Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 17:59:18
Strán: [1] 2 3 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 534053 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« kedy: 24. Február , 2008, 17:07:07 »

tuto temu som zalozil pre domacich kutilou co potrebuju poradit nejaku vec ohladom hand made :)

no dostala sa mi do ruk tesla music 70 a chcem ju trocha dat do poriadku je cela vycvakana proste srot Je mi do plaču
a som koko*t z napajacieho trafa na scheme je nakreslene vynutie 150V a to ma odbocku na 55V je to vedla seba a na trafe to tak nemam to napatie vobec neviem kde je mam tam 150V a vedla toho uplnr ine napatie mensie akolo 20V  ?§!.
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 24. Február , 2008, 17:17:22 »

pocuj - mam tu take male komb Fender Twin z 1958teho... nema velku hodnotu, ale mam ho rad, pouziam ho na cvicenie. nieco mi v nom chrci - nepozrel by si mi na to niekedy ?  Žmurk
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #2 kedy: 24. Február , 2008, 17:23:52 »

pocuj - mam tu take male komb Fender Twin z 1958teho... nema velku hodnotu, ale mam ho rad, pouziam ho na cvicenie. nieco mi v nom chrci - nepozrel by si mi na to niekedy ?  Žmurk
ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #3 kedy: 24. Február , 2008, 18:56:36 »

pocuj - mam tu take male komb Fender Twin z 1958teho... nema velku hodnotu, ale mam ho rad, pouziam ho na cvicenie. nieco mi v nom chrci - nepozrel by si mi na to niekedy ?  Žmurk

odpoved po oprave:

pocuj, pozrel som sa Ti na to - mal si take male kombo Fender Twin z 1958...uz nema velku hodnotu, ale mal si ho rad, pouzival si ho na cvicenie. nieco Ti v nom chrcalo

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

obsidian.sk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 24. Február , 2008, 19:24:45 »

Mam otazku na domacich kutilov. Nestaval niekto z vas zosilnovac pre pasivne referencne monitory Behringer B2030P? Ide mi o to, ci stoji za namahu bavit sa s ladenim obvodov alebo rovno kupit vyladene aktivne B2030A.
Zaznamenané

Ibanez RG321MH-RB
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 24. Február , 2008, 19:26:06 »

To sa oplati? Babrat sa s tym jak kon a este neisty vysledok? Kup aktivne, tiez sa chystam :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 24. Február , 2008, 19:30:02 »

Mam otazku na domacich kutilov. Nestaval niekto z vas zosilnovac pre pasivne referencne monitory Behringer B2030P? Ide mi o to, ci stoji za namahu bavit sa s ladenim obvodov alebo rovno kupit vyladene aktivne B2030A.

jednoznacne 2030A. taky zosilovac neni sranda, aby si ho spravil aspon ako tak linearny. hlavne v rozdiele medzi 2030P a 2030A asi ani nejde postavit seriozny zosilovac, ani kupit. aspon si myslim. okrem toho podla papierov maju 2030A lepsi frekvnecny rozsah v spodnych pasmach...
Zaznamenané
obsidian.sk
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 108



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 24. Február , 2008, 19:49:39 »

V 2030A su pouzite klasiky LM3886, cize to by nebol az taky problem zhotovit. Ktovie vsak, aka rovna je charakteristika 2030P. Ak by ju trebalo upravovat, tak bez presneho navodu by to bolo dost laborovania...

Ok, dik za nazory, kaslem na tuto slepu ulicku, definitivne. Pojdem do 2030A.

EDIT: Ten lepsi "spodok" pri 2030A bude dany asi aktivnou vyhybkou.
« Posledná zmena: 24. Február , 2008, 19:52:53 od obsidian.sk » Zaznamenané

Ibanez RG321MH-RB
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 24. Február , 2008, 19:54:30 »

vsak prave, predpokladam ze trieda ako Truth bude natvrdo este vnutry ekvalizovana, pochybujem, zeby tie menice same mali nejake extra parametre. 2030A je hotovka, funguju nadpriemerne a su zadarmo.
Zaznamenané
pole
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 190



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 25. Február , 2008, 01:32:43 »

pocuj - mam tu take male komb Fender Twin z 1958teho... nema velku hodnotu, ale mam ho rad, pouziam ho na cvicenie. nieco mi v nom chrci - nepozrel by si mi na to niekedy ?  Žmurk

MOzem ti to pozriet.
Ja som z Pezinka. AK mi to donesies nieje problem...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 25. Február , 2008, 02:16:16 »

MOzem ti to pozriet.
Ja som z Pezinka. AK mi to donesies nieje problem...

dik, to bol for :)
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #11 kedy: 25. Február , 2008, 08:35:54 »

dik, to bol for :)
a dost dobry  Bravooo
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
igork
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 191



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 25. Február , 2008, 08:51:20 »

Ja by som sa chcel spytat na to, ci je vyrazny rozdiel vo zvuku ak sa pouziju metaloxidove alebo uhlikove odpory, takisto ci je rozdiel v zvitkovych kondenzatoroch???
Napr Mesa pouziva uhlikove odpory s kondenzatormi Sprague, Bogner pouziva metaloxidove odpory s kondikmi Wima....
« Posledná zmena: 25. Február , 2008, 08:52:51 od igork » Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #13 kedy: 25. Február , 2008, 10:24:51 »

no tie odpory drotove su lepsie pre velky vykon a uhlikove zase pre nf techniku kondiky wima su asi najlepsie co poznam Na zdravie!
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #14 kedy: 25. Február , 2008, 15:18:11 »

no tie odpory drotove su lepsie pre velky vykon a uhlikove zase pre nf techniku kondiky wima su asi najlepsie co poznam Na zdravie!

ale prd pre velke vykony, drotove rezistory su dobre v zdrojoch. je jasne, ze su vhodne na velke vykony, ale musis specifikovat, kde sa maju nachadzat. keby sa nachadzali v NF technike, tak to urcitim sposobom vplyva na zvuk. a to tym, ze takyto vinuti rezistor ma aj nejaku parazitnu indukcnost a kapacitku, cize ti moze znehodnocovat signal. najlepsie su vrstvove odpory v NF technike ( a vo VF uz uplne - tam si uz aj male indukcnosti a kapacity velmi neziaduce - jav vplyvania na signal by bol este vacsi )
z kondikov su idealne foliove kondenzatory. ked som meral klasicke keramicke kondiky ( tie ploche hnede posrane ha ha ha ), tak ako som im pridaval frekvenciu, tak sa ich kapacita prudko menila. foliove si to relativne krasne drzali. hej, wima su dobre, ale nemusis sa specializovat iba na ne. aj nejake MKT su dobre tusim.
« Posledná zmena: 25. Február , 2008, 15:20:25 od mario bross » Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 22 otázok.