Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 11:49:24
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake repro...orientacne rady  (Prečítané 17289 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #15 kedy: 09. Január , 2008, 23:07:01 »

Sranda, ja som mal bednu s v30 + lead80. Domaca hlasitost bol super zvuk, pri vyssej to bol uz bordel akoby repraky nezvladali. Musim si to s tymi reprakmi premysliet, sice su za facku ale zbytocne sa mi nechce vyhadzovat peniaze.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #16 kedy: 09. Január , 2008, 23:10:41 »

a aky si mal aparat? no ono logicky by sa to malo cca volit tak, ze na stredovejsi aparat by sa mali dat repraky skor s V charakteristikou. ale zas napriklad DR je dost stredovy aparat a pouzivaju sa na nom V30. ten reprak si musi dobre sadnut k tomu ampu. uz sa robilo porovnanie takychto aparatov a bedni? :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 09. Január , 2008, 23:14:38 »

Sranda, ja som mal bednu s v30 + lead80. Domaca hlasitost bol super zvuk, pri vyssej to bol uz bordel akoby repraky nezvladali. (...)
Tuto kombinaciu pocut na nasom deme a neviem, ci by tam nieco nieco nezvladalo. Hlasitost pri nahravani bola viac nez bicie.
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #18 kedy: 09. Január , 2008, 23:17:58 »

Tuto kombinaciu pocut na nasom deme a neviem, ci by tam nieco nieco nezvladalo. Hlasitost pri nahravani bola viac nez bicie.
no ved ja viem, mozno som bol hluchsi ako dnes a drncal mi aparat. Mozno sa blatili trafaky, alebo lampy stratili prenosovu schopnost - aj taka moznost.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #19 kedy: 10. Január , 2008, 08:48:31 »

ja si zase myslim ze vintage30 je moc stredovy huhlak.
V30 mam v kombe a stredovy huhlak to nie je ani nahodov. Zalezi dost aj od samotnej bedne!! ta ma 50% uspechu, ked mas napr. 1x12 open back tak V30 ma malo basov a vela vysok, 2x12 uzavreta s V30 je zvukovo uplne inde !! ovela viac basov a konkretnejsi zvuk. Ked pises skusenost s reproduktorom pripis tam aj v akej bedni si ho mal..
Zaznamenané

FALLGRAPP
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #20 kedy: 10. Január , 2008, 18:08:15 »

V30 mam v kombe a stredovy huhlak to nie je ani nahodov. Zalezi dost aj od samotnej bedne!! ta ma 50% uspechu, ked mas napr. 1x12 open back tak V30 ma malo basov a vela vysok, 2x12 uzavreta s V30 je zvukovo uplne inde !! ovela viac basov a konkretnejsi zvuk. Ked pises skusenost s reproduktorom pripis tam aj v akej bedni si ho mal..

je jasne, ze 1x12" a 2x12' je rozdiel a to dost velky. ci na hutnosti, alebo farbe zvuku. ja mam uplne urazretu 1x12" s V30
Zaznamenané

acdc100
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 246


« Odpoveď #21 kedy: 10. Január , 2008, 19:41:15 »

Nemám rád V30, Roberto ich popísal dosť presne...aj keď mi inak hrali napr. v ENGL 2X12 PRO boxe a inak hrajú v MESA BOOGIE 4X12 RECTIFIER. Najhoršie hrajú podľa mňa v boxe 4x12 AV MARSHALL...a edovolím si tvrdiť či je to boxom alebo ich robia pre každú firmu inde...mne vyhovuje najviac obyčajný zvuk G-75T...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #22 kedy: 10. Január , 2008, 19:57:22 »

kua, normalne zacinam nervy chytat. ja by som rad vyskusal svoj aparat na tych G12T - 75, ale neviem kde. nema niekto z okolia tuto bednu? okolie DCA, TN, IL? aby som mohol zvuky porovnat Na zdravie!
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #23 kedy: 10. Január , 2008, 20:01:09 »

Nemám rád V30, Roberto ich popísal dosť presne...aj keď mi inak hrali napr. v ENGL 2X12 PRO boxe a inak hrajú v MESA BOOGIE 4X12 RECTIFIER. Najhoršie hrajú podľa mňa v boxe 4x12 AV MARSHALL...a edovolím si tvrdiť či je to boxom alebo ich robia pre každú firmu inde...mne vyhovuje najviac obyčajný zvuk G-75T...
aj mesa aj marshall si u celestionu nechavaju vyrabat reproduktory ktore sa mierne odlisuju od beznych pultových s rovnakým označením.
konstrukcia boxu urobí tiez velmi vela. Napr. thiele box s EVM je uplna parada, ale ked sa vymeni reproduktor tak to je uuuplne nieco ine. Jednoducho to je box navrhnutý presne namieru podla reproduktoru.
Osobne nepreferujem ani menenie reproduktorov v kombach. Výrobca asi vie preco osadza repro ake osadza (nebavime sa o valvkingoch a podobných).
Mam v kombe repro menene, ale len kvoli tomu, ze starý sa odpálil.
Zaznamenané

FALLGRAPP
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 10. Január , 2008, 20:07:50 »

no zas vyrobca moze iba tusit, co je preto na najlepsie :) preto je viac boxov, aparatov aby to ulahodilo zakaznikovi :)
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #25 kedy: 10. Január , 2008, 20:20:29 »

no zas vyrobca moze iba tusit..
no, firmy vyrábajú boxy na základe niečoho, nie na základe tušenia..
Ked si kupuješ kvalitný box, aparát, čokolvek, tak neplatíš len za súčiastky a prácu, platíš aj ludí ktorí experimentovali počítali a skúšali, platíš za všetky nepodarky- obete ktoré museli prísť predtým než firma dodá na trh "nový model"
u firiem ako Bugera, Behringer, Valvking platíš  len súčiastky a prácu (samozrejme aj obchodná marže) kvoli tomu, že skrátka okopírujú čo sa dá a vývoju nevenujú nič.
« Posledná zmena: 10. Január , 2008, 20:21:28 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #26 kedy: 10. Január , 2008, 20:25:21 »

si ma zle pochopil. ja viem, ze vyrobcovia pocitaju, to je jasne. ja som narazal, ze nie vzdy sa musi prave vypocitany reprak niekomu pacit a preto som povedal, ze je viac boxov aby si mohol dotycny vybrat. narazam na to, ze sice mozes mat v bedni vyrobcom osadene repraky, ale skusis tam dat ine a bude Ti to hrat lepsie. takze by som to nebral zas tak, ze co tam da vyrobca je najlepsie, ked je to prepocitane :)
Zaznamenané

MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #27 kedy: 10. Január , 2008, 20:36:26 »

. narazam na to, ze sice mozes mat v bedni vyrobcom osadene repraky, ale skusis tam dat ine a bude Ti to hrat lepsie.
myslis si, ze ak si kupis box mesa boogie a hras do toho s Dualom, tak ked vymenis repro to bude hrat lepsie??
alebo mas marshall plexi a k tomu bednu s greenbackmi tak ked tie vymenis ze to bude hrat lepsie??
Pani inzinieri v týchto firmách velmi dobre vedia preco k niektorým modelom aparatov robia na mieru aj bedne!!
Výmena reproduktoru je najvacsia hlupost, to uz rovno celu novu bednu!!
výsledný zvuk je sice dost subjektívna vec, ale riesit to takýmto sposobom...
« Posledná zmena: 10. Január , 2008, 20:37:17 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #28 kedy: 10. Január , 2008, 20:42:44 »

MaTeS: zas tak striktne by som to nevidel, to iste by si mohol povedat o lampach, snimacoch, strunach atd, ktore su tovarensky osadzane a predsa si to ludia menia a nekupuju rovno novy amp alebo gitaru  :) takze az taka velka hlupost to nemusi byt, ludia su rozni, takisto aj ich chute a naroky  Žmurk
« Posledná zmena: 10. Január , 2008, 20:50:26 od styrioci » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #29 kedy: 10. Január , 2008, 20:43:50 »

Nemám rád V30, Roberto ich popísal dosť presne...aj keď mi inak hrali napr. v ENGL 2X12 PRO boxe a inak hrajú v MESA BOOGIE 4X12 RECTIFIER. Najhoršie hrajú podľa mňa v boxe 4x12 AV MARSHALL...a edovolím si tvrdiť či je to boxom alebo ich robia pre každú firmu inde...mne vyhovuje najviac obyčajný zvuk G-75T...

V Marshall 1960AV su ine repraky ako Celestion Vintage30. Sam Marshall ich prezentuje ako Marshall/Celestion Vintage a zneju inak.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.