Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. September , 2024, 16:38:27
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: POD 2 vs. POD XT  (Prečítané 7820 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
jurixon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« kedy: 06. Máj , 2005, 14:03:00 »

Páni, hral niekto z vas na pod xt? neviete nahodou ci je velky rozdiel medzi pod 2 a xt-eckom? ake to ma prednosti? Planujem kupit bud poda 2 alebo xt a neviem sa rozhodnut... :hm: PODXT - ukážky 5o driveové zvuky zeby mesa? zeby mesa? moj oblubeny VOX AC 30 double verb + screamer double verb + tube driver hiway 100 jcm800 L6 insane, celkom fajne L6 mood tiez v poho si myslim L6 spinal puppet zase mesa? zombik treadplate auto wah, dobre sa na tom hraje red hot ,len neviem nic zahrat od nich tweed b man two tone + facial Fuzz zen master ,tiez moj oblubeny ciste zvuky auto swell - zaujimave, s volum pedalom by sa dalo Combo black face lux + efekty Combo blac face lux Line6 clean preamp piezoacoustic preamp match chief + flanger match chief + rotary drum - moj oblubeny! tiez moj oblubeny - velmi dobre ked este pridam FUZZ do toho zombik - toto mam z netu svetlo ,tiez moje ublubene
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 07. Máj , 2005, 23:55:17 »

Myslim, ze jeden gitarista z Arakainu (Mach?) pouzival Pod. Ale uz tusim presedlal....dost dlho mu to sice trvalo, ale nikdy nie je neskoro...:)
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 08. Máj , 2005, 09:03:50 »

Fakt je ten, ze tiez rozmyslam na kupou PODu ale len na cvicenie. Z Ebaju ho kupim do 4000sk. Ked sa hra cez POD tak snimace nemaju ziaden vlastny charakter, vsetko je vnutene PODom. Ale co uz? Nemozeme mat vsetko.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 08. Máj , 2005, 18:14:55 »

Rastis - Luhovi (teda mne) :) sa POD celkom hodí a som s ním spokojný. Viem si predstaviť ešte lepšie driveové zvuky, ale čo nevidieť to vývojom doladia dokonale. Som o tom presvedčený - tak ako sa to darí vo všetkom úspešne digitalizovať. Nevidím v tom žiaden rozpor s gitaristovou osobnosťou, dôležité je vedieť kvalitne hrať - samozrejme na kvalitnom zvuku, kam už digitálne simulácie dobre smerujú.
Zaznamenané

jurixon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« Odpoveď #4 kedy: 09. Máj , 2005, 13:43:21 »

Kua... Cakal som pozitivnejsie nazory. Ako vidim, musim si to este dobre premysliet. Co sa mi na novom pode paci je moznost upgradeovania zvukov a softu z netu... To je podla mna dost velky plus...
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #5 kedy: 27. Máj , 2005, 08:03:43 »

cavte. Hram (aj) na POD XT Live (podlahova verzia. Ak hrac rad meni zvuky a potrebuje ich vela ,tak neviem co lepsie sa da na tento ucel zohnat. mam este kombo laney LC-30 II.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 03. Jún , 2005, 22:28:44 »

Rastis, zas na druhej strane si nemyslím, že by si všetci gitaristi na simuláciách nastavovali rovnaké zvuky. Sú tam vežké zvukové variability, preto si každý robí iné nastavenie, môžeš to vidieť aj pri nastavovaní amplitube versus gitaristi z fóra, každý by mal iný zvuk nastavený. Okrem toho každý hrá inak, takže to bude aj inak znieť. Predsa len teraz je ešte aparát aparát, ale zanedlho budú simulácie úlne na nerozoznanie, takže prečo nie, aj dynamika bude flexibilnejšia určite, vývoj sa nezastaví.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 03. Jún , 2005, 23:43:40 »

Zatiaž ti nemám prečo protirečiť Rastis, ale už možno za 5 rokov sa budeme baviť inak. :)
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #8 kedy: 03. Jún , 2005, 23:55:09 »

Nuz Rasto, velmi pekne si to napisal. Aj by som sem cosi napisal, rozsahom a obsahom podobne tvojej myslienke, ale som tak unaveny ze sa mi nechce a idem spat. Jednoducho elektronky preziju. Verim v to. Amen
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 12. Jún , 2005, 17:23:23 »

5O tak popríade napíš niečo o tom pod xt live, lebo rozmýšlam že si to zaobstarám. Tie efekty acoustic a nylon vážne tak dobre znejú? Ja by som to nerozoznal od original akustiky. Neviem čo by som ešte chcel vedieť, poprípade napíš čo ti vadí, nejaké dojmy atd......diki
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #10 kedy: 15. Jún , 2005, 08:26:37 »

...Ak hrac rad meni zvuky a potrebuje ich vela ,tak neviem co lepsie sa da na tento ucel zohnat... Rastis: No nieco by sa snad uz len naslo, a ani malo by toho nebolo Ano, ale ja ,krabickoveho sveta neskuseny, v hudbe poriadne nenajdeny a neusadeny na urcitych druhoch efektu... vies mi inak poradit ako hladat a skumat efekty ,bez toho aby som si musel za 20000Sk kupit 7 krabiciek? Takze ak clovek nevie poriadne po com siahnut ,moze zvolit moznost vsetko v jednom za cenu menej kvalitnych efektov. Potom ,ked objavy(m) co chce(m) vyberie(m) si zopar tych naj, a POD pojde k dalsiemu hladnemu hladacovy. To ze je elektronka nesmrtelna :lease , vieme asi vsetci. Zasadny rozdiel od ktoreho mozme vsetky nevyhody DIGITALU sledovat je samotna DIGITALNA technologia. DIGITAL znamena 1 alebo 0. ZVUK je analogovy ,ako aj elektronka. Cize DIGITAL musi analogovu velicinu prepocitat do svojej reci jednotiek a nul (A/D analog/digital prevodnik) 1 a 0 je dost malo na DOKONALE popisanie analogovej veliciny(tvojho tonu). Preto sa OKRESU a STRATIA zvuky a frekvencie a dinamika ,ktorym hovorime LAMPOVY POCIT. medzi 1 a 0 nieje plynuly prechod, takze tam to (zvuk) tvrdne tiez. -tak to trochu technologie.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #11 kedy: 15. Jún , 2005, 16:06:38 »

...podla mna su PODy umelina.....nehovorim,ze to nie je dobra vec do studia....pichnes sa do toho a rychlo nasimulujes si co chces....ale len nasimulujes....a v tom je ich slabina. Nechcem byt zase prehnane konzervativny Clawfinger napr.tiez na podiu nemali ziadne aparaty,len monitory a git.racky...a zvuk taky,ze dovidenia......ale,lampa je raz lampa. Suhlasim s Rastisom.
Zaznamenané

Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #12 kedy: 15. Jún , 2005, 16:13:35 »

5o:Skus sa mrknut na VOX TONELAB SE.Nehral som sice na to,ale vyzera to slubne....
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #13 kedy: 16. Jún , 2005, 08:43:33 »

Vcera som cosi nahral ,ale blbne mi napalovacka tak som to nemal na com preniest :-/ Jimmi ,pocuval som ukazky na: LINK zvuky zneju dost prirodzene, no ved lampa.moj Line6 je tvrdsi. ale to je asi HLAVNE tym ze ja mam Ibanez RG550 a oni asi nieco mahagonove(Gibson SG?) rad by som to vyskusal.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #14 kedy: 16. Jún , 2005, 12:29:30 »

.....vraj to uz bolo v muzikeri,tak sa to tam mozno este objavi......kamos v Nemecku to ma-v Nedelu pride a vezme to,takze to podrobne rozoberiem....dam info......tiez o tom uvazujem.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 23 otázok.