tón.

Ešte lepšie je to, pokiaľ človek podladí ľahšie struny (trebárs 009) o dva tóny, to je potom na stupnici farebný disco efekt, nie ladenie. Samozrejme, ladička je v tom nevinne a pri výmene strún za správne hrubé struny problém zmizne sám od seba.

Proste treba trochu vedieť aj fyzikálny background okolo strún a potom je to výhoda, robí sa s tým trochu ináč ako s bežnou malou ladičkou. Pre začiatočníka nedoporučujem, ale technicky založený týpek s tým naladí gitaru podstatne lepšie a presnejšie ako s bežnými ladičkami a navyše mu prístroj vie dať info, či je hrúbka, stav opotrebenia a nastavenia strún v poriadku.
« Posledná zmena: 01. Január , 2008, 02:14:13 od Predator » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 01. Január , 2008, 14:30:09 »

jaj boze... pocujem, ci mam naladenu gitaru ? pocujem. co potrebujem, aby som mal dobre naladenu gitaru ? referenciu hocakeho tonu z tonov prazdnych strun... a usi. potrebujem sa v rychlosti nahlucho na podiu skontrolovat ci ladim ? v takom pripade mi staci hocijaka rychla krabickova ladicka za par korun. naco mi je nejaky vedecky model, co mu trva niekolko sekund, aby vyhodnotil nejake centy ? aj tak neexistuje gitara, co ladi presne po spravnom naladeni prazdnych strun..
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 01. Január , 2008, 14:44:04 »

Veď v pohode, ja som to písal, že to neviem s kludným srdcom doporučiť všetkým, niekomu sa taká ladička zapáči a niekoho bude tá presnosť desne srať. Pripúšťam, že ten "vedecký laboratórny model" nie každému sadne.

Mne sa to celkom zapáčilo, lebo je pravda, že 100% neintonuje nijaká gitara, ale takto je aspoň priestor laborovať s tým a nastaviť to do čo najmenšej chyby, dostať z nástroja maximum. Aj problém prázdna struna vs. chytená struna sa dá s presnou ladičkou minimalizovať. Veď som to aj písal, že som z toho dôvodu znižoval zámok nultého pražca (moja Yamaha ho má výškovo nastaviteľný) a tým tú odchýlku zrovnal z cca +4 centov na cca +-1 Som frajer

Ale každému, čo jeho je ...

« Posledná zmena: 01. Január , 2008, 14:45:55 od Predator » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.122 sekund, 22 otázok.