Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 06:25:20
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitara lietadlom???  (Prečítané 18159 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
dudo02
okukávač

Príspevkov: 3


« kedy: 16. Február , 2008, 13:46:58 »

Zdravim Zdravíčko.V inom topicu som rozoberal kupu gitary.Spominal som tam,ze som vo Velkej Britanii a gitaru si chcem kupit prave tu.No a chcel by som sa vas opytat ako to je s cestovanim lietadlom spolu s nastrojom...Neviem ci ma s nastrojom do lietadla pustia,nakolko su tam struny(bezpecnostne pravidla) a taktiez je to dost velka batozina...Samozrejme hovorim o tom,ze by som ju mal stale pri sebe ako rucnu batozinu,nakolko prenesat ju ako normalnu batozinu je risk..Hlavne ak gitara nejake tie peniazky stala...Ak mate niekto nejake skusenosti-podelte sa prosim :).
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #1 kedy: 16. Február , 2008, 13:50:29 »

Zdravim Zdravíčko.V inom topicu som rozoberal kupu gitary.Spominal som tam,ze som vo Velkej Britanii a gitaru si chcem kupit prave tu.No a chcel by som sa vas opytat ako to je s cestovanim lietadlom spolu s nastrojom...Neviem ci ma s nastrojom do lietadla pustia,nakolko su tam struny(bezpecnostne pravidla) a taktiez je to dost velka batozina...Samozrejme hovorim o tom,ze by som ju mal stale pri sebe ako rucnu batozinu,nakolko prenesat ju ako normalnu batozinu je risk..Hlavne ak gitara nejake tie peniazky stala...Ak mate niekto nejake skusenosti-podelte sa prosim :).
pustia ta v pohode
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #2 kedy: 16. Február , 2008, 14:12:19 »

tak zase treba rozlisovat letecke spolocnosti...

ja ked som siel so svojou gitarou z USA na Slovensko tak som pretupoval 3x tusim...vystriedal som tri letecke spolocnosti...ako delta airlines a AirFrance boli v pohode...to som si dal gitaru do toho odkladacieho priestoru co mas nad hlavou...ale ten priestor si tam musis najst sam lebo ziadna letuska ti tam tu gitaru davat nebude! ovsem ine to bolo ked som letel cez Cesku aerolinku...tam mi striktne povedali ze tu gitaru si zobrat nemozem pretoze to lietadlo bolo fakt prtave...a tak gitara putovala k batozinam a to som sa o nu fakt bal kedze v takej vyske sa ta teplota hybe niekde pri -10 stupnov...ale kedze som mal tvrde puzdro tak to ta gitara prezila bez nejakej skody...

ale vo vseobecnosti ti radim bud tvrdy a pokial budu robit problemy tak si vydup miesto tej gitary hore na palube...je na to zakon pre hudobne nastroje ze mozu ist na palubu...ale zial ak na palube na to miesto nebude tak nezostava nic ine nez ju supnut dolu...  Smútim

PS: ak budes letiet pridlho (viac nez 8hod) tak si popusti struny na gitare...  Žmurk
« Posledná zmena: 16. Február , 2008, 14:14:26 od joey » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #3 kedy: 16. Február , 2008, 15:00:24 »

zalezi kolko je to draha gitara ? stepan rak ma klasiku za niekolko milionov a ten ju nenosi lietadlom. boji sa. ale ked to je nejaka ibanezka tak ta prezije v batozine bez problemov. alebo si ju daj do platenneho puzdra a postav pri nohy. ja si bezne kabelu davam pod nohy nechce sa mi to vykladat.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #4 kedy: 16. Február , 2008, 15:02:52 »

ja si myslim ze letuska by ti urcite nedovolila mat gitaru medzi nohami (aj keby bola vo velkej igelitke)...ale za to skusit to mozes..  Bavím sa skvele

a ak si myslis ze by gitara v batozinovom priestore prezila v pohode tak by som ti doprial pohlad ako naklada 2m vysoky cernoch batoziny v Atlante...  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 16. Február , 2008, 15:04:29 od joey » Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #5 kedy: 16. Február , 2008, 15:04:25 »

ja si myslim ze letuska by ti urcite nedovolila mat gitaru medzi nohami (aj keby bola vo velkej igelitke)...ale za to skusit to mozes..  Bavím sa skvele

keby sedel pri okne a dal ju do rohu k sedadlu ani si to nevsimne
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #6 kedy: 16. Február , 2008, 15:07:23 »

rozhodne to inak zalezi od vela subjektivnych faktorov (kde, co, ako)  no ja osobne by som to na vlastnej gitare nechcel skusat...a tak radim!!: vzdy tvrde puzdro a vzdy so sebou na palubu do odkladacieho priestoru nad hlavou...  Žmurk
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #7 kedy: 16. Február , 2008, 15:11:14 »

rozhodne to inak zalezi od vela subjektivnych faktorov (kde, co, ako)  no ja osobne by som to na vlastnej gitare nechcel skusat...a tak radim!!: vzdy tvrde puzdro a vzdy so sebou na palubu do odkladacieho priestoru nad hlavou...  Žmurk

ale tam je riziko ze ked je to nieco male ako 737 alebo maly foker a plne ludi tak co budes prosit niekoho aby si vybral batozinu ? vsetci nosia batozinu zo sebou Si píš!!!  aby sa nemuseli srat k pasu .
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #8 kedy: 16. Február , 2008, 15:22:29 »

ale tam je riziko ze ked je to nieco male ako 737 alebo maly foker a plne ludi tak co budes prosit niekoho aby si vybral batozinu ? vsetci nosia batozinu zo sebou Si píš!!!  aby sa nemuseli srat k pasu .

ak by si pozornejsie cital moj prvy prispevok tak by si sa dozvedel ze mne sa toto iste stalo cestou Praha - Bratislava...a to je jasne ze potom musi ist gitara dolu medzi batozinu...
mno ja som narazal na to ze clovek sa moze stretnut aj s tym pripadom kedy je lietadlo pomerne velke ale personal aj tak odmieta vziat gitaru na palubu a vtedy treba pritlacit a vydupat si to miesto...  Žmurk
Zaznamenané
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #9 kedy: 16. Február , 2008, 17:29:51 »

...je na to zakon pre hudobne nastroje ze mozu ist na palubu...

Daj nejaky link, toto pocujem prvy krat a pripada mi to ako kravina
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #10 kedy: 16. Február , 2008, 21:40:51 »

Daj nejaky link, toto pocujem prvy krat a pripada mi to ako kravina

bohuzial osobne som to ciernobielo na papieri nevidel no viac krat som to pocul...  No hanbím sa..
a osobne sa hrabat v zakonoch nemienim, radsej uverim...  Bavím sa skvele
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #11 kedy: 16. Február , 2008, 21:43:21 »

podmienky od SkyEurope:

Ak má hudobný nástroj rozmery do veľkosti úložného priestoru nad sedadlom (79x26x37) na palube lietadla, je možné si hudobný nástroj vziať so sebou ako príručnú batožinu.

Ak hudobný nástroj prekračuje rozmery úložného priestoru nad sedadlom na palube lietadla, všetky nástroje je potrebné odovzdať do batožinového priestoru pri vstupnej kontrole. SkyEurope nezodpovedá za škody spôsobené na nástrojoch počas prepravy. Výnimku tvorí violončelo, harfa alebo iné rozmerné nástroje, ktoré nikdy nesmú byť prepravované v batožinovom priestore.

Ak ide o hudobný nástroj violončelo, harfu alebo iný rozmerný nástroj, cestujúci si musí zakúpiť ďalšie miesto pre nástroj (počet extra miest záleží od rozmerov nástroja, napr. violončelo vyžaduje zvyčajne 1 miesto navyše), ktorý zabezpečí personál na palube lietadla na sedadle pri okne.

Rozhodnutie o preprave na palube lietadla závisí od spoločnosti SkyEurope.

Hudobné nástroje sú vždy predmetom povolenej bezplatnej váhy batožiny, je preto možné, že spolu s batožinou určenou pre batožinový priestor môžu podliehať poplatkom za nadváhu batožiny
Zaznamenané
GHS
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 17. Február , 2008, 14:51:46 »

 Zdravíčko Takto dopadlo puzdro ked som nechal gitaru v podpalubiiiiii  Je mi do plaču myslel som ze je gitara na sracky .... nastastie sa jej nestalo nic . Totalne seru na to ... ako moze dodrbat niekto takto puzdro?Co s tym musel robit ked odlomil z pevneho puzdra nohu?Odstrasujuci priklad ... nikdy do podpalubia.Odvtedy som si vzdy vydupal aby ma pustili do lietadla aj s gitarou.V lietadle je odkladaci priestor aj na vacsie veci a gitara aj s puzdrom sa tam bez problemov zmesti.  Na zdravie!


* P2170618.JPG (52.47 KB, 1000x750 - prehliadnuté 1171 krát.)

* P2170620.JPG (59.21 KB, 1000x750 - prehliadnuté 1191 krát.)
« Posledná zmena: 17. Február , 2008, 14:52:29 od GHS » Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 18. Február , 2008, 02:07:32 »

ja som isiel s jumbom v lietadle. v pohode sa zmestilo do priestoru nad hlavu.
iggy tiez isiel s gitarou na palube.

do batoziny by som to neriskoval. vsetci vieme ako si tam veci ti magori pohadzuju
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #14 kedy: 18. Február , 2008, 05:56:44 »

od znameho viem ,ze gitary su prve v podozreni za pasovanie drog, aj ked je vseobecne zname ze vino z juznej ameriky ktoreho su stovky druhov sluzi na to, pozor na to, bol som osobne pri tom ako joe perry pchal 2 gitary do lietaca a bolo mu jedno ,ze personal ho mal za kokota, vravel poistene suu, budete cvakat...chcete to?

joe perry toxic twins tutovka  ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 23 otázok.