Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 12:45:27
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Arch Enemy  (Prečítané 24544 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #15 kedy: 18. Február , 2008, 18:33:00 »

no ono to tak pripada kazdemu kto sa do toho poriadne nezapocuva ... skus a zmenis nazor. nehovorim ze sa ti to 100% zacne pacit ale povedat o nich ze vsetci do toho mlatia je dost hlboke podcenenie na zaklade neznalosti stylu :) peace
muzikanti su velmi dobry ale naozaj neviem preco tu zensku nazyvate spevackou  Popiskujem si
vari kazdy co ma pri ustach mikrofon je aicky spevak? Zdravíčko
Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #16 kedy: 18. Február , 2008, 19:42:04 »

Nie, nenažívam každého čo ma pred papulou mikrofón, že je spevák/čká.
Ale asi jedno si nepochopil.
Ide o Arch Enemy.Hrajú Melodic Death a Angela, to čo robí, robí veľmi dobre. Nejde o dáku skupinu, pre dievčatá ala Nightwish, Epica, Within Temptation.( ak sú to niekoho obľúbené kapely, vážne sorrac)
A ani neviem, odkedy sa v death metale spievalo čistým hlasom.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 18. Február , 2008, 19:47:10 od damned13 » Zaznamenané
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #17 kedy: 18. Február , 2008, 19:52:22 »

tomu vsetkemu ja rozumiem.
a takisto netvrdim ze sa v DeathMetale spieva. DeathMetal mam rad. Death je moja srdcova skupina, ArchEnemy su tiez super. Ale nikdy som to nepovazoval za spev.
Zaznamenané
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #18 kedy: 18. Február , 2008, 20:01:45 »

Ok, to som rád že  sa chápeme koktavyalojz  Je to frajer  A samo že ide viac o škrekot, ako samotné spievanie. Aj to lepšie znie, ak to tak nazveš v tomto štýle  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 18. Február , 2008, 20:03:24 od damned13 » Zaznamenané
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #19 kedy: 27. Február , 2008, 08:38:47 »

Ok, to som rád že  sa chápeme koktavyalojz  Je to frajer  A samo že ide viac o škrekot, ako samotné spievanie. Aj to lepšie znie, ak to tak nazveš v tomto štýle  Bavím sa skvele
Kedze sa naozaj spieva malo, ja to nazyvam jednoducho vokal a cloveka, co pracuje hlasom - vokalista. Je to sirsi pojem ako spevak a pokryva to aj tych, co growl-uju alebo shriek-uju a pod.

Arch Enemy som prvykrat pocul na stranke ESP s pesnickou Nemesis. Strasne sa mi pacil ten uvodny riff a zrazu ... do toho Angela. Najprv som bol trochu mimo  ?§!. , ale potom som si zvykol  :) Zohnal som si par albumov a dnes je to skupina, ktoru fakt mozem, hoci ja sam som jednoznacne na Power. Postupom casu si vsak dostavam aj do takehoto stylu. Ked sa do pesniciek zapracuje melodika, tak sa to da. Takymto stylom som si zvykol aj na Childrenov, Kalmah alebo Amon Amarth.

Inak bol som na koncerte Arch Enemy v decembri vo Viedni a bola to riadna supa  Som metlak :G . Angela vyzera nazivo este lepsie ako na videu alebo fotkach  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #20 kedy: 27. Február , 2008, 10:54:05 »

Hej, máš asi namysli koncert vo Viedni, kde hrali Arch Enemy spolu- Trivium, Machine Head, Shadow Fall a Dragonforce ( neviem čo tam táto kapela robila, trocha, štýlovo úplne mimo )  Bavím sa skvele
 Mám  odtiaľ aj foto dáke. Počul som od kamoša čo tam bol, že Arch Enemy  hrali strašne krátko.20 min cca? To  by ma asi zabilo keby som sa tam dostavil.
A čo sa štýlu týka , prirovnávať Children of Bodom, Kalmah alebo Amon Amarth ku Arch Enemy sa ani nedá.
 Síce spadajú asi pod jedno plemeno ale každá kapelka to hra inak, robí to svojsky a hlavne super. Až na Amon Amarth tých moc nemusím.
Zaznamenané
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #21 kedy: 28. Február , 2008, 08:42:34 »

Hej, máš asi namysli koncert vo Viedni, kde hrali Arch Enemy spolu- Trivium, Machine Head, Shadow Fall a Dragonforce ( neviem čo tam táto kapela robila, trocha, štýlovo úplne mimo )  Bavím sa skvele
 Mám  odtiaľ aj foto dáke. Počul som od kamoša čo tam bol, že Arch Enemy  hrali strašne krátko.20 min cca? To  by ma asi zabilo keby som sa tam dostavil.
A čo sa štýlu týka , prirovnávať Children of Bodom, Kalmah alebo Amon Amarth ku Arch Enemy sa ani nedá.
 Síce spadajú asi pod jedno plemeno ale každá kapelka to hra inak, robí to svojsky a hlavne super. Až na Amon Amarth tých moc nemusím.
Hej, myslim presne ten koncert. Je pravda, ze hrali kratko. Dali nejakych 5-6 pesniciek a isli z podia. Kratko  Neser ma!, ale potesilo  Bravooo. Inak aj ja sa cudujem, co tam robil DragonForce a pritom ich mam velmi rad, len nezapasovali do dramaturgie  :)

Nechcel som prirovnavat Arch Enemy s ostatnymi vymenovanymi kapelami. Len som chcel povedat, ze napriek chraplavemu vokalu alebo growlingu, co je sposob "spevu", ktory nevyhladavam sa mi ich produkcia paci, lebo som sa najprv namotal na melodiku pesniciek. A popri tom si zvykam aj na vokalny prejav  :)
« Posledná zmena: 28. Február , 2008, 08:43:15 od Drvic » Zaznamenané

damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #22 kedy: 28. Február , 2008, 09:09:28 »

Presne o tomto je melodic death (zaujme masu ľudí, čo trebárs tento štýl až tak nemusia). Nie každému sa páči klasicky death, prípadne jeho tvrdšie odrody. Preto sa tam pridávajú, aj prvky melodiky atd. Ja osobne môžem oboje.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 28. Február , 2008, 09:11:23 od damned13 » Zaznamenané
Kindredgod
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #23 kedy: 12. Júl , 2008, 12:01:47 »

ANGELAAAAA Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #24 kedy: 12. Júl , 2008, 17:02:29 »

čistá mužatka  Bavím sa skvele
a to som urazil mužov  Bavím sa skvele
Zaznamenané
killya182
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 483



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 21. Júl , 2008, 12:35:23 »

Presne o tomto je melodic death (zaujme masu ľudí, čo trebárs tento štýl až tak nemusia). Nie každému sa páči klasicky death, prípadne jeho tvrdšie odrody. Preto sa tam pridávajú, aj prvky melodiky atd. Ja osobne môžem oboje.  Na zdravie!
tak toto je ta najabsolutnejsia pravda o melodickom metale!!! suhlas Na zdravie!
arch enemy je genialny...a angela je jebacka jak hovado Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

Kto do teba kamenom, ty donho rockom.
http://www.mkmb.sk/thebagofbones/
_______________________________
http://www.mkmb.sk/cautejasomosud/ <-prosim ohodnotte moj profil, znamena pre mna vsetko na svete!!!
damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #26 kedy: 30. September , 2008, 10:42:01 »

Zostava Michaela Amotta:

ESP Ninja V Michael Amot Signature

Jim Dunlop Custom Rack Wah DCR-2SR
Rocktron Hush Super C Noise Gate
Roland SDE-3000 Digital Delay
Ibanez AD-9 Analog Delay
Boss OC-2 Octave Pedal
MXR Phase 90
Ibanez TS-808 Tube Screamer Reissue
Boss TU-2 Chromatic Tuner

Krank Krankenstein heads
Krank Revolution 4×12
Celestion Vintage 30s

Zostava Christopher Amott:

Caparison Dellinger Christopher Amott Signature model (white)  Bacha na vec kamo!
Rocktron Hush
Boss TU-2 Tuner
Boss Digital Delay DD-3
Peavey JSX Amps
Randall RM100 head

No a dávam to sem hlavne preto, že som nechcel zakladať zbytočnú tému a chcem si v blízkej buducnosť zaobstarať daku delay krabičku. Má niekto skúsenosti s Ibanez AD-9 Analog Delay čo používa Michael?? Skaredá ružova krabička  Bavím sa skvele Ale jeho delay zvuk žerem  Beeee Inak rozmýšlal som aj nad Boss delay, no vraj ta novinka DD7 je za super cenu, ale nie tak dobrá. Inak Christopher mal vraj naj zvuk na celom Brutal Assaute. Na zdravie!
No a prave som rozmýšlal, nie zamerne (Chris Amott),viac siahnuť po overenej klasike Boss DD3.
Ved ak niekto sa v tom vyzná a má skúsenosti, určite lepšie ako ja? Budem len rád za názor a radu.  Zdravíčko
« Posledná zmena: 30. September , 2008, 10:44:14 od damned13 » Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #27 kedy: 30. September , 2008, 15:14:17 »

Michael uz nehra na Krank, ma signature model Randall.

Sranda, s Carcassom v Budapesti hrali na evidentne pozicane aparaty, Michael myslim na Mesa a Bill na Peavey (kukal na to jak puk ze co mu to tam postavili :) ).

Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 01. Október , 2008, 00:22:36 »

Arch Enemy chystaju nove live DVD a live 2CD : http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=105893 .
« Posledná zmena: 01. Október , 2008, 00:22:53 od Semish » Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 01. Október , 2008, 00:26:16 »


moj foter na taketo kapely hovori za su to stračšiči a na tychto to aj sedi Bavím sa skvele;D;D
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.