Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. September , 2024, 22:36:30
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Audiophile 2496+Allen&Heath PA12  (Prečítané 5754 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #15 kedy: 20. Február , 2008, 15:15:19 »

no podla mna v tom, ze nie je prevodnik ako prevodnik. ze ta operacia nie je "iba prekonvertovanie audia na data"... ze prave ta operacia je klucova a pri nej sa ukaze kvalita prevodniku. a ze nejake udaje o bitovej hlbke nie su vsetko. tak si myslim ja...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 20. Február , 2008, 16:48:04 »

mario, nema zmysel takato debata, nevidime ho toho. Ako pise rastis, samotny pocet bitov a aj frekvencia nic o kvalite prevodnika nehovori. Ja mam v notebooku Intel high definition audio - 32bitov 192kHz - no a co? Nic, smejd je to. 16bit/48kHz v M-Audio je proti tomu 100 krat lepsi, okamzite pocutelny rozdiel. Zasa v tom notebooku moze byt problem aj v sluchatkovom zosilnovaci, ale to sa zasa vraciame tam, kde sme zacali = reci.
« Posledná zmena: 20. Február , 2008, 16:50:35 od Martinlm » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #17 kedy: 21. Február , 2008, 23:38:52 »

ja hovorim o tom, ze je podla mna chybne vztahovat kvalitu zvuku iba na prevodnik. alebo presnejsie: ked mi zvukovka s A/D prevodnikom 16 bitovym hra lepsie, ako s 32 bitovym, neni to tym, ze by 32 bitovy prevodnik, bol vyrobeny zle, alebo ze by bol smejd. prevodnik, nech je aby chce, by si mal tu kvalitu zachovat. priklad: majme hradlo NAND, toto hradlo ma nejaku schemu, nejaky princip, ktory musi byt zachovany a nie je menitelny. toto hradlo bude fungovat rovnako dobre a nebude to zavisiet od toho, ci ho vyrobi Philips alebo Figaro alebo Orion - vasa cokoladova hviezda. takisto by to malo byt aj s prevodnikmi. cize dva 8 bitove prevodniky (rovnake, ale od roznych vyrobcov ) musia danu analogovu hodnotu premenit na binarne cislo. ved to by potom sli vyrobcovia proti sebe.
samozrejme su prevodniky presne a menej presnejsie. tie menej presnejsie pouzivaju metodu dvojtej integracie a tie presnejsie aproximacnu metodu. ja vsak vychadzam z predpokladu, ze firma Intel, alebo firma M-Audio bude mat jeden typ prevodnika ( napriklad s aproximacnou metodou ) pricom jeden bude 16 bitovy a druhy 32 bitovy. lenze mame zadrhel - zvukovka, ktora bude mat 32 bitov prevodnik, bude zniet horsie ako ta s tym 16 bitovym. a teraz rozmyslam, ze cim to moze byt. volil by som  metodu a to, ze nie porovnavat dvoch rozbnych vyrobcov, ale toho isteho vyrobcu, ale ine zvukovky. jedna bude mat 16 bitovy prevodnik a druha taka ista, len bude mat 32 bitovy prevodnik. co si myslite, ktora bude lepsia? dajme tomu, ze ta 32 bitova.  teraz majme dvoch roznych vyrobcov a vyjde mi, ze je lepsia ta 16 bitova, tak cim to bude? jedine to moze byt tym, ze ten pomocny obvod ( alebo procesor ) aj s tymi 16 bitmi vie lepsie nalozit, ako obvod ( alebo procesor, ktory spracovava 32 bitove cislo. ja viem - teoretizovanie, ale bavi ma to :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #18 kedy: 21. Február , 2008, 23:51:58 »

jasne ze vplyv na zvuk ma cela architektura zvukovky, nie len sam AD cip. lenze ten samotny AD prevodnik je podla mojho laickeho nazoru klucovy. si zober AKM - tieto prevodniky sa vyskytuju v naozaj vela roznych vyrobkoch. AKM ma v ponuke plnu prdel roznych modelov, ktore maju ale zakladne parametre ohladne bitovej hlbky a samplovacky zvacsa rovnake. no a ked poguglis, zistis, ze rozne levely zvukoviek maju rozne AKM cipy. ze to, co je v Audigy sa vyskytuje aj v dalsich kartach podobnej cenovej urovne. a ze to, co je trebars v RME alebo v Digi PT je zase zvacsa to iste, ale ine ako v tych Creative leveloch. a faktom je, ze tie karty naozaj hraju inac.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #19 kedy: 22. Február , 2008, 00:04:44 »

hej, ja som len sa snazil poukazat na to, ze na zvuk vplyva viacej faktorov, pretoze som mal pocit, ze debata sa otaca inym smerom. dobre - lenze, treba sa zamerat aj trosku na tie D/A, lebo tie vlastne sposobuju, ze pocujeme a tam sa kvalita tiez musi urcovat. mozno sa urcuje tym, ze niektore zvukove karty maju ine kompenzacie na to, aby bol rozdiel zvuku input/ouput minimalny. teraz nemyslim amplitudovy ( to je jasne, zvukovka zosiluje)
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #20 kedy: 22. Február , 2008, 01:02:58 »

Neda mi neprispiet k mojej oblubenej teme o ktorej nic neviem Bavím sa skvele. Ja som mal kedysi sb awe 64 a kvalitativne si este teraz pamatam ako to bolo lepsie oproti tej integrovanej co mam teraz.
Je tam vela faktorov - ci je odtienena analogova cast (napr. mne to bzuci obcas), riadiaca frekvencia moze mat jitter (periodickost hodin, alebo ako by som to..), ake ostre su frekvencne filtre (aj preto sa zavadza 196kHz aby nemuseli byt az tak) a kopec inych veci. Bitova hlbka urcuje najma sum. Napr. ista nemenovana polovodicova firma ma asi 4 A/D prevodniky 24bit 192kHz, ale maju odstupnovane parametre (napr. odstup signal/sum). Nieco sa da najst napr. tu http://en.wikipedia.org/wiki/Analog-to-digital_converter. Tiez mam take tusenie, ze napr. na mikrofonovom vstupe bude aj nejaky ten predzosilnovac, ktory moze tiez dost vyrazne ovplyvnit kvalitu.
mario: ono dnes sa robia tie cipy na mieru (napr. cip na zvukovu kartu, cip na sietovu kartu atd. ), takze v jednom mas vsetky prevodniky, radic zbernice, a vselico ine. mas pravdu, ze tam moze byt aj dsp (napr. audigy niektore). Ale zvukovky stoja od 400 korun (mozno menej), a tam takmer na 100% ziadne DSP nebude. Vyzera to asi takto: analog-> a/d (delta sigma) -> pwm -> prevod na pcm (to mozme nazvat dsp) -> buffer -> dma prenos do pamate cez zbernicu -> ovladac karty ktory s tym robi cary
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #21 kedy: 22. Február , 2008, 11:16:05 »

hej, ale aj ovladac "moze" "kurvit" ten vysvedny zvuk, aj rastis napisal, ze ako si stiahol nove drivere k rej zvukovne co ma, tak sa mu zda, ze ide lepsie. je to proste cely retazec.
to, ze v jednom cipe su uz prevodniky, a zbernice a vselico ine je mi jasne. ja som sa to len snazil "rozobrat" :). keby to robili zvlast tak to by bolo trosku blbe :) aj AVR aj PIC uz maju integrovane A/D prevodniky, tak preco by boli oddelene na zvukovkach :)
« Posledná zmena: 22. Február , 2008, 11:16:59 od mario bross » Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #22 kedy: 22. Február , 2008, 14:39:28 »

Samozrejme ze mozu. Tie vselijake ekvalizery a efekty (hall, chorus a co ja viem co) su dobre akurat tak pre "bezneho frantu uzivatela". Idealne je, ak to ma asio alebo nieco take. Aj preto mam rad otvorene systemy, tam si to mozes pozret, ze co presne to robi. Oddelene prevodniky mozu mat inak aj svoje vyhody...
ps: AVR rocks! :) (a to sa este chystam na ARMy, len neviem ako vyrobim dps)
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 22. Február , 2008, 15:02:47 »

Kamos ma na predaj vyvojovu dosku pre ARM (AT91SAM7S64, staci osadit suciastky. Alebo si sprav dosku pre ARM v DIL-64 puzdre (ak teda mas moznost spravit DPS s takou presnostou) a potom plosacik, ktory bude vlastne redukcia z LQFP-64 na DIL-64 (tam uz bude vyssia presnost, 2,54mm, takze to si nepomozes).
« Posledná zmena: 22. Február , 2008, 15:03:04 od Martinlm » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 22. Február , 2008, 16:54:20 »

ja mam teraz tiez rozpracovane dve vyvojove dosty na Atmely rodiny 8051, ale seriove ISP programovanie ( AT89S15, AT89S52....) a este na AVR procesory, na 8051 uz mam navrhnutu dosku, na AVR este sa len pojdem mrknut, planujem tak zajtra Na zdravie!
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #25 kedy: 22. Február , 2008, 18:40:44 »

No asi jedine fotocestou, ale prave uz dlhsie spekulujem, ako sa tomu vyhnut. Napr. ma napadlo to skusit tlacit bublinkovou tlaciarnou co ma podavac na CD, len neviem ci ten atrament ustoji leptaci roztok. (to by bol komfort - navrhnem spoj, vytlacim a vyleptam a hotovo) Len som to tu nechcel moc rozoberat, lebo je to dost ot.
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #26 kedy: 23. Február , 2008, 00:19:43 »

nahodou, ja mam fotocestu velmi rad, odolava ten vyvolany plosak velmi dobbe chloridu, a dobre sa s tym pracuje. akurat, je tam dlha doba cakania, kym zaschce pozitiv
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.072 sekund, 22 otázok.