Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 13:17:35
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Arch Enemy  (Prečítané 24554 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« kedy: 15. Február , 2008, 16:11:13 »

ARCH ENEMY- Melodic Death/Gothenburg, Sweden
Skupinu založil ex. člen kapely Carcass Michael Amott (gitara) , spolu s mladším bratom Christopherom Amottom (gitara) v roku 1995.
Amottové pôsobenie v Carcass, sa odzrkadlilo aj v tvorbe Arch Enemy, Ktorý, ako by bol odkazom na rozpad Carcassu.
V roku 1996  vychádza prvé demo a zároveň aj ich debut Black Earth.
Na debute bola zostava: Johan Liiva  (Vocals), Michael Amott ( Guitar, bass), Christopher Amott (Guitar), Daniel Erlandsson ( Drums).
V roku 1998 bol do skupiny prijatý Martin Bengtsson (basgitara), Peter Wildoer (bicie) a v tejto novej zostave vydali album Stigmata.
Týmto albumom si získali popularitu ako v Európe, tak aj v Amerike. Bol to ich prvý album vydávaný celosvetovo a často pokladaný za ich prelomový počin.
V roku 1999 sa na post bubeníka  vracia Daniel Erlandsson a vzápätí bol vydaný album Burning Bridges . Onedlho za ním aj živák Burning Japan Live 1999.
Spevák Johan Liiva bol v roku 2001 požiadaný, aby odišiel od skupiny. Michael Amott usúdil, že Johan nie je primeraný k ostatku skupiny a chcel viac „dynamického“ frontmana.
NAHRADILA   Zdravíčko  ho Angela Gossow, čo výrazne poznamenalo druhú etapu skupiny Arch Enemy.
 Prvý album po prijatí Angely bol Wages of Sin. V tom istého roku sa zúčastnili „Japan's Beast Feast 2002“, kde účinkovali aj Motörhead a Slayer.
Album Anthems of Rebellion bol vydaný v roku 2003 a priniesol niektoré inovácie do ich hudobného prejavu, ako je napríklad dvojhlas v skladbe „End of the Line“.
Nasledujúceho roku vydala skupina Arch Enemy album Dead Eyes See No Future.
EP-čko  Dead Eyes See No Future   obsahoval aj cover-verzie niektorých piesní.Ak napr. od skupín Megadeath- Symphony of Destruction , Manowar- Kill With Power a samo  Bacha na vec kamo! Carcass- Incarnated Solvent Abuse  Bacha na vec kamo!
V roku 2005 skupina dokončila nahrávanie ich šiesteho albumu Doomsday Machine a v tom istom roku, gitarista Christopher Amott opustil kapelu aby sa mohol viac venovať svojmu osobnému životu. Na jeho miesto nastúpil Fredrik Åkesson, ktorého v roku 2007 znovu vystriedal Christopher.
Vydanie ich nového albumu Rise of the Tyrant pre rok 2007 malo predznamenať EP Revolution Begins.


Zostava:
•   Angela Gossow - Vokals
•   Michael Amott - Guitar
•   Christopher Amott - Guitar
•   Sharlee D'Angelo - Bass
•   Daniel Erlandsson - Drums
Diskografia:
•   Black Earth (1996)
•   Stigmata (1998)
•   Burning Bridges (1999)
•   Burning Japan Live 1999 (2000)
•   Wages of Sin (2001)
•   Anthems of Rebellion (2003)
•   Dead Eyes See No Future EP, (2004)
•   Doomsday Machine (2005)
•   Revolution Begins EP, (2007)
•   Rise of the Tyrant (2007)


* archenem.jpg (58.5 KB, 464x700 - prehliadnuté 621 krát.)
« Posledná zmena: 15. Február , 2008, 16:15:15 od damned13 » Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #1 kedy: 15. Február , 2008, 16:13:14 »

Ja som celkom fanda, mám rád ich melodiku ...speváčka je veľmi fajn, časom som si ten jej svojsky hlas dokonca obľúbil  Ja som čert.. .
« Posledná zmena: 15. Február , 2008, 16:19:05 od yngsteen » Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #2 kedy: 15. Február , 2008, 16:16:16 »

Video:  Na zdravie!







           
Official: www.archenemy.net , http://www.myspace.com/archenemy
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 15. Február , 2008, 16:17:14 »

... a priniesol niektoré inovácie do ich hudobného prejavu, ako je napríklad dvojhlas...
lol  ha ha ha ha ha ha

asi si to vypočujem
Zaznamenané

damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #4 kedy: 15. Február , 2008, 16:20:21 »

Hej Angela je fajn. Ale mňa tam viac zaujíma  Na zdravie! Michael Amott  Na zdravie!. Som zástanca a fanda skupiny Carcass. a keď už nie je Carcass tak aspoň Arch Enemy
« Posledná zmena: 15. Február , 2008, 16:20:49 od damned13 » Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #5 kedy: 15. Február , 2008, 16:22:54 »

Hej Angela je fajn. Ale mňa tam viac zaujíma  Na zdravie! Michael Amott  Na zdravie!. Som zástanca a fanda skupiny Carcass. a keď už nie je Carcass tak aspoň Arch Enemy

Amott je našlapaný o to pokoj  Zdravíčko .
Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #6 kedy: 15. Február , 2008, 16:32:55 »

Tomu ver, Amott vie spraviť takú melódiu, že ta úplne dostane  Bacha na vec kamo!. Prípade zabije  Bavím sa skvele
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #7 kedy: 15. Február , 2008, 16:34:57 »

Tomu ver, Amott vie spraviť takú melódiu, že ta úplne dostane  Bacha na vec kamo!. Prípade zabije  Bavím sa skvele

Pohoda nie je nejaky extra novátor, ale to čo robí, robí sakra dobre  :) .
Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #8 kedy: 15. Február , 2008, 16:52:52 »

Ano, súhlasim  Na zdravie!
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #9 kedy: 15. Február , 2008, 19:13:17 »

sorac no pre mna taketo kapely su vsetky rovnake a tato konkretne mi nepride nicim vynimocna...kapela ala: "tri, sty, ri...teraaaaaz a vsetci do toho mlatia, buchaju a spevak krici, jaci..."

no vlastne niecim vynimocni su...a to ze to spieva baba...a tej by som sa teda asi fakt zlakol kebyze v tom jej jemnom Cdure skrikla ze "zlatko, vecera!!"... Bavím sa skvele Bavím sa skvele

jemny spevackin Cdur:
« Posledná zmena: 15. Február , 2008, 19:29:28 od joey » Zaznamenané
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #10 kedy: 15. Február , 2008, 19:27:38 »

spevacka  Huh! skor rigacka  Popiskujem si  Žmurk
ale hlavny rif z my apocalypse je naslapnuty porici
Zaznamenané
Slayer24
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 355


Fuck art, let's kill!!!


« Odpoveď #11 kedy: 15. Február , 2008, 20:06:34 »

sorac no pre mna taketo kapely su vsetky rovnake a tato konkretne mi nepride nicim vynimocna...kapela ala: "tri, sty, ri...teraaaaaz a vsetci do toho mlatia, buchaju a spevak krici, jaci..."

no vlastne niecim vynimocni su...a to ze to spieva baba...a tej by som sa teda asi fakt zlakol kebyze v tom jej jemnom Cdure skrikla ze "zlatko, vecera!!"... Bavím sa skvele Bavím sa skvele

jemny spevackin Cdur:

no tak v tom čo si poslal sa mi teda vôbec nezdá že by do toho len tak mlátili a búchali... speváčka "spieva",je to zaujímavé takýto hlas,ale nejako moc ich nemusím... keď už melodeath tak dark tranquillity alebo in flames... to je lepšie... nemám moc rád taký growling...
Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #12 kedy: 16. Február , 2008, 10:41:01 »

No Dark Tranquillity je super kapela. Vždy sa držali toho svojho. Nesnažili sa dáko výrazne zmeniť to čo robia, prípadne  sa viac presadit. Proste u mna vynikajúca kapela.  Zdravíčko
 In flames bola niekedy moja naj kapelka, tohto žánru. Ale to čo predvádzajú na posledných albumoch, sa už vôbec nepodobá na to, čo hrali keď som si ich albumy žral. Jeden lepší ako druhý(The Jester Race, , Whoracle, Colony , Clayman) A posledné? Proste idú trocha inou cestou, aj keď ich mam rad stále, už nikdy to nebude ako niekedy.
A zakladal som túto tému, lebo Arch Enemy mi tu chýbal   Je to frajer 
« Posledná zmena: 16. Február , 2008, 10:42:44 od damned13 » Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #13 kedy: 16. Február , 2008, 10:56:37 »

no fajn, ze sa tu arch objavili, je to tiez jedna z mojich oblubenych kapeliek, aj ked styl, kde sa podobny "spev" vyskytuje nepocuvam, ale nieco ma k tej hudbe stale pritahuje, takze som to nakoniec prehltol a na ten spev som si zvykol, najlepsie bolo, ked som pocuval jeden album od nich, moc som ich nepoznal vdety a pak sa mi dostalo ich koncertne dvd do ruky, zistenie, ze to spieva zena ma uplne dostalo  ha ha ha , a to "zlatko vecera" este teraz sa smejem  Bavím sa skvele
Zaznamenané

... all life is future to past ...
esopeso
nováčik
*
Príspevkov: 38



« Odpoveď #14 kedy: 18. Február , 2008, 17:09:59 »

sorac no pre mna taketo kapely su vsetky rovnake a tato konkretne mi nepride nicim vynimocna...kapela ala: "tri, sty, ri...teraaaaaz a vsetci do toho mlatia, buchaju a spevak krici, jaci..."

no vlastne niecim vynimocni su...a to ze to spieva baba...a tej by som sa teda asi fakt zlakol kebyze v tom jej jemnom Cdure skrikla ze "zlatko, vecera!!"... Bavím sa skvele Bavím sa skvele

jemny spevackin Cdur:

no ono to tak pripada kazdemu kto sa do toho poriadne nezapocuva ... skus a zmenis nazor. nehovorim ze sa ti to 100% zacne pacit ale povedat o nich ze vsetci do toho mlatia je dost hlboke podcenenie na zaklade neznalosti stylu :) peace
Zaznamenané

Toto čo toto?
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.155 sekund, 22 otázok.