Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
24. Apríl , 2024, 00:18:58
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: B.B. King  (Prečítané 13475 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #15 kedy: 12. Február , 2008, 18:29:43 »

king je typ gitaristu ktoremu "nekukam na prsty", mam od neho par veci a zneju ako celok , nie len gitara super. super sice nie je to spravne slovo. skor tak realne , ludsky. mam ho rad, no.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 13. Február , 2008, 12:46:24 »

Som to tu trochu prečistil, skúste sa ukľudniť a nezakydávajte tému o BB Kingovi, keď ho už máte tak radi.  Žmurk
Zaznamenané

ydur
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 13. Február , 2008, 13:12:24 »

Som to tu trochu prečistil, skúste sa ukľudniť a nezakydávajte tému o BB Kingovi, keď ho už máte tak radi.  Žmurk
Ved už bolo načase. Bravooo   Od B.B.Kinga mam asi 50 skladieb,pár videokoncertov /staršieho dáta asi z rokov 75-90/ a mne sa jeho hra pači.V mnohych skladbach hra aj dychova sekcia /čo teda ja nemusim/ ale tam mi nevadia. V niektorych skladbach moc na gitaru nehra,par taktov,ale to "stoji za to".Ale človek musi mat na jeho hudbu naladu a pohodu.  Ako gitarista "old blues" u mna  "1".    Čo som mal možnost vidiet zaznam jeho koncertu z nedavneho obdobia-bolo to ine než som očakaval. Ale pan ma už svoje roky /nar.1926/,takže treba to brat tak.   B.B.KING  Zdravíčko
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 13. Február , 2008, 13:15:27 »

tak chapes je ine ked si BB-ho pocuvnes v nejakom zafajcenom americkom pube ako ked hra mega koncert v strednej EU Žmurk

Jasne, radšej by som si ho pozrel v nejakom príjemnom klubíku bez tej estrádnosti a teatrálnosti. Nemal som z toho potom taký zážitok, škoda. Možno nabudúce. Žmurk

Ale samozrejme hrá pekne, to sa mu nedá uprieť. Nestor bluesu. Ale Hookera mám aj tak radšej.. :)
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #19 kedy: 05. September , 2008, 11:58:38 »

no nedavno som BBmu prisiel znova na chut... je fakt ze to nikto nedokaze tak krasne a lahko frazovat... tak teraz doma cvicim hlavne blues a frazovanie a zda sa mi ze to je prave ta najtazsia vec co sa tyka hry na gitaru...
inac odporucam od neho aj album In London, je tam ako obvykle kopa hosti a ma to taky fajny oldschool 70s zvuk  Na zdravie! kedze
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #20 kedy: 05. September , 2008, 19:16:09 »

no nedavno som BBmu prisiel znova na chut... je fakt ze to nikto nedokaze tak krasne a lahko frazovat... tak teraz doma cvicim hlavne blues a frazovanie a zda sa mi ze to je prave ta najtazsia vec co sa tyka hry na gitaru...
inac odporucam od neho aj album In London, je tam ako obvykle kopa hosti a ma to taky fajny oldschool 70s zvuk  Na zdravie! kedze
Jasne to je velka vec , ked objavis v hudbe frazovanie , uvedomis si ho a sola (nielen bluesove) sa snazis hrat tymto sposobom . Je to jedna z najzasadnejsich veci v muzike , len skoda , ze si to uvedomuje velmi malo muzikantov.  Smútim  . Drzim palce a zelam  vela trpezlivosti .  Bravooo Na zdravie!
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Tomgunny
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 119



« Odpoveď #21 kedy: 06. September , 2008, 19:35:38 »

B.B King nespravil za celú karieru ani jednu nudnú skladbu... mam jeho diskografiu kompletnú a som z neho už roky hotový...
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #22 kedy: 07. September , 2008, 09:14:56 »

Jasne to je velka vec , ked objavis v hudbe frazovanie , uvedomis si ho a sola (nielen bluesove) sa snazis hrat tymto sposobom . Je to jedna z najzasadnejsich veci v muzike , len skoda , ze si to uvedomuje velmi malo muzikantov.  Smútim  . Drzim palce a zelam  vela trpezlivosti .  Bravooo Na zdravie!

diky za podporu Na zdravie!
Zaznamenané
@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 11. September , 2008, 23:51:32 »

pani a damy... B.B. King... uz len ked zacujem to meno chveje sa vsetko okolo... proste chlap to ma v mene... je to king a je to naozajstny pan gitarista... keby niekto nanho povedal krive slovo... je to obycajny looser. Staci sa pozerat minutu na jeho hru a pochopia urcite vsetci :)a okrem toho je zlaty  ha ha ha
Zaznamenané

marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #24 kedy: 29. Marec , 2009, 18:43:56 »

to mas tak,ako ked hra cigan,nech hra hocico,VZDY tam je jasne pocut cigansky feeling...
to je možné, ale cigánska hudba mi nič nehovorí
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Kaco
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114



« Odpoveď #25 kedy: 23. Júl , 2009, 02:45:48 »

Spominam si na jednu zaujimavu story (da sa vidiet na dokumente U2 - Rattle and Hum), Bono napisal pesnicku When Love Comes To Town pre B.B.ho a ked sa stretli, aby ju spolu hrali, postavili sa na podium a B.B. zahlasil, ze musia zohnat nejakeho gitaristu, ktory vie hrat akordy, lebo on nevie.

Tiez ma dostal tym, ako sa posledny piatok vo Viedni ospravedlnoval damam za to, ake veci hovoria a ako sa spravaju americky cierny rapperi.

No a B.B.mu predskakovala Susan Tedeschi - strasne jebatelna bloncka s hlasom ako Janis Joplin, gitaristu jej robil Derek Trucks (hrava s Claptonom. teraz som sa docital, ze jej manzel...), fakt ma dostala, odporucam -

Koncert bol skvely, neuveritelne, ze B.B. ma uz 83 rokov. Moja oblubena "Three O'Clock Blues" vysla v roku 1951 a teraz je rok 2009 a on hra stale od kosti a znie a vyborne!

A este Clapton a B.B. - Ridin' with the king je pre mna co do zvuku a masteringu uplne naj album.
« Posledná zmena: 23. Júl , 2009, 02:59:00 od Kaco » Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 15. Máj , 2015, 07:41:52 »

RIP


https://dennikn.sk/132902/zomrel-kral-blues-b-b-king-vypocujte-si-ho/
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #27 kedy: 15. Máj , 2015, 10:40:26 »


skoda Smútim ale myslim si ze na druhej strane mal za sebou vybornu karieru, a odisiel dostojne. RIP  Na zdravie!
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 15. Máj , 2015, 10:47:27 »

Pre mna uplna legenda. Ked som sa pred 25 rokmi dozvedel, ze stale zije, tak to bolo pre mna velke prekvapenie. RIP.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.121 sekund, 22 otázok.