Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 10:38:00
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Addictive drums demo  (Prečítané 10049 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« kedy: 13. Február , 2008, 17:38:24 »

Lidi... mam taky problem... pouzivam Sonar 4 a ako vst v nom mam rozne synthy vratane tohto... no a v Guitar pro som si spravil midi subor aj s bicimi... lenze ked na tu stopu s bicimi v sonare nabalim Adictive drums tak mi namiesto crashky hra hihat a namiesto hihat sidestick... neviete ako by sa to dalo vystelovat aby mi to hralo normalne? nemate podobny problem?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 13. Február , 2008, 18:33:03 »

Najlepsie urobis, ak zo svojho vyrobneho retazca vyhodis Guitar Pro a budes pisat noty alebo pianoroll priamo v Sonare, neviem co z toho umoznouje.

Neda sa v Addictive drums nastavit, ktory ton spusta ktory bubon/cinel? V Guitar Pro to asi nepojde. Lebo v tom je problem, ze si nerozumeju, napr. ton c je v Guitar Pro crash a v Addictive kopak. Ale ved tomu rozumies, naco to pisem :)
Zaznamenané

FeFe
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #2 kedy: 13. Február , 2008, 19:18:17 »

Popripade mozes skusit ktory zvuk v GP je ten ktory chces v sonare napr v GP - crash / sonar - hajtka
                                                                                                                    a GP - sidestick / sonar -  crash
jednoducho vymenis v gp vsetky crashe a mas :)
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #3 kedy: 13. Február , 2008, 19:26:09 »

nepoznam gp ale AD ma napr. viacej hihat,ciniel  a aj tak ked chces aby to znelo realne to musis rucne editovat priradenie nastroja podla rytmu, aj dynamiku aby to neznelo strojovo. inak to mozes nakopirovat cely nastroj v skladbe a presunut ho kam potrebujes napr v pianoroll.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #4 kedy: 13. Február , 2008, 20:01:04 »

Tiez sa mi to stavalo - jedina moznost je rucne to nahadzat tam kam to patri. Preco bicie nevytvaras priamo v Sonare?
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #5 kedy: 13. Február , 2008, 20:17:58 »

vdaka za odpovede  :) no uz som to vyriesil tak ze som si otvoril pianoroll a tie bicie som rucne v tej sietke prekopal...  Nechajte ma vydýchať sice mi skoro siblo ale uz mam hotovu pesnicku a idem ju pridat do ukazok  Na zdravie!
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #6 kedy: 13. Február , 2008, 20:21:15 »

vdaka za odpovede  :) no uz som to vyriesil tak ze som si otvoril pianoroll a tie bicie som rucne v tej sietke prekopal...  Nechajte ma vydýchať sice mi skoro siblo ale uz mam hotovu pesnicku a idem ju pridat do ukazok  Na zdravie!

tam si mozes oznacit napr cinelu v celej skladbe a pretiahnut to naraz nemusis pojednom
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #7 kedy: 14. Február , 2008, 18:04:06 »

tam si mozes oznacit napr cinelu v celej skladbe a pretiahnut to naraz nemusis pojednom

akoze v sonare? a ako?
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #8 kedy: 14. Február , 2008, 18:12:09 »

akoze v sonare? a ako?

zmensis si celu skladbu do okna. s mysou oznacis cely riadok (napr. hihat) az sa vysvieti a pretiahnes ho hore-dole kam potrebujes
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 14. Február , 2008, 18:13:06 »

ako uz bolo povedane - ak uz raz pouzivas dospely sekvencer, kasli na GP, FL a pod... rob vsetko od zakladu v Sonare a mas vymalovane.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #10 kedy: 14. Február , 2008, 18:54:45 »

ako uz bolo povedane - ak uz raz pouzivas dospely sekvencer, kasli na GP, FL a pod... rob vsetko od zakladu v Sonare a mas vymalovane.

no lenze v sonare nemozem pisat tabulatury... a v GP napisem aj tablatury aj vsetko naraz...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 14. Február , 2008, 19:06:29 »

pockaj... naco tabulatury ?
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #12 kedy: 14. Február , 2008, 19:18:00 »

pockaj... naco tabulatury ?

no lebo noty nepoznam  Na zdravie! tak musim napady napisat do tabov a potom to exportnut do MIDI...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 14. Február , 2008, 19:31:37 »

preco by si mal pisat napady do tabov ? ake napady ? vsak gitarove veci zagitarujem, bubnove naklikam do pianorollu, klavesove zaklavesujem alebo tiez naklikam do pianorollu.
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #14 kedy: 14. Február , 2008, 22:18:30 »

preco by si mal pisat napady do tabov ? ake napady ? vsak gitarove veci zagitarujem, bubnove naklikam do pianorollu, klavesove zaklavesujem alebo tiez naklikam do pianorollu.

neviem ja som sa s tym pianorollom babral dost s bicimi naposledy... mne sa najlepsie hudba zapisuje tak, ze chytim gitaru, hram si to a zapisujem do tabov... neviem si predstavit klikat klavesy do pianorollu... to by bolo o drzku  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 13. Október , 2012, 13:21:47 »

Nahravame nejake nove piesne a zvazujem, ci mam platit mix a mastering v studiu, alebo mam radsej kupit Addictive drums. Cenovo to vychadza rovnako.

Amaterske nahravanie ma urcite velke obmedzenia. Vela veci pada na tom, ze vsetko, co sa nahra, nema dostatocne harmonicke frekvencie a potom sa to neda normalne mixovat. Ked vsetko znie ako spoza zavrenych dveri, tak tomu uz nikto nepomoze.

Preto prave od podobneho pluginu (ktory je urceny skor zanietenym amaterom) si slubujem tu "iskru" (harmonicke frekv.), ktora mi umozni dostat sa so zvukom dalej. Tie sample sa v mixe presadia lepsie ako cokolvek co by som nahral.

Bicie sme uz nahrali rovno do MIDI (Alesis), uz sa len rozhodujem medzi EzDrummer a Addictive Drums. Ibaze by mi to niekto tu teraz vyvratil Žmurk
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #16 kedy: 13. Október , 2012, 13:55:25 »

to mi pripada ako divna dilema, rozhodovat sa medzi studiom a addictive drums. urcite to ale zavisi od tvojho skillu v miesani nahravky. Ak sa rozhodujes medzi AD a EZ drummer, tak rozhodne AD, ale najlepsie riesenie by bolo mat superior s nejakym poriadnym kitom. ja som naposledy este na jar tohto roku miesal a vlastne aj klikal komplet bicie cez AD jednej kapele, mozes si vypocut ukazku, aj ked to nie je konecny mix: http://snd.sc/X4J2Op
« Posledná zmena: 13. Október , 2012, 14:24:17 od Krtko » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 13. Október , 2012, 14:51:09 »

to mi pripada ako divna dilema, rozhodovat sa medzi studiom a addictive drums. urcite to ale zavisi od tvojho skillu v miesani nahravky. Ak sa rozhodujes medzi AD a EZ drummer, tak rozhodne AD, ale najlepsie riesenie by bolo mat superior s nejakym poriadnym kitom. ja som naposledy este na jar tohto roku miesal a vlastne aj klikal komplet bicie cez AD jednej kapele, mozes si vypocut ukazku, aj ked to nie je konecny mix: http://snd.sc/X4J2Op

nejak vela reverbu na rytmicaku nie? :D som myslel ze mam pusteny v pozadi elan  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #18 kedy: 13. Október , 2012, 14:56:10 »

neviem na com to pocuvas, ale urcite nie. respektive ten reverb urcite nieje najlepsi, tak isto ako dalsich sto chyb toho mixu ktorych som si vedomi, ale nic zasadne tam myslim ze usi nemoze trhat. konecny mix je s mensim reverbom a je o poznanie plnsi a s mensim clipom.
« Posledná zmena: 13. Október , 2012, 15:14:05 od Krtko » Zaznamenané
fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #19 kedy: 13. Október , 2012, 15:07:26 »

kks ale colkom dobra pesnicka ..co to je za kapelu?  Zdravíčko Na zdravie!
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #20 kedy: 13. Október , 2012, 15:18:26 »

kapela sa vola Die Proud, ale uz nehraju.
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #21 kedy: 13. Október , 2012, 16:07:16 »

Od EZDrummer je super kit Metal Machine, ináč by som to skôr poriešil požičaním mikrofónov a pod a potom prípadne nasamplovať nejaké bubny.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 14. Október , 2012, 10:21:20 »

Od EZDrummer je super kit Metal Machine, ináč by som to skôr poriešil požičaním mikrofónov a pod a potom prípadne nasamplovať nejaké bubny.
Ojojoj, to by dopadlo :) Sample v EZDrummer alebo Addictive Drums su ovela lepsie ako cokolvek co by si nahral bez poriadneho studia. Len mikrofony nestacia.
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 14. Október , 2012, 12:33:45 »

Ojojoj, to by dopadlo :) Sample v EZDrummer alebo Addictive Drums su ovela lepsie ako cokolvek co by si nahral bez poriadneho studia. Len mikrofony nestacia.
No asi tak, nehovoriac o rychlosti prace, pohodli a moznosti akejkolvek dodatocnej editacie, ci uz na urovni samotnej hry, BPM, dynamiky, zmeny sady, stelovania bubnov, mixaze atd. Lepsi napad je uz len nechat to potom prebubnovat na kvalitnom nastroji, kvalitnym bubenikom v kvalitnom studiu.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.