Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 11:36:40
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ake repro...orientacne rady  (Prečítané 17293 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #60 kedy: 11. Január , 2008, 01:31:25 »

zo zvuku sa da aj osprostiet; ked dlho pocuvas nejaky tak sa ti zacne subjektivne pacit

nevadi - zomriem osprosteny, ale stastny  Bavím sa skvele
Zaznamenané
lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #61 kedy: 11. Január , 2008, 01:32:31 »

Citácia
zo zvuku sa da aj osprostiet; ked dlho pocuvas nejaky tak sa ti zacne subjektivne pacit
Preco sem tahas pop? to je uz fakt OT  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #62 kedy: 11. Január , 2008, 01:34:03 »

v USA momentalne fici taky trend ze ludia maju handmade bedne s reprakmi z dobrych obdobi. Ci jenseny, eminence, fane, celestiony.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #63 kedy: 11. Január , 2008, 01:34:33 »

stavim sa ze keby vam tie homemade vytuningovane bedne zosnimali v studiu tak si nespoznate vlastny zvuk na nahravke. na ucho sa to v garazi pocuva inak a na nahravke sa to uplne zmeni.

o co ? moj box sa vyskytuje vo vela nahravkach, aj lacnych polostudiovych, aj drahych profistudiovych.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #64 kedy: 11. Január , 2008, 01:36:29 »

ale je to pravda o tom stasti. z tejto muziky hovno mas, zabijes pri tom kvantum casu, navraz as do toho kopu penazi, nikdy z toho nic nebude ale si stastny a o to ide  Si píš!!!  Si píš!!!  Si píš!!!
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #65 kedy: 11. Január , 2008, 01:38:39 »

ale je to pravda o tom stasti. z tejto muziky hovno mas, zabijes pri tom kvantum casu, navraz as do toho kopu penazi, nikdy z toho nic nebude ale si stastny a o to ide  Si píš!!!  Si píš!!!  Si píš!!!
uz sa zachadza moj OT, ale este si splechnem aj ja. Cely zivot niecim zasierame, muzika je aspon nieco co prechadza cez teba ak to robis s laskou.. preto mam plexinu a hram na stare gitary  ha ha ha
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #66 kedy: 11. Január , 2008, 01:45:03 »

preco si myslis, ze typek co montuje bednu pre f. Marshall tam vie osadit tie repraky lepsie, ako si ich osadis sam ? ano - bolo povedane, ze to, co predava Celestion nam nie je presne to iste, ako to, co predava Celestion Marshallu. zacinam byt o tom sam presvedceny... ale takto to nebolo odjakziva. Marshall bezne osadzal seriove Celestiony, este klacicke boxy serie JCM900 su 100% osadene obyc. G-12T ckami a hadal by som sa, ze Vintage z toho obdobia boli osadene tiez obycajne - to sa bavime o polovici 90-tych rokov. ale ty tvrdis - ze ja vymenou reprakov riskujem potencialne zkazenie zvuku ? lebo firma Marshall ma za tym nejaky vyvoj a vie co robi? cize ja vymenou jedneho typu Celestionu v boxe za iny Celestion mozem zasadne posrat zvuk ? ale ked aj sam Marshall predava ten isty box osadeny zrovna tymi dvoma typmi Celestionov, ktore ja chcem medzi sebou menit, tak to je ine, lebo oni skratka vedia a ja iba naslepo experimentujem ?
Mas pravdu, v tomto pripade ano.

inac keby je uplne jedno a na bedni nezalezi, ze ide len o reproduktor, tak by marshal nemal tolko typov bední, ale mal by jeden a ponukal by celý sortiment celestionu alebo cohokolvek...

ale predstav si thiele box, ze povodny ElectroVoice vymenis za greenback, alebo nebodaj alnico blue..
osobne som to neskusal, ale predpokladam, ze to bude výrazná zmena, alebo do voxa ac30 das dva 250W reproduktory..
« Posledná zmena: 11. Január , 2008, 01:48:18 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #67 kedy: 11. Január , 2008, 08:54:38 »


mi napis kolko svetových gitaristov (nechci aby som ti vysvetloval aky to su) meni snimace (lampy a struny neratajme su spotrebný tovar) repraky a ja neviem co este??

Skor by som sa spytal, kolko "svetovych" gitaristov hra dnes na nemenenych, nesignovanych a netunenych ampoch. Ved ma kazdy pomaly nejaku vlastnu verziu. A snimace menia veselo takisto, preco by nemali?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #68 kedy: 11. Január , 2008, 08:56:36 »

toto forum nie je o gitaristoch, ale o ludoch ktorý si robia radost "subjektívne vynikajúcim" zvukom.

Ano, aj si pritom honime.  ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #69 kedy: 11. Január , 2008, 09:02:03 »

stavim sa ze keby vam tie homemade vytuningovane bedne zosnimali v studiu tak si nespoznate vlastny zvuk na nahravke. na ucho sa to v garazi pocuva inak a na nahravke sa to uplne zmeni.

No a? Preto o tom nemame pisat? Kolko ludi z fora tu nahrava v studiu? 5%?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kovrom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 151


« Odpoveď #70 kedy: 11. Január , 2008, 09:44:15 »

Je možnosť voľby a to je dobre. Niekomu stačí origoš, niekto si to vylepšuje podľa svojich predstáv. Nevidím na tom nič zlého. Mne napr. veľmi vyhovuje bežný box MARSHALL 4X12 G-75T a neriešim to, zvuk mením zmenou korekcií na ampe smerom k svojmu zvukovému ideálu.  Keby som tam dal nejaké vyberané repráky, box by určite nehral zle, ale necítiom potrebu robiť to... zvuk mi vyhovuje a stačí na moje účely Na zdravie!
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #71 kedy: 11. Január , 2008, 09:51:54 »

poterbujem poradit. zhanam gitarove repro 12" na zosik tranzistor-  60w/8ohm nemusi to byt hned extra-kvalitna znacka ale cena do 1500sk vie niekto poradit Huh! Huh! Huh!
Na tranzistor sa dosť používajú Eminence.To by bola možno tiež dobrá voľba.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #72 kedy: 11. Január , 2008, 10:05:27 »


inac keby je uplne jedno a na bedni nezalezi, ze ide len o reproduktor, tak by marshal nemal tolko typov bední, ale mal by jeden a ponukal by celý sortiment celestionu alebo cohokolvek...

ale predstav si thiele box, ze povodny ElectroVoice vymenis za greenback, alebo nebodaj alnico blue..
osobne som to neskusal, ale predpokladam, ze to bude výrazná zmena, alebo do voxa ac30 das dva 250W reproduktory..

ale vsak to je jasne. vcera sme to trochu zvrhli na cierna / biela, ale myslim ze je jasne , co chceme povedat  Na zdravie! samozrejme nestrcim do kombicka 1x12" ja neviem aky reprak a nebudem cakat, ze tym padom mi kobicko zacne hrat ako neviem aky box....

a je jasne, ze ked si koupim nejaky rollsrojsovy znackovy box od rollsojsovej firmy, bol by ulet, keby som ako prve zacal v nom tunit repraky...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #73 kedy: 11. Január , 2008, 11:25:03 »

ja len k tomu vyvoju napr. mesa ma cca 4 typy 1x12 (recto, roadster, lonestar...) bedni roznych rozmerov (s celestion vintage 30), ale skor si myslim, ze tie zmeny rozmerov su z estetickych dovodov, aby na ne sadli jednotlive zosiky, akoby za tym bola nejaka fyzika, ze konkretny objem bedne sadne danemu aparatu viac/menej... tomu sa hovori vyvoj a preto su tie bedne tak kurevsky drahe  Na zdravie! Bavím sa skvele

(samozrejme, ze ide o OT a nemyslim to vazne)
« Posledná zmena: 11. Január , 2008, 11:25:20 od styrioci » Zaznamenané
kovrom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 151


« Odpoveď #74 kedy: 11. Január , 2008, 11:26:38 »

Styrioci: Mal si niekedy nejakú origoš MESA bedňu ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 22 otázok.