Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 06:00:29
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vy co pouzivate viac ampov naraz  (Prečítané 7236 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« kedy: 04. Január , 2008, 11:12:47 »

Chcel by som sa dozvediet trosku viac od ostatnych co pouzivaju viac "hlav/combos" ,ako si to zapajate a co vam vyhovuje viac.Prepajanie cez FX alebo INPUT alebo neviem co.Mam na mysli hlavne prepajanie zosikov kôli farbe a charakteru nie ani tak vykonu  Nechajte ma vydýchať
Ak mate niekto skusenosti s takymito variaciami rad by som sa podelil o vase skusenosti.  Na zdravie!
Zaznamenané
kovrom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 151


« Odpoveď #1 kedy: 04. Január , 2008, 11:31:01 »

MORLEY TRIPLER a/b/c box alebo MORLEY a/b box.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #2 kedy: 04. Január , 2008, 11:44:17 »


Ak mate niekto skusenosti s takymito variaciami rad by som sa podelil o vase skusenosti.  Na zdravie!

Aj ja! pripajam sa  :)
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 04. Január , 2008, 12:46:17 »

Ak mate niekto skusenosti s takymito variaciami rad by som sa podelil o vase skusenosti.  Na zdravie!

Mna by zase zaujimalo, ci ma niekto realne skusenosti zapojit rackovy preamp do normalnej hlavy, cize vyuzit len zosilovaciu cast tej hlavy. Ma napada napr. pouzit efektovu slucku (otazka ako nastavit clean kanal), slave/PA vstup/vystup. Mozno hovadina, ale ma to zaujima :-D
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #4 kedy: 04. Január , 2008, 12:50:14 »

Mna by zase zaujimalo, ci ma niekto realne skusenosti zapojit rackovy preamp do normalnej hlavy, cize vyuzit len zosilovaciu cast tej hlavy. Ma napada napr. pouzit efektovu slucku (otazka ako nastavit clean kanal), slave/PA vstup/vystup. Mozno hovadina, ale ma to zaujima :-D

clean by si nastavil tiez na preampe, ci nie?
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #5 kedy: 04. Január , 2008, 13:01:47 »

Mna by zase zaujimalo, ci ma niekto realne skusenosti zapojit rackovy preamp do normalnej hlavy, cize vyuzit len zosilovaciu cast tej hlavy. Ma napada napr. pouzit efektovu slucku (otazka ako nastavit clean kanal), slave/PA vstup/vystup. Mozno hovadina, ale ma to zaujima :-D


ak som Ta strasne pochopil, tak by si normalne siel z vystupu toho rackoveho efektu, do returnu v slucke, ci uz komba alebo hlavy. alebo chces tahat iba skreslenie z preampu a clean z aparatu?
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #6 kedy: 04. Január , 2008, 13:04:37 »

Mna by zase zaujimalo, ci ma niekto realne skusenosti zapojit rackovy preamp do normalnej hlavy, cize vyuzit len zosilovaciu cast tej hlavy. Ma napada napr. pouzit efektovu slucku (otazka ako nastavit clean kanal), slave/PA vstup/vystup. Mozno hovadina, ale ma to zaujima :-D


rackovy preamp das do returnu a hlavu uz netreba nijak nastavovat vyuziva s len ako koncak.
« Posledná zmena: 04. Január , 2008, 13:05:29 od musicman » Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 04. Január , 2008, 13:40:18 »

brdo - nemam v tom prax, ale preco by na prehodenie sa z jedneho ampu do druheho za jazdy nemal stacit primitivny "Y" prepinac ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #8 kedy: 04. Január , 2008, 13:42:31 »

ved aj staci. akurat nesmie pukat, lebo na vybudenych aparatoch by to nebolo prijemne Je to frajer
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #9 kedy: 04. Január , 2008, 13:56:08 »

on nemyslel prepinanie medzi ampami ale hranie cez dva ampy naraz.. ze ci s tym ma niekto skusenosti. viem ze to mnohi robia, napr. placebo hra cez marshall a fender twin naraz v nejakom vhodnom pomere a ma to vyborny zvuk.

ma niekto skusenost s kombinovanim "cisteho" a "skresleneho" ampu?
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 04. Január , 2008, 14:14:34 »

progrocker mi poslal koncert kapelky focus a spomenul ze gitarista hral cez marshall superlead + akysi tranzistorovy fender ak sa dobre pametam
ten zvuk je eno nuno
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #11 kedy: 04. Január , 2008, 14:16:53 »

aha - tak, to je este jednoduchsie nie? da sa nejaky Y rozbocovac, mozno nejake predzosilovacie veci, kvoli upravam a je to, nie?
« Posledná zmena: 04. Január , 2008, 14:17:17 od mario bross » Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #12 kedy: 04. Január , 2008, 17:13:10 »

brdo - nemam v tom prax, ale preco by na prehodenie sa z jedneho ampu do druheho za jazdy nemal stacit primitivny "Y" prepinac ?
Sakra.Asi som sa zle vyjadril.Ja som chcel vedie ako si prepajate zosiky ktore slapu sucasne.Nieco ako ta Yka ale kde ako.Mne ide o to aby my kazdy amp hral to co ma.Nie raz jede a raz druhy.Volakedy sa marshalle prepajali cez vstup,ale to uberalo signal.Ci mate nieco podobne aj vy a dako osetrone.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #13 kedy: 04. Január , 2008, 17:14:37 »

on nemyslel prepinanie medzi ampami ale hranie cez dva ampy naraz.. ze ci s tym ma niekto skusenosti. viem ze to mnohi robia, napr. placebo hra cez marshall a fender twin naraz v nejakom vhodnom pomere a ma to vyborny zvuk.

ma niekto skusenost s kombinovanim "cisteho" a "skresleneho" ampu?
ano.Dava to taky priredzenz flleng alebo dojem rozsireneho MONA
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #14 kedy: 04. Január , 2008, 17:20:00 »

S kamošom sme skúšali Mesu Dual a VHT  naraz,ale len na jednu bednu.Z gitari šiel signál do bypassovaného stereochorusu a odtial do každého ampu.na každom sme nastavili lead sound a bolo to super.Teraz sa chystáme na ten istý pokus,akurát dve 4x12bedne/mesa,vht/ a osolíme to poriadne. :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 22 otázok.