Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 04:02:02
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: B.B. King  (Prečítané 13472 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Rotanimod
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 290


on a journey to become a musician...


« kedy: 29. Január , 2008, 09:15:21 »

Ako som prešiel toto fórum tak ma dosti zarazilo,že tu nie je spomenutý tento gitarový hrdina. Geniálny bluesman a myslím, že zaujme aj ľudí ktorí blues až tak nemusia.

Takže oficiálna stránka: www.bbking.com
Životopis: http://en.wikipedia.org/wiki/B.B._King

Tento pán má už 82 rokov, ale stále chodí koncertovať a čo je hlavné hrá mu to. Má krásny tón a jeho vibráto je neskutočné. Pravdepodobne viete, že nedokáže naraz hrať aj spievať preto to strieda:). Nie je to nejaký rýchlik, ale má krásny feeling. Pre tých čo by si chceli prečítať zaujímavý rozhovor dám link:
http://ultimate-guitar.com/interviews/rock_chronicles/rock_chronicles_1970s_bb_king.html (je to po anglicky).

Ukážka pre tých, čo ho ešte nepočuli alebo vlastne pre všetkých:


« Posledná zmena: 29. Január , 2008, 10:15:44 od Pitu » Zaznamenané

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun.
RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #1 kedy: 29. Január , 2008, 13:40:49 »

Tento bluesman robi blues bluesom. Takym bluesom aky ma byt. Maximalne zahadny, a myslim ze nepotrebuje ani spievat, pretoze tenco clovek spieva gitarou. Niekedy mam pocit ze ked ten clovek hra citim co chce tými tonmi vyjadrit.  Zdravíčko
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
beercompatibile
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372


beercompatibile


« Odpoveď #2 kedy: 29. Január , 2008, 14:05:03 »

B.B.King je KING  Na zdravie!
Zaznamenané

uz radsej nic nepisem, zas by som to musel po case zmenit :)
heart in fingers
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 534


aetheron.sk


« Odpoveď #3 kedy: 29. Január , 2008, 14:16:33 »

B.B.King je KING  Na zdravie!

ukradol si mi prispevok Neser ma! :) Je to frajer Na zdravie!
Zaznamenané

AETHERON.SK
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 29. Január , 2008, 14:22:35 »

Podla ma je velmi preceneny. Mam radsej inych klasickych bluesmanov. Jeho dochodcovsky blues, ktory sice je feelingovy, je celkom prijemny na pocuvanie, ale radsej si pustim narez od trebars Alberta Collinsa alebo Alberta Kinga.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #5 kedy: 29. Január , 2008, 14:26:45 »

ked kinga, tak Kerryho :)
ale nie, minule som pzoeral jeho vystupenie s Tiborom Tatraiom  a hrali obaja velmi pekne.

link:
http://youtube.com/watch?v=C4afNFjJyCQ

Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #6 kedy: 29. Január , 2008, 14:37:54 »

jeho hra sa dobre pocuva, len treba mat na to naladu, ale feeling ma super Žmurk
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #7 kedy: 29. Január , 2008, 17:34:12 »

je to mozno divne no nikdy som nemal rad ked hrali belosi blues...mozno to je tym ze belosi to hrali vzdy cistejsie, presnejsie a doraznejsie...

ked blues tak poctivy stary cernossky kde je to pekelne citit zivot a jeho vahu:

John Lee Hooker:
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #8 kedy: 30. Január , 2008, 17:44:30 »

tak na BB Kingovi som fakt fical dakedy a stale si ho rad vypocujem... ale musim mat na to naladu... u mna jediny cernossky bluesman ktoreho mozem s vynimkou hendrixa este  Som frajer  je pravda ze z jeho hudby ide neskutocny optimizmus a pohoda a to mam rad  Na zdravie!
Zaznamenané
Rotanimod
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 290


on a journey to become a musician...


« Odpoveď #9 kedy: 30. Január , 2008, 18:26:11 »

Tento bluesman robi blues bluesom. Takym bluesom aky ma byt. Maximalne zahadny, a myslim ze nepotrebuje ani spievat, pretoze tenco clovek spieva gitarou. Niekedy mam pocit ze ked ten clovek hra citim co chce tými tonmi vyjadrit.  Zdravíčko

JJ tiež mám často taký pocit, jeho hranie je aj pre to krásne lebo pripomína spev... teda aspoň mne. Niekedy si snáď nejaku Lucille zoženiem a potom mu budú chýbať už IBA jeho prsty  Beeee

Podla ma je velmi preceneny. Mam radsej inych klasickych bluesmanov. Jeho dochodcovsky blues, ktory sice je feelingovy, je celkom prijemny na pocuvanie, ale radsej si pustim narez od trebars Alberta Collinsa alebo Alberta Kinga.

Uff je pravda, že toto sú subjektívne názory, ale nemám nejako rád výraz precenený gitarista, neviem čo pod tým presne rozumieť. Kto ho preceňuje tí čo ho počúvajú, alebo? Ale ICE MANA ja rád tiež. Ten telecaster...  Bravooo


Trochu OT: Díky Pitu, že si tam pridal ten obrázok a trochu to rozčlenil nabudúce sa polepším....
« Posledná zmena: 30. Január , 2008, 18:33:14 od Rotanimod » Zaznamenané

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 30. Január , 2008, 18:33:59 »

Žmurk
Zaznamenané

marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #11 kedy: 31. Január , 2008, 08:54:58 »

ešte som nepočul belocha hrať tak dobre blues ako to vedia títo negerskí páni, my sa to nikdy nenaučíme, ich feeling je to čo nám chýba
« Posledná zmena: 31. Január , 2008, 16:31:14 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #12 kedy: 12. Február , 2008, 08:31:03 »

Podla ma je velmi preceneny. Mam radsej inych klasickych bluesmanov. Jeho dochodcovsky blues, ktory sice je feelingovy, je celkom prijemny na pocuvanie, ale radsej si pustim narez od trebars Alberta Collinsa alebo Alberta Kinga.
   No ono sa to srdcu tazko vysvetluje , ked si oblubilo hlavne B.B.Kinga .  Som frajer
« Posledná zmena: 12. Február , 2008, 08:31:37 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 12. Február , 2008, 09:33:54 »

je to mozno divne no nikdy som nemal rad ked hrali belosi blues...mozno to je tym ze belosi to hrali vzdy cistejsie, presnejsie a doraznejsie...

ked blues tak poctivy stary cernossky kde je to pekelne citit zivot a jeho vahu:

John Lee Hooker:

Nevadí mi, ani keď belosi hrajú blues.
Z koncertu BB Kinga som sa v BA nepokakal, skôr mi to pripadalo celé ako americká cirkusová atrakcia. Ale John Lee Hooker ma od prvého počutia pred rokmi naozaj drapol. Žmurk
Zaznamenané

joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #14 kedy: 12. Február , 2008, 10:13:21 »

Nevadí mi, ani keď belosi hrajú blues.
Z koncertu BB Kinga som sa v BA nepokakal, skôr mi to pripadalo celé ako americká cirkusová atrakcia. Ale John Lee Hooker ma od prvého počutia pred rokmi naozaj drapol. Žmurk

tak chapes je ine ked si BB-ho pocuvnes v nejakom zafajcenom americkom pube ako ked hra mega koncert v strednej EU Žmurk
ale je pravda ze BB vytiahol ten blues na inu uroven ako ostatni cernossky (inak spisovne: afroamericky Bavím sa skvele) bluesmani...
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #15 kedy: 12. Február , 2008, 18:29:43 »

king je typ gitaristu ktoremu "nekukam na prsty", mam od neho par veci a zneju ako celok , nie len gitara super. super sice nie je to spravne slovo. skor tak realne , ludsky. mam ho rad, no.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 13. Február , 2008, 12:46:24 »

Som to tu trochu prečistil, skúste sa ukľudniť a nezakydávajte tému o BB Kingovi, keď ho už máte tak radi.  Žmurk
Zaznamenané

ydur
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 13. Február , 2008, 13:12:24 »

Som to tu trochu prečistil, skúste sa ukľudniť a nezakydávajte tému o BB Kingovi, keď ho už máte tak radi.  Žmurk
Ved už bolo načase. Bravooo   Od B.B.Kinga mam asi 50 skladieb,pár videokoncertov /staršieho dáta asi z rokov 75-90/ a mne sa jeho hra pači.V mnohych skladbach hra aj dychova sekcia /čo teda ja nemusim/ ale tam mi nevadia. V niektorych skladbach moc na gitaru nehra,par taktov,ale to "stoji za to".Ale človek musi mat na jeho hudbu naladu a pohodu.  Ako gitarista "old blues" u mna  "1".    Čo som mal možnost vidiet zaznam jeho koncertu z nedavneho obdobia-bolo to ine než som očakaval. Ale pan ma už svoje roky /nar.1926/,takže treba to brat tak.   B.B.KING  Zdravíčko
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 13. Február , 2008, 13:15:27 »

tak chapes je ine ked si BB-ho pocuvnes v nejakom zafajcenom americkom pube ako ked hra mega koncert v strednej EU Žmurk

Jasne, radšej by som si ho pozrel v nejakom príjemnom klubíku bez tej estrádnosti a teatrálnosti. Nemal som z toho potom taký zážitok, škoda. Možno nabudúce. Žmurk

Ale samozrejme hrá pekne, to sa mu nedá uprieť. Nestor bluesu. Ale Hookera mám aj tak radšej.. :)
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #19 kedy: 05. September , 2008, 11:58:38 »

no nedavno som BBmu prisiel znova na chut... je fakt ze to nikto nedokaze tak krasne a lahko frazovat... tak teraz doma cvicim hlavne blues a frazovanie a zda sa mi ze to je prave ta najtazsia vec co sa tyka hry na gitaru...
inac odporucam od neho aj album In London, je tam ako obvykle kopa hosti a ma to taky fajny oldschool 70s zvuk  Na zdravie! kedze
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #20 kedy: 05. September , 2008, 19:16:09 »

no nedavno som BBmu prisiel znova na chut... je fakt ze to nikto nedokaze tak krasne a lahko frazovat... tak teraz doma cvicim hlavne blues a frazovanie a zda sa mi ze to je prave ta najtazsia vec co sa tyka hry na gitaru...
inac odporucam od neho aj album In London, je tam ako obvykle kopa hosti a ma to taky fajny oldschool 70s zvuk  Na zdravie! kedze
Jasne to je velka vec , ked objavis v hudbe frazovanie , uvedomis si ho a sola (nielen bluesove) sa snazis hrat tymto sposobom . Je to jedna z najzasadnejsich veci v muzike , len skoda , ze si to uvedomuje velmi malo muzikantov.  Smútim  . Drzim palce a zelam  vela trpezlivosti .  Bravooo Na zdravie!
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Tomgunny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 119



« Odpoveď #21 kedy: 06. September , 2008, 19:35:38 »

B.B King nespravil za celú karieru ani jednu nudnú skladbu... mam jeho diskografiu kompletnú a som z neho už roky hotový...
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #22 kedy: 07. September , 2008, 09:14:56 »

Jasne to je velka vec , ked objavis v hudbe frazovanie , uvedomis si ho a sola (nielen bluesove) sa snazis hrat tymto sposobom . Je to jedna z najzasadnejsich veci v muzike , len skoda , ze si to uvedomuje velmi malo muzikantov.  Smútim  . Drzim palce a zelam  vela trpezlivosti .  Bravooo Na zdravie!

diky za podporu Na zdravie!
Zaznamenané
@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 11. September , 2008, 23:51:32 »

pani a damy... B.B. King... uz len ked zacujem to meno chveje sa vsetko okolo... proste chlap to ma v mene... je to king a je to naozajstny pan gitarista... keby niekto nanho povedal krive slovo... je to obycajny looser. Staci sa pozerat minutu na jeho hru a pochopia urcite vsetci :)a okrem toho je zlaty  ha ha ha
Zaznamenané

marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #24 kedy: 29. Marec , 2009, 18:43:56 »

to mas tak,ako ked hra cigan,nech hra hocico,VZDY tam je jasne pocut cigansky feeling...
to je možné, ale cigánska hudba mi nič nehovorí
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Kaco
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« Odpoveď #25 kedy: 23. Júl , 2009, 02:45:48 »

Spominam si na jednu zaujimavu story (da sa vidiet na dokumente U2 - Rattle and Hum), Bono napisal pesnicku When Love Comes To Town pre B.B.ho a ked sa stretli, aby ju spolu hrali, postavili sa na podium a B.B. zahlasil, ze musia zohnat nejakeho gitaristu, ktory vie hrat akordy, lebo on nevie.

Tiez ma dostal tym, ako sa posledny piatok vo Viedni ospravedlnoval damam za to, ake veci hovoria a ako sa spravaju americky cierny rapperi.

No a B.B.mu predskakovala Susan Tedeschi - strasne jebatelna bloncka s hlasom ako Janis Joplin, gitaristu jej robil Derek Trucks (hrava s Claptonom. teraz som sa docital, ze jej manzel...), fakt ma dostala, odporucam -

Koncert bol skvely, neuveritelne, ze B.B. ma uz 83 rokov. Moja oblubena "Three O'Clock Blues" vysla v roku 1951 a teraz je rok 2009 a on hra stale od kosti a znie a vyborne!

A este Clapton a B.B. - Ridin' with the king je pre mna co do zvuku a masteringu uplne naj album.
« Posledná zmena: 23. Júl , 2009, 02:59:00 od Kaco » Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 15. Máj , 2015, 07:41:52 »

RIP


https://dennikn.sk/132902/zomrel-kral-blues-b-b-king-vypocujte-si-ho/
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #27 kedy: 15. Máj , 2015, 10:40:26 »


skoda Smútim ale myslim si ze na druhej strane mal za sebou vybornu karieru, a odisiel dostojne. RIP  Na zdravie!
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 15. Máj , 2015, 10:47:27 »

Pre mna uplna legenda. Ked som sa pred 25 rokmi dozvedel, ze stale zije, tak to bolo pre mna velke prekvapenie. RIP.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.