Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
30. September , 2024, 00:24:47
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Audiophile 2496+Allen&Heath PA12  (Prečítané 5763 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
dulla
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 274


« kedy: 19. Február , 2008, 17:42:43 »

Poraďte prosim:
Mam mix pult Allen&Heath PA12,ktory ma dig.koaxialny vystup(S/PDIF):
http://www.allen-heath.com/UK/DisplayProduct.asp?pview=42
a zvukovku M-Audio Audiophile 2496...

Čo je lepšie na nahravanie do PC:
1.Použiť AD prevodniky v mixe a koaxialnym kablom ist do S/PDIF vstupu na Audiophile 2496...
2.Použiť AD prevodniky na zvukovke Audiophile 2496 a isť z mixu do Audio in L/R na zvukovke Cinch-Cinch káblom...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #1 kedy: 19. Február , 2008, 20:55:28 »

To Ti nepovie nikto, kto nema presne taky pult a presne taku zvukovku. Cize mozes cakat :) Vsak si to vyskusaj aj tak, aj tak a porovnaj. Bud rozoznas, co je lepsie alebo nerozoznas a moze Ti to byt jedno.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 19. Február , 2008, 21:48:31 »

Mozno by sa dalo googlovat, ze co ma ake prevodniky, ale...
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #3 kedy: 19. Február , 2008, 22:52:10 »

hej, staci zistit, kolko bitove su tie prevodniky. a ktore zariadenie bude mat viac bitovy prevodnik, tak to je kvalitnejsie
« Posledná zmena: 19. Február , 2008, 22:52:53 od mario bross » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #4 kedy: 19. Február , 2008, 23:01:45 »

kdeze. to su papierove udaje. prax moze byt uplne ina. garantujem Ti, ze moja stara MIDIMAN 16bit zvukovka hrala a nahravala zarucene lepsie, jak 24bit Audigy.

jak pise MartinM - da sa vygooglit, ake pouziva ktore zariadenie prevodniky (presneho vyrobcu + model) a potom sa da mozno dopatrat k tomu, ktore su akoze lepsia trieda. takto sme s Matom googlili kde inde sa este pouziva nekaky AKM prevodnik, co je v G-Majore zistili sme, ze v nejake starej zvukovke Terratec. ja som si svojho casu robil porovnavania prevodniku z G-Major s prevodnikom z Delta 66 (tiez AKM ale iny model) - oba 24 bitove. hrali inac. to, co vyzeralo na analyzery "zdravsie" znelo na pocuv cosi horsie.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #5 kedy: 19. Február , 2008, 23:06:34 »

no zvuk neni cisto vecou prevodnikov, na tom, ci bude kvalitny sa podiela zvukovy koprocesor. vies - prevodnik, nema na zvuku, co pokazit (pokial je dobry), on len prevedie analogovy signal na binarny tvar a ten potom spracovava dany koprocesor. a myslim si, ze na to vplyva najviac - respektive, viac ako prevodnik.

ale ano narazal si na moju vetu, a som si uvedomil, ze bola trosku nejasna. predpokladal som, ze budu v jednej kvalitativnej kategorii
« Posledná zmena: 19. Február , 2008, 23:07:47 od mario bross » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #6 kedy: 19. Február , 2008, 23:30:50 »

ja by som povedal, ze to "len prevedie analogovy signal na binarny tvar" bude to klucove
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 19. Február , 2008, 23:34:32 »

ja by som povedal, ze to "len prevedie analogovy signal na binarny tvar" bude to klucove

no ved hej, ale co Ti to prevedie lepsie? 16 bitovy prevodnik alebo 32 bitovy prevodnik? podla mna 32 bitovy prevodnik a zalezi len na koprocesore, ako s tym "nalozi" :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 19. Február , 2008, 23:41:06 »

Akom koprocesore? Myslis nejaky DPS, ktory to mixuje a efektuje a pod? Ak sa da spravit bypass, tak aky problem? Nemyslim si, ze by seriozny vyrobca navrhol nieco tak, aby dobre zakodovany zvuk cez prevodnik kazil nejaky koprocesor.

+ rastis vravi asi o tom, ze lepsi 16bit prevodnik poriadny, ako 24bit consumer - lacak. Vela robi aj clock.
« Posledná zmena: 19. Február , 2008, 23:42:38 od Martinlm » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #9 kedy: 19. Február , 2008, 23:43:59 »

zvukovy koprocesor => procesor na zvukovej karte, vlastne pomocny procesor k hlavnemu CPU aby to bolo jasnejsie. a ten to tam vsetko riadi, cize na nom (ak je dobry prevodnik napriklad 32 bitovy) zavisi vysledna kvalita zvuku. cize, ako to prepocital, zmixoval, naefektoval a potom znovu poslal na D/A prevodnik
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #10 kedy: 19. Február , 2008, 23:45:58 »

Ak sa da spravit bypass, tak aky problem? Nemyslim si, ze by seriozny vyrobca navrhol nieco tak, aby dobre zakodovany zvuk cez prevodnik kazil nejaky koprocesor.

+ rastis vravi asi o tom, ze lepsi 16bit prevodnik poriadny, ako 24bit consumer - lacak. Vela robi aj clock.

o tom niet pochyb, ale ty si myslis, ze ten prevodnik pracuje sam? lebo inac nechapem zmysel nejakeho bypassu...
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 19. Február , 2008, 23:49:14 »

To uz su sice uz len reci, ale mam na mysli bypass, aby procesor ani DPS ani koprocesor ani nic nemuselo ziadnym sposobom ten signal upravovat.

A preco by prevodnik nemohol pracovat sam? Na internet sa da najst schema presne analog -> spdif.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #12 kedy: 19. Február , 2008, 23:54:18 »

ale ved tam musi byt nejaka komunikacia medzi tym prevodnikom a spdif, nie? nejaky komunikacny protokol. neviem na akom principe spdif pracuje, ale nezda sa mi, ze by to boli data tahane priamo z prevodnika. ved ten spdif kabel je "klasicky" koaxial nie? a ten ma dva vodice, tak ten prevodnik, mu to musi posielat nejako seriovo, nie? a to sa musi uz nejako riadit...alebo sa myslim, ten spdif naozaj nepoznam
« Posledná zmena: 19. Február , 2008, 23:55:24 od mario bross » Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 20. Február , 2008, 01:03:54 »

Skutocne ho nepoznas. Ziadna komunikacia nic. Schemu na ten prevodnik (co som spominal v predoslom prispevku) teraz nenajdem, ale vyzera to asi takto:

Mas vstup pripojeny na A/D prevodnik, pouzili CSxxxx, z neho ide 5 vodicov (!), ma tak 20 noh. Tych 5 vyvodov ma nazvy cca ako pri SPI rozhrani, da sa tusit, ze toto je clock a toto su data a pod.

Pripajaju sa do dalsieho obvodu, tiez nieco male, tiez z neho ide tak 5 vystupov (ktore maju nazvy velmi podobne, ako vystup z toho prveho obvodu) a na ne je bez nejakych dalsich obvodov pripojeny priamo cinch konektor. Velmi podobnym sposobom z tych istych vyvodov z tohto druheho obovodu cez nejaky dalsi pomocny obvodik je tam rovno vyvedena aj optika tusim (asi pouziva nejake zvlastne vystupne cleny). Ziadna velka veda, ten druhy obvod asi ten SPDIF robi sam. Vsetko to ide seriovo.

Minule som videl Rastisov G-Major otvoreny, tam su 24bitove prevodniky, celkom trieda. Malicke 20 nohe obvodiky. Vsetko to ide seriovo Žmurk

Mozno som nieco poplietol, ale v principe je to takto. V nejako mixpulte to samozrejme moze byt zlozitejsie. Ale aby nejaky koprocesor kazil zvuk? Ved na co je to digitalne? Aby to v takychto roznych routingoch a prepinaniach a efektovaniach nestracalo kvalitu, ako by stracal analogovy signal.

To ako keby si tvrdil, ze data z disku sa mozu na slabsich procesoroch pri prenose pokazit :) Este raz, naco je to digitalne? Aby ked to raz skonvertujes, aby si s tym mohol saliet az do smrti a nic sa tomu nestalo, vsetky informacie zachovane (okrem skrelenia pri vstupe pri digitalizacii).
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #14 kedy: 20. Február , 2008, 12:53:35 »

no dobre, a ty si myslis, ze vo zvukovke ( ja sa bavim o zvukovke ) je ku kazdemu vystupu zvlast obvod? ze napriklad ma vystupy aj optiku aj spdif aj neviem co, a ze ku kazdemu tomuto rozhranie je zvlast obvod? ja som si myslel, ze ide to z prevodnika do procaku a ten ma nastarosti tu komunikaciu.
no dobre, ked je ten zvuk digitalny, tak preco rastis napisal, ze jeho zvukovka so 16 bitovym prevodnikom je lepcia ako nejaka ina s 24 bitovym prevodnikom. preco? ved obidva prevodniky to daju na digital...potom v com je chyba?
Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.065 sekund, 23 otázok.