Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. September , 2024, 16:32:18
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: POD 2 vs. POD XT  (Prečítané 7812 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #15 kedy: 20. Jún , 2005, 14:26:25 »

.....no mal som doma ten vox.....vynikajuce na cisty zvuk a polostavu,ale na vyslovene tvrde zvuky....rozhodne nie!
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #16 kedy: 20. Jún , 2005, 21:52:55 »

dík jimi, práve o tie tvrdé zvuky som mal záujem a vox mi robil chrobáka v hlave... a všade ako to ospevujú... ostanem pri guitarporte...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #17 kedy: 22. Jún , 2005, 12:35:31 »

Mohol si si dat trochu pracu a vypisat linky, tak ako to robia ostatni Žmurk. Dal som poslednu ukazku a mas priserne rozladenu gitaru :hm:...
Zaznamenané
jurixon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


« Odpoveď #18 kedy: 23. Jún , 2005, 10:04:10 »

skus sem hodit nejake skreslene zvuky... skusal som podik xt a ciste zvuky boli fajné, ale skreslene nic moc... :-(
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #19 kedy: 23. Jún , 2005, 10:09:30 »

....to mas skoro u vsetkych simulacii....
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #20 kedy: 23. Jún , 2005, 13:19:07 »

ok...dam aj skreslene inac pred par dnami som mal krizu ,ze "sa mi ten POD vobec nelubi". mam doma aj Laney LC-30 II (lampac) no a ten cit pri hrani je nenapodobitelny. keby nemam aj lampac tak asi zabudnem hrat. ale zas ked som sa po par hodinach hrania na lampe a po dni frflania vratil k POD bol som prekvapeny ze to nieje az tak zle :-) schyzofrenia?ale 5o :) Tak ma napadlo ,ze sa na umelinach da pokazit cit k hraniu.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #21 kedy: 23. Jún , 2005, 22:16:59 »

V tychto vnutornych subojoch lampa vyhra na 99%.Nechapem,preco hrat na simulator aparatu,ked mozes hrat na aparat....toto som fakt nikdy nepochopil....asi najlepsie by si to pochopil,ak by si si dal vedla seba pod na ktorom je nasimulovany napr.rectifier a hned vedla toho skutocny rectifier.....tazke zbadavacky....to na margo kvality simulacii...niektore veci sa /chvala bohu/ napodobit proste nedaju.Aparaty a krabicky tu budu aj za 50 rokov,ale simulacie su vystrelok doby....nehovorim....napr.pre zabavovych muzikantov parada!...ale inak....mozno doma na cvicenie.....
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 24. Jún , 2005, 00:07:38 »

Ja budem len rád, keď to budú vedieť napodobniť verne, predsa len ide o zvuk. Keď ho niekedy v budúcnosti verne dostaneš zo simulácií, bude to len fajn. A hrať to nikoho nenaučí, to sa človek aj tak musí naučiť sám.
Zaznamenané

5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #23 kedy: 24. Jún , 2005, 07:21:51 »

kto vie aky je rozdiel medzi platnou a CD-ckom ,vie aky je rozdiel medzi simulaciou a aparatom. (zjednodusene)
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #24 kedy: 24. Jún , 2005, 08:25:12 »

ked sa povie platna tak si vzdy spomeniem na zakladnu sklolu alebo skolku kde obcas vytiahli nejaky mono gramofon a pustili nam na tom nejaku 100 rocnu zodratu platnu ktora iba huhlala a praskala:-D ked raz budem velky a bohaty tak si urcite kupim nejake strasne HIFI aj s gramofonom a kupim si platne a zapocuvam sa....:-)
Zaznamenané

o-yep sro
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #25 kedy: 24. Jún , 2005, 08:35:32 »

pista58 a kup si k tomu aj lampovy hifi zosik. to je moj sen! a ta ucitelka co nam to pustala tu platnu este dobre utrela o sveter cim jej dodala spravny staticky naboj, aby to dobre pukalo a praskalo. (krava blba)
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #26 kedy: 24. Jún , 2005, 09:42:15 »

takze ,snazil som sa co najmenej efektov, nikde nieje graficky eqvalizer, co teda vie spravit dost. dal som aj nejake podla mna zaujimave a pekne efekty. tu su ciste zvuky auto swell - zaujimave, s volum pedalom by sa dalo Combo black face lux + efekty Combo blac face lux Line6 clean preamp piezoacoustic preamp match chief + flanger match chief + rotary drum - moj oblubeny! tiez moj oblubeny - velmi dobre ked este pridam FUZZ do toho zombik - toto mam z netu svetlo ,tiez moje ublubene
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #27 kedy: 24. Jún , 2005, 09:43:55 »

a tu skreslenia (uz to funguje) zeby mesa? zeby mesa? moj oblubeny VOX AC 30 double verb + screamer double verb + tube driver hiway 100 jcm800 L6 insane, celkom fajne L6 mood tiez v poho si myslim L6 spinal puppet zase mesa? zombik treadplate auto wah, dobre sa na tom hraje red hot ,len neviem nic zahrat od nich tweed b man two tone + facial Fuzz zen master ,tiez moj oblubeny
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 28. Jún , 2005, 11:38:40 »

Tie zvuky sú teraz celkom fajn, je presne vidno, že s jedným aparátom sa to nedosiahne, takže na koncerty výborný pomocník. Uvidím, ako to sprdne Rasťo. :) PS: Dal som tie ukážky aj na začiatok témy, nech sa to neskôr nemusí hžadať.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #29 kedy: 28. Jún , 2005, 16:49:47 »

Citácia
Originally posted by Pitu ... Uvidím, ako to sprdne Rasťo. :)...
To musim reagovat fakt na vsetko ? :)
Citácia
Originally posted by Pitu Tie zvuky sú teraz celkom fajn, je presne vidno, že s jedným aparátom sa to nedosiahne....
Praveze toto neboli dobre reprezentativne ukazky. Typy skreslenia som tam zaznamenal tusim iba 2, akurat v roznych variaciach gainu a EQ + trochu nezmyselneho kozmu, ktory sa az tak casto nepouzije. Akykolvek seriozny aparat s najlacnejsim multiefektom v FX slucke toto zvladne bez problemov + predbehne to v autenticite. A su aparaty, ktore pracuju v tolkych rezimoch, ze toto predbehnu aj v pocte typov skreslenia. Kedze su vsak drahe jak hovado, toto vitazi jednoznacne cenou. Nemusime sa priet o tom, v com je vyhoda PODu. Zakladnu verziu poznam dost dobre. O tejto XT som viacej razy pocul, ze je ovela lepsia, ale potvrdilo sa mi, co som si myslel. Je to stale to iste. Niekomu sa to moze lubit, niekomu to staci, no mna by to moc nebavilo. Je to sterilne, divne to reaguje na hru a rychlo sa to zunuje. Stale tvrdim, ze PC simulacie su oproti tomuto zvukovo aj charakterom vpredu, len to chce prevadzkovat na dobrom HW.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 23 otázok.