Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 09:48:49
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VOLUME PEDAL  (Prečítané 5052 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Andrew
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 92


Knowledge is power.


WWW
« kedy: 04. Január , 2008, 03:30:29 »

Zdravim, chcel by som kupit volume pedal na vypalovanie soliciek  Ja som čert.. ale mam dilemu a trpim nevedomostou  Pomoooc! ... chcem kupit SOUNDKING AL303 alebo SOUNDKING AL305....prvy je ze SINGLE in/out volume control a druhy je ze DOUBLE in/out volume control...aky je v tom rozdiel? Naozaj nechcem nic prevratne, len aby som mohol urcite pasaze v songoch live zhlasnit..dik   Som za vodou kámo
Zaznamenané

ALE OD RÁNA JEBE BUBNY!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 04. Január , 2008, 03:57:00 »

nebude jeden mono (napr. na gitaru) a druhy stereo (napr. na syntak) ?
Zaznamenané
Andrew
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 92


Knowledge is power.


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 04. Január , 2008, 04:46:55 »

nebude jeden mono (napr. na gitaru) a druhy stereo (napr. na syntak) ?

Je to pravdepodobne...este som chcel vediet ci nemas nejaky prehlad o tej znacke ci to je v cajku alebo ci to je nejaky šunt...pripadne ina alternativa?? ?§!.
Zaznamenané

ALE OD RÁNA JEBE BUBNY!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 04. Január , 2008, 04:57:18 »

Soundking je asi to najlacnejsie co sa da kupit. Ak sa taky volume pedal aj po 2 rokoch zaruky rozpadne, tych par stoviek co stoji nebude boliet... Takato znacka nemoze sklamat - iba v dobrom prekvapit :)
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #4 kedy: 04. Január , 2008, 10:13:28 »

A nemáš náhodou na tom Peavey vypínateľnú efektovú slučku?Ja by to skúsil riešiť  spolahlivejšou cestou.Do slučky by som dal efekt ktorý len zvýši  úroveň/napr.nejaký microamp,alebo niečo podobné/ no a pri sóle by som potom zapol slučku.A ak je ten amp schematicky ako 5150,tak by som vyskúšal do slučky  zaradiť len jednoduchý solo switch/čo je vlastne potenciometer v krabičke/ a máš to.Pri doprovode by bola slučka  zapnutá a pri sóle vypnutá.
« Posledná zmena: 04. Január , 2008, 11:00:39 od ffamp » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #5 kedy: 04. Január , 2008, 13:08:09 »

no ine aj o to, ze ako dlho vydrzi ten pedal, ani nie mechanicky, ale ako v nom vydrzi ten potenciometer. aby nezacal sustat. ale tak ako vravi rasto, ked sa dojebe, tak kupis novy.

ale ffamp ma este elegantnejsie riesenie s tym potakom v efektovej slucke. nim si nastavis hlasitost, s ktorou ti bude hrat doprovod. ak chces hrat solo, tak slucku vypnes/premostis, cize to pojde uz bez obmedzenia potakom na maximum. toto, ale len v pripade, ze mas tu efektovu slucku zapinatelnu/vypinatelnu
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 04. Január , 2008, 13:34:13 »

....Do slučky by som dal efekt ktorý len zvýši  úroveň/napr.nejaký microamp,alebo niečo podobné/ no a pri sóle by som potom zapol slučku....

alebo zapinat / vypinat EQ pedal v slucke. to je tiez elegancia sama. okrem hlasitosti sa da v ramci doprovod / solo poriesit aj farba zvuku - to je tiez dobra vec.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 04. Január , 2008, 13:39:39 »

alebo zapinat / vypinat EQ pedal v slucke. to je tiez elegancia sama. okrem hlasitosti sa da v ramci doprovod / solo poriesit aj farba zvuku - to je tiez dobra vec.

hej - ale pri to EQ uz zacina byt problem s peniazmi. alebo presnejsie: ked ho kupis lacny, uz nema take dobre parametre ako ten drahsi (samozrejme toto nemusi platit, ale...) EQ je na kvalitu narocnejsi ako volume pedal alebo potenciometer v slucke. ale svoj vyznam isto ma.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 04. Január , 2008, 13:42:04 »

tak hej, EQ pedal uz stoji nejake tie litriky...
Zaznamenané
Andrew
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 92


Knowledge is power.


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 04. Január , 2008, 15:29:48 »

tak hej, EQ pedal uz stoji nejake tie litriky...
Chcem kupit aj BOSS GE-7 EQ, to je kvalitna vec si myslim...lenze to som chcel mat zapnute nastálo. Bud medzi hlavou a bednou alebo medzi gitarou a hlavou....efektovu slucku mam vypinatelnu, ale co som zistoval, vraj to nie je dobre mat vkuse zapnute v slucke, lebo zvuk je nejaky plochy...preto som chcel aj volume pedal....
Zaznamenané

ALE OD RÁNA JEBE BUBNY!
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #10 kedy: 04. Január , 2008, 15:32:55 »

Medzi hlavu a bednu určite nezapájaj efekty,to by si neurobil dobre.A tú slučku vyskúšaj,podla dokumentácie k 5150 keď je vypnutá,tak je vlastne len bypassovaná,čiže dá sa povedať,že je furt zapnutá. :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 04. Január , 2008, 15:40:09 »

Chcem kupit aj BOSS GE-7 EQ, to je kvalitna vec si myslim...lenze to som chcel mat zapnute nastálo.

a to uz preco ? to je blbost. nestacia Ti korekcie na ampe ? nedokazes na nich nakrutit normalnu farbu, ktora Ti vyhovuje ? tak zmen amp. mi pride nastalo zapnuty dalsi EQ minimalne divne.
Zaznamenané
Andrew
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 92


Knowledge is power.


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 04. Január , 2008, 16:15:34 »

a to uz preco ? to je blbost. nestacia Ti korekcie na ampe ? nedokazes na nich nakrutit normalnu farbu, ktora Ti vyhovuje ? tak zmen amp. mi pride nastalo zapnuty dalsi EQ minimalne divne.
Peavey 6505+ a bedna Mesa Recto je kombinacia, s ktorou sa neda byt nespokojny...Praveze sa mi paci zvuk, len chcel som este vyskusat ho nejak upgradenut..ci sa z toho neda predsalen este vytazit viac, vies...

A ked neurves niektore frekvencie ktore nechces, tak ti LOW MID a HIGH gombicky nepomozu
« Posledná zmena: 04. Január , 2008, 16:17:31 od Andrew » Zaznamenané

ALE OD RÁNA JEBE BUBNY!
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #13 kedy: 04. Január , 2008, 16:17:59 »

Peavey 6505+ a bedna Mesa Recto je kombinacia, s ktorou sa neda byt nespokojny...Praveze sa mi paci zvuk, len chcel som este vyskusat ho nejak upgradenut..ci sa z toho neda predsalen este vytazit viac, vies...
pripadne si od nejakeho znameho skus pozicat EQ pedal, a skus to, aby si zbytocne nekupoval...
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #14 kedy: 04. Január , 2008, 16:19:03 »

6505 + Mesa recto a riesis soundking? ?§!.
pri vacsine aparatov je najvecsi uprgade v sikovnejsich rukach. nesparal by som sa v tom touto cestou, ze skusat co to este da. bud to ide alebo treba nieco ine.
Zaznamenané

o-yep sro
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #15 kedy: 04. Január , 2008, 16:23:43 »

no uprimne lacny volume pedal ti dost vyrazne znizi kvalitu zvuku ( viem mam jeden bespeco :-D ) ... takze skor sahni na cieco kvalitnejsie ...
ale uprimne to vase premostovanie je sice fajn pekna zalezitost ale dobry volumepedal stym sa daju take pekne veci robit ... ze raz dufam ze sa ich tiez naucim :-D
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #16 kedy: 04. Január , 2008, 16:26:36 »

no uprimne lacny volume pedal ti dost vyrazne znizi kvalitu zvuku ( viem mam jeden bespeco :-D ) ... takze skor sahni na cieco kvalitnejsie ...
ale uprimne to vase premostovanie je sice fajn pekna zalezitost ale dobry volumepedal stym sa daju take pekne veci robit ... ze raz dufam ze sa ich tiez naucim :-D
mas pravdu, pri takom kvalitnom aparate ako je Peavey 6505+ by ten soundking zvuk dost dosral, vsak treba pripadne porovnat na tom aparate nejaky lacny, aj nejake drahsie, ue co robia so zvukom
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Andrew
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 92


Knowledge is power.


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 04. Január , 2008, 16:28:06 »

6505 + Mesa recto a riesis soundking? ?§!.
pri vacsine aparatov je najvecsi uprgade v sikovnejsich rukach. nesparal by som sa v tom touto cestou, ze skusat co to este da. bud to ide alebo treba nieco ine.
neriesim Soundking, len som uvazoval o kupe volume pedalu....ekvalizer si najprv poziciam..mozno viac druhov...TC Elektronix abo co este vselico mozne je..ako vravim, som spokojny so zvukom, ale preco nevyskusat este daco... Na zdravie!
Zaznamenané

ALE OD RÁNA JEBE BUBNY!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #18 kedy: 04. Január , 2008, 16:38:37 »

...Praveze sa mi paci zvuk, len chcel som este vyskusat ho nejak upgradenut..ci sa z toho neda predsalen este vytazit viac, vies...

no podla mna EQ napevno vrazeny v ceste nie je cesta.

mnohi ludia funkciu EQ precenuju. on ma sice svoje nevyhnutne miesto v istych situaciach, ale ofarbovat za kazdu cenu hotovy zvuk aparatu (teraz nehovorim o korekciach na mixe pre PA alebo o praci s farbou pre nahravku) mi nepride ako cesta k vylepseniu.

vsak ake vylepsenie ? blba farba, nic viac. pokrut si s tym intenzivne pol hodinku, poskusaj si nastavenia a v tom momente nerozoznas, co je pekne. ked to uplne vyhodis, zistis, ze to je najlepsie :)

sranda - ja som Ti ten EQ sice povodne doporucoval :). ale je rozdiel prepinat si s EQ hlasitost a malu diferenciu vo farbe v rezime doprovod / solo a je rozdiel s EQ hladat nove cesty vo zvuku aparatu.

moj nazor  Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 04. Január , 2008, 16:39:43 »

...pri vacsine aparatov je najvecsi uprgade v sikovnejsich rukach. nesparal by som sa v tom touto cestou, ze skusat co to este da. bud to ide alebo treba nieco ine.

do kamena tesat :)
Zaznamenané
Andrew
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 92


Knowledge is power.


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 04. Január , 2008, 17:03:15 »

alebo zapinat / vypinat EQ pedal v slucke. to je tiez elegancia sama. okrem hlasitosti sa da v ramci doprovod / solo poriesit aj farba zvuku - to je tiez dobra vec.
Vyskusam tuto moznost....mam vyrieseny volume pedal a hned aj EQ :)  dik
Zaznamenané

ALE OD RÁNA JEBE BUBNY!
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.