Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 10:25:46
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitara lietadlom???  (Prečítané 18197 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 18. Február , 2008, 16:47:42 »

mam s tym taku skusenost, co som aj pocul aj zazil, ze ak je gitara v platenom futrale, nikto sa nad tym ani nepozastavi. leten som s air berlin a pisal som im k tomu este pred odletom mail: odpoved bola jasna, niekolkokrat mi to potvrdili - gitara do lietadla nesmie. vysral som sa na nich, prisiel na letisko s gitarou v gigbagu, nastupil do lietadla a nebol problem. drogy v tom asi velmi tazko niekto prepasuje, kedze to ide cez rontgen (este som si robil srandu z nich, ci mi to mozu vytlacit, ze by sme s kapelou urobili obal ako ma chris rea na svojom best-ofe)...

na letisku v hamburgu mali dokonca taky kastlik, kam ked clovek nenapchal prirucnu batozinu (malo to 20x30x50cm takze ziadna sanca pre gitaru), tak ho nemali pustit a znovu: jedine, co ich na letisku zaujimalo bola kovova krabicka (nepresvietil ju RTG), co som mal v jednom vrecku futralu a v nej manikurove noznicky. chlapik povedal, ze to mam nechat pre buducnost v batozine. gitaru nikto neriesil.

tesne pred tym, nez som letel, som dokonca zachytil reportaz v radiu, ze sky-europe oficialne povolili hudobne nastroje na palube, lebo sa s tym vraj casto stretavali. neviem, ci to plati aj pre kontrabasy a klavire, ale to nas vobec trapit nemusi. skratka gitara v gigbagu na palubu v pohode, ak si ho zavesis na chrbat, tak si ta nevsimne ani letuska. samozrejme, to co radi musicman, ze nechat si to pri nohe, je somarina. vsetko musi ist potom bud pod sedadlo, alebo do kastliku, v kabine nemoze byt nic len tak volne oprete.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Satch
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 241



« Odpoveď #16 kedy: 19. Február , 2008, 00:35:41 »

no ja idem v lete do štatov a vyzera ze poletim bud Air France alebo Austrianom. Nemate niekto skusenosti ako je to s "rakušanmi" ? najradsej by som si to zobral v hard-case aby som mal istotu ale ked iggy tu hovori o tom ze s gigbagom ho pustili na palubu tak neviem.. Aj ked je to dost risk lebo co ak by ta poslali do p..e s tym ze nastroj je velky a potom dat do podpalubia gitarku za 30 tacov v gigbagu je masochizmus najhrubsieho zrna... Tak jakoš?
Zaznamenané

Follow the details...
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 25. Február , 2008, 20:46:34 »

na rakuskom letisku nikto neriesil, letel som zo schwechatu. gigbag zaves na chrbat pri check-ine, nech to pre istotu nikoho nehecuje a potom uz je to jedno. mozes este skusit zobrat so sebou krizovy srobovak a cvikacky a urobit z nich kretenov, ze ak im na tom tak velmi zalezi, mozes ju rozobrat. ono je to cele iba o tete na check-ine. bezpecaci to maju tazko v pici. a ked uz sa dostanes do lietadla, si v suchu. nikto ta nebude vyhadzovat kvoli gitare ktora je o 15 cm dlhsia nez povoluje predpis...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 25. Február , 2008, 20:58:18 »

no, ale do Ameriky moze nastat problem, nie?. ty mas zatial skusenosti s vnutroeuropskymi letmi, ak som pozorne cital ( iba tuto stranu ha ha ha ). oni su znami kktinami
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #19 kedy: 25. Február , 2008, 21:02:05 »

no, ale do Ameriky moze nastat problem, nie?. ty mas zatial skusenosti s vnutroeuropskymi letmi, ak som pozorne cital ( iba tuto stranu ha ha ha ). oni su znami kktinami

v amerike je kazdy country a rocker tam si gitaru nevsimnu ale do analneho otvoru ti nakuknu ci nepasujej teroristov :)
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #20 kedy: 26. Február , 2008, 09:41:42 »

Zopar skusenosti odo mna (prevazal som niekolkokrat, basy aj gitary).
Definitivne tvrde puzdro, plus gitara este v igelite keby vsetko zlyhalo a donutili ta ju dat do batoziny. Takta sa da este skusit poslat puzdro batozinou a vybrat gitaru a prepasovat do lietadla.

Vela zavisi od spolocnosti a ako je lietadlo obsadene a ako vies "ukecat" personal. Natlak a vyhrazky su skor negativne,lepsie skusit po dobrom s humorom.
Ak narazis na debila akehokolvek pohlavia,nepomaha nic.

Absolutne top jednicka spolocnost pre prevoz hudobnych nastrojov je pre mna EgyptAir. Na linke Vieden- Kahira som vliezol som do Boeingu z gitarou a basou, v kazdej ruke tvrde puzdro, a z toho Musicman v monstroznom, plus ruksak na chrbte. Nikto ani okom nemihol.

Kolega gitarista z kapely musel gitary rozobrat (odmontovat krk), to bolo KLM a British Airways, viezol prvy krat Fendra a druhy krat PRS a nechcel to davat do batoziny. To PRS mal potom trable zlozit, vsetko na desatiny milimetra presne, inak uzasny nastroj.
Toto moze byt tiez cesta ako gitaru prevazat v lietadle,zlozit struny, demontovat krk a uz sa skoro vojdes do predpisanych rozmerov onboard batoziny.

Bratislava - Praha, lieta CSA malickymi lietadlami, tvrdy kufor hore nedas a budu pravdepodbne tazkosti. Tiez nedavat do batoziny pocas check-in, pockat az ta donutia pri boardingu, takto to totiz pred lietadlom das na vozik a nejaky zriadenec to len poponesie par metrov do lietadla, po pristati si to zvycajne tiez zoberies hned u lietadla,mensie riziko ze s tym niekto treskne.
 
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #21 kedy: 25. Jún , 2008, 21:25:48 »

Mate niekto skusenosti zo SKY EUROPE?Pocul som info, ze gitaru na palubu nepustia hoci sa aj zmesti do povolenych rozmerov...prip. zmesti sa mi gitara v kufri aj do ulozneho priestoru v kabine B737?
« Posledná zmena: 25. Jún , 2008, 21:27:51 od Jimi Cimbala » Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #22 kedy: 25. Jún , 2008, 21:34:22 »

Mate niekto skusenosti zo SKY EUROPE?Pocul som info, ze gitaru na palubu nepustia hoci sa aj zmesti do povolenych rozmerov...prip. zmesti sa mi gitara v kufri aj do ulozneho priestoru v kabine B737?

nezmesti
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #23 kedy: 25. Jún , 2008, 21:54:07 »

so sky europe som na palubu vzal 12 strunovu akustiku v tvrdom puzdre. Zmestila sa hore, bez akehokolvek reptania letusiek
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #24 kedy: 25. Jún , 2008, 21:57:11 »

so sky europe som na palubu vzal 12 strunovu akustiku v tvrdom puzdre. Zmestila sa hore, bez akehokolvek reptania letusiek

tak si ale zabral 2 miesta na kufre
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #25 kedy: 25. Jún , 2008, 21:58:48 »

so sky europe som na palubu vzal 12 strunovu akustiku v tvrdom puzdre. Zmestila sa hore, bez akehokolvek reptania letusiek
sky europe je dost nevyspytatelna spolocnost, hlavne vela zalezi od personalu.. Ja som videl v SASke ze si na vnutrostatne lety kludne brali cundracke padla bez obalu na palubu, akurat na chekine na tom museli zahrat :)
Inac problem cestovania riesia skladacie gitary roznych typov, alebo specialne cestovne gitary. robil som o nich temu. kto cestuje vela, tak sa mu ta investicia zrejme vyplati
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #26 kedy: 25. Jún , 2008, 22:01:39 »

tak si ale zabral 2 miesta na kufre
zabral, ale ked cestuju normalni ludia tak sa da dohodnut ze si najdu miesto niekde inde. Ked nie tak treba byt trocha arogantny. Vzdy sa da ukecat letuska a odlozi ti gitaru do ich priestorov, maju tam na to miesto. Zatial sa mi nestalo, ze by som nemohol vziat gitaru na palubu.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #27 kedy: 25. Jún , 2008, 22:02:09 »

no jimi riesi tu gitaru zrejme kvoli koncertom v zahranici, co chystaju. pochybujem, ze vymeni ibanez prestige 8-cku za cestovne "udelatko"  :)
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #28 kedy: 25. Jún , 2008, 22:17:43 »

da sa dohodnut vacsinou. ale moze nastat aj pripad ze drbnuty personal a arogantni cestujuci.  vacsinou je to ale pohoda a da sa vsetko....
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
GHS
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 26. Jún , 2008, 10:39:37 »

nezmesti

  Zdravíčko Zmesti.Ale nie do ulozneho priestoru nad hlavou.V B 737 su ulozne priestory na ´´vacsiu batozinu´´ (rozmerovo) a ked hned oslovi letusku schova mu to tam.Smola bude ak si tych gitar beries viac alebo ako kapela budete brat viac nastrojov ... ale aj tak vzdy zalezi na akeho ´´dementa´´ natrafis.Ja som 6 x nemal problem na 7 ma chceli vyhodit ... nakoniec to dopadlo tak ze ma pustili a musel som zaplatit cca 40 000  Je mi do plaču  .Vyskusana metoda je ist do lietadla na poslednu chvilu ako sa len da a potom jebu na to a ´´zoberu ti aj harfu´´  Na zdravie! je to len o ludoch ci chcu alebo nechcu byt dolezity.A ak by mala ist gitara do podpalubia urcite si ju treba dat poistit.Nestoji to vela ale kto zaruci ze gitara doleti v neposkodenom stave ... Ja som mal problem len s Air France a smola bola ta ze tam mi to zobrali bez problemov a ked som sa vracal tak ...   Zdravíčko
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 23 otázok.