Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 03:33:58
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vy co pouzivate viac ampov naraz  (Prečítané 7235 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #15 kedy: 04. Január , 2008, 18:29:55 »

 :) tiez si myslim, ze nic zlozitejsie netreba. akurat, by sa signal, mal nejako napatovo este zosilit, aby nebola gitara pretazovana. respektive, aby signaly boli rovnocenne a silne.
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 04. Január , 2008, 18:32:26 »

ak som Ta strasne pochopil, tak by si normalne siel z vystupu toho rackoveho efektu, do returnu v slucke, ci uz komba alebo hlavy. alebo chces tahat iba skreslenie z preampu a clean z aparatu?

Ked by som cez preamp, tak by som chcel skreslenie aj clean tahat iba z neho a v hlave idealne by to "zosilnila" len vykonova cast. Nie nejake prekladanie vrstiev z 2 preampov.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #17 kedy: 04. Január , 2008, 18:37:06 »

Ked by som cez preamp, tak by som chcel skreslenie aj clean tahat iba z neho a v hlave idealne by to "zosilnila" len vykonova cast. Nie nejake prekladanie vrstiev z 2 preampov.


jaj, tak to jednoducha zapojis do returnu slucky. return je vlasne vstup do koncoveho zosilovaca a potom ficis cez preamp Žmurk
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #18 kedy: 04. Január , 2008, 18:47:41 »

S kamošom sme skúšali Mesu Dual a VHT  naraz,ale len na jednu bednu.Z gitari šiel signál do bypassovaného stereochorusu a odtial do každého ampu.na každom sme nastavili lead sound a bolo to super.Teraz sa chystáme na ten istý pokus,akurát dve 4x12bedne/mesa,vht/ a osolíme to poriadne. :)
Feri,my sme skusali aj vseliake ine zverstva ale iba z gitarou.napr.Gitara do modif.lanney klik100 do high inputu z low inputu do dakej zurivej metalovej krabicky od bossa a z nej do laney la60.Na kazdy amp jedna marshall bedna.Na la60 bola 2x12 G12H100+2x12 75T a na klik100ke 4x12 vitage30.klik100 bola modifikovana na valwatt.Cele to znelo jak to hovado.Ani vo sne by ma nenapadlo ze dve odlisne môzu vytvorit tak hutnu a farebne zaujimavu harmoniu.To bol Black Sabbath Tony Iommi jako s CDcka,ale mna by skôr zaujimal viac cisty zvul lebo by som to chcel aplikovat na basu.V tomto smere som uz nemal priestor experimentovat.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #19 kedy: 04. Január , 2008, 18:49:00 »

:) tiez si myslim, ze nic zlozitejsie netreba. akurat, by sa signal, mal nejako napatovo este zosilit, aby nebola gitara pretazovana. respektive, aby signaly boli rovnocenne a silne.
sak ja viem ale ci to niekto uz tak skusal.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #20 kedy: 04. Január , 2008, 19:01:13 »

Sranda bola keď sme vypli jeden z tých ampov,tak sa nám to zdalo také o ničom.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #21 kedy: 04. Január , 2008, 19:13:23 »

Sranda bola keď sme vypli jeden z tých ampov,tak sa nám to zdalo také o ničom.
Jak keby si gitarista odisiel na kavu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #22 kedy: 04. Január , 2008, 22:17:20 »

sak ja viem ale ci to niekto uz tak skusal.

vyskusam, ked budu k dispozicii dva aparaty :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #23 kedy: 05. Január , 2008, 09:30:05 »

tusim, ze mi majo spominal, ze andy timmons hra naraz na mese lonestar a stilleto..
Zakk Wylde bezi na dve JCM800, cez stereo chorus...
« Posledná zmena: 05. Január , 2008, 09:32:29 od styrioci » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 05. Január , 2008, 11:31:11 »

ale v tom pripade, nemoze mat chorus true bypass. pretoze, ten stereo signal tvori cez IO. cize vzdy tam ten ucinok chorusu bude (zosiluje signal, aby nebola zatazovana gitara - to je dobre), ale aj ci sa na vyslednom zvuku neprejavuje chorusovo. neviem, do akej mieri je ten Bypass ucinny :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #25 kedy: 05. Január , 2008, 11:58:06 »

nemyslim, ze by mal byt pre brda problem zletovat nejake "udelatko", ktore by rozdelilo signal z gitary na dva rovnocenne signaly, tak aby bolo vsetko na kostolnom poriadku  :)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #26 kedy: 05. Január , 2008, 12:09:42 »

nemyslim, ze by mal byt pre brda problem zletovat nejake "udelatko", ktore by rozdelilo signal z gitary na dva rovnocenne signaly, tak aby bolo vsetko na kostolnom poriadku  :)

sak to som uz pisal Žmurk Jeden vstup z gitary, by sa rozbocoval na dve cesty a kazda by bola zosilovana do takej urovne, aby bol signal priamo z gitary. pretoze keby tam toto nebolo, tak prud sa rozlozi na polovicu (1. Kirchffov zakon) a uz by sli do aparatov slabsie signaly.
takze, takuto vec neni problem spravit Na zdravie!
Zaznamenané

temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #27 kedy: 05. Január , 2008, 12:26:55 »

Tu sa dá pozrieť čo kto používa a ako to zapája
http://guitargeek.com/
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #28 kedy: 05. Január , 2008, 16:08:03 »

Obcas nahravam gitaru cez 2 stare silverface bassmany, jeden 100W, druhy 50W, ktore hraju dost rozdielne - ten 50W viac skresluje. Signal mi ide z gitary do bypassnuteho stereo delaya a z neho do ampov - hra to jak hovado.
Este existuje taka vecicka, ze stereo volume-pan pedal, ktorym by sa dal nastavovat pomer jednotlivych ampov. Kdesi som cital ze takto to maju spravene gitaristi z Pearl Jam.
http://www.musiciansfriend.com/product/Ernie-Ball-6165-Stereo-VolumePan-Pedal?sku=152102&src=3SOSWXXA
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #29 kedy: 05. Január , 2008, 18:29:33 »

mark morton z lamb of god hra cez 2x mark IV, rozdielne nastavene, pomery mu miesa zvukar..
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.