Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 14:24:23
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nightwish - praha - 200208  (Prečítané 2692 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
stenčo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144



« kedy: 23. Február , 2008, 10:02:27 »

neviem či to dakoho zaujímala, ale koncert bol skvelý.

organizátori domrvili čo sa dalo - nepáčilo sa mi hlavne, že ma nechceli pustiť so slepými nábojmi  Nezahrávaj sa. za ďalšie mínus pokladám, že neboli šatne. koncert mal začať o 1900, PAIN začali hrať o 2000 - hrali dosť dobre, len krátko - 5pesmničiek / 20minút. ale pre zmenu boli nachuja nazvučení - kto ich hudbu nepoznal nemohol spevákovi rozumieť.

po krátkom, ale dobrom úvode začali prestavovať pódium - technici si dali načas, ale stihli to za 40minút ( jeden by neveril koľko roboty dá rozobrať jedny bicie  Bavím sa skvele ).

2100 konečne to prišlo NIGHTWISH. bol som asi tak 4metre od pódia - po druhej pesničke to vpredu vrelo. o ďalšie 4 som už len chrčal, čo som stihol stratiť hlas. hrali úžasne - začali pekným introm ( myslím, že tým ktoré bolo použité v THE SIREN na ich ostatnom turné ) postupne sa došli ukázať bubeník, klávesák a zvyšok skupiny. začali pesničkou Bye Bye Beautiful... zahrali skoro všetky pesničky z posledného albumu ( tuším len EVA a FOR THE HEART I ONCE HAD, MEADOW OF HEAVEN a MASTER PASSION GREED nezazneli) + najväčšie hity ako DEATH TO THE WORLD, DARK CHEST OF WONDERS, WISHMASTER... Anette išla dobre, pár krát jej trochu skočil hlas, ale neboli sme na skúške spevu ( toto som si všimol až keď som si pozeral videá ) - v jej podaní pekne vyzneli aj pesničky od Tarji... ako posledná a záverečná bola WISH I HAD AN ANGEL...

pyrotechnické efekty a svetelná šou boli úžasné. hlavne plamene boli efektné - ževraj ich bolo cítiť až na 10metrov. koncert najviac pokrivkával po organizátorskej stránke - určite sa ( aspoň mne ) oplatilo cestovať až do prahy a postáť si 3hodinky pred halou...

na záver prikladám pár videí ( pokiaľ by mal niekto záujem môžem mu poslať aj zvyšné ):
+ everdream
+ whoever brings the night
+ the islander

snáť táto stať nikomu neprekáža  Popiskujem si skoro som zabudol - bolo tam 7044 ľudí - okrem VIP miest celý zimák bol full
« Posledná zmena: 23. Február , 2008, 10:03:11 od stenčo » Zaznamenané

ARIA GT series & BatonRouge Burnt
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 23. Február , 2008, 10:23:35 »

no ked uz si sa rozpisal, skus nejake technicke info... na com sa tam hralo, ako to znelo... ...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 23. Február , 2008, 12:37:19 »

no ked uz si sa rozpisal, skus nejake technicke info... na com sa tam hralo, ako to znelo... ...

toto nemas sancu zistit, lebo NW maju vzdy vsetko v backstage-i, nikdy nevytahuju gear na oci. viem len ze gitarista momentalne hra na MB Recto a Diezel VH4 myslim . (gitary ma ESP, kedysi mal taku peknu bielu Washburn, neviem ci ju este vytahuje na stage). A basak hra na Warwick basy a Ampeg-y..
Zaznamenané

stenčo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144



« Odpoveď #3 kedy: 23. Február , 2008, 14:08:56 »

toto nemas sancu zistit, lebo NW maju vzdy vsetko v backstage-i, nikdy nevytahuju gear na oci. viem len ze gitarista momentalne hra na MB Recto a Diezel VH4 myslim . (gitary ma ESP, kedysi mal taku peknu bielu Washburn, neviem ci ju este vytahuje na stage). A basak hra na Warwick basy a Ampeg-y..

jou presne tak - čo boli na pódiu bedne, tak tie boli zakryté dajakou látkou ( aspoň sa mi tak zdalo )- najskôr kvôli plameňom  Ja som čert... kombo nebolo ani jedno vidieť.
bicie boli TAMA.
basák mal štvorstrunovku WARVICK a gitarista ESP + 2 akustiky, na ktorých odohrali THE ISLANDER


no ked uz si sa rozpisal, skus nejake technicke info... na com sa tam hralo, ako to znelo... ...
zvuk bol dobrý - hlavne hlasitosť bola výborne nastavená - revalo to, ale v piatok som už vpohode počul. na druhej strane sa mi zdalo, že speváčka malo málo stredov a veľa veľa výšok - ako keby sa snažili, aby jej hlas pôsobil silou mocou vysoko
« Posledná zmena: 23. Február , 2008, 14:14:35 od stenčo » Zaznamenané

ARIA GT series & BatonRouge Burnt
stenčo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144



« Odpoveď #4 kedy: 23. Február , 2008, 14:11:56 »

(gitary ma ESP, kedysi mal taku peknu bielu Washburn, neviem ci ju este vytahuje na stage). ...

ešte ju má - aj ju ladili technici, ale celý koncert odohral na tejto
Zaznamenané

ARIA GT series & BatonRouge Burnt
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.