Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 13:36:06
Strán: 1 ... 127 128 [129] 130 131 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 532647 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1920 kedy: 02. Máj , 2017, 11:22:35 »


chcel som odtieniť vstupné káble a  práve to tienenie spôsobovalo silný vrčivý brum tak som tam dal klasické káble  a  je to OK ,

ten sietový brum sa asi už viacej odstrániť nedá ,  keď zapnem zosík počujem a aj na šasy cítim ako sa chveje ,
 čiže ten HUm je pravdepodobne z toho ,


čo je aktuálny problém je ,že pri väčšej hlasitosti začne zosilovač oscilovať ,
- tak teraz neviem či zmením odpor zo spetnej vezby mám tam 47K , dať menší či večší Huh!
- alebo je zle sfázované výstupnétrafo, otočiť anody na el34

Ty sa stale vrtis v jednom zacarovanom kruhu.Ja by som to uz davno zahodil.

Tienene kabliky treba zemnit na jednej strane aby nimi netiekol prud a ked ich uzemnis na spravnom mieste (napr filtracny elit daného stupna, alebo na priebezny zemniaci drat ) ,neexistuje aby sa to chovalo ,tak jak pises.

Skôr si mylim ze ti to cele kmita v nepocutelnom pasme a zmenou oscialcie sa aj meni cele vyvazenie co sa velakrat prejavuje zmenou brumu poprípade sumu.

Zem tahaj jednym tvrdym kablom cca 1,5mm od vstupného  jacku az po miesto ,kde to spajas zo sasi.
Na tento kabel priebezne zemni vsetko co ti zo zapojenia vychadza capnut o zem od vstupu az po zdroj.

Oscilacie ktore ti vznikaju ti vytvara kladna spätna väzba vytvorena nevhodnou vzdialenostom preampu a koncaku respektive nejakých súvisiacich casti.

Zavezbenie koncoveho stupna cez ten 47k odpor s tym nesuvisi.Myslim si ,ze ked  ho das aj prec ,bude to oscilovat aj tak, ale mozno na inej frekvencii...zalezi od parciálnych rezonancie vystupneho trafaku, ktore nemusia byt v pocutelnom pasme, ale zakladna byva niekde pri 1 az 2kHz preto ked pridas hlasitost zvysis zisk a sa to rozmita aj tam kde to pocujes.

Bez fotiek sa taketo veci tazko radia.

PS: tu zvukovu ukazku co si sem daval sa ludovo povie vrcanie a podla mna je to normalne, pokial mas odzemneny vstupny jacky.Pokial je bez vstupného kablu zavrety a aj tak tio to hentak vrci tak niekde je zle.
« Posledná zmena: 02. Máj , 2017, 11:34:31 od brdo prvy » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1921 kedy: 02. Máj , 2017, 19:14:19 »

tak  Nechajte ma vydýchať zatial furt nič , ,
najprv som si myslel že mám vadný master volume, stereo potenciometer lebo to napiskavalo oscilova v spodnom pásme,
vyletoval som ho zapojil na priamo a začalo mi to pískať jak riť , 
vymenil som na jack výstupe káble a  už to prestalo ,

len zase ked dám zosilovač hlasnejšie už to začína napískavať ,

prikladám foto , viem že to je už hrúza spleť káblov ale už som všetko možné skúšal , tak to aj tak vyzerá ,

mal som zem v  jednej rovine ako je na schéme do jedného bodu , a teraz mám tak ako mám a stav je taký istý ,


* DSC_1186.JPG (1265.56 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 458 krát.)

* DSC_1188.JPG (1297.88 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 456 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1922 kedy: 02. Máj , 2017, 19:15:24 »

.


* DSC_1187.JPG (1146.42 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 463 krát.)
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1923 kedy: 04. Máj , 2017, 07:46:30 »

vstupne kable skrz vystupne  facepalm
preampovky 3cm vedla koncových  facepalm
zhaviace kable 4mo  Bavím sa skvele
zemnene kade tade  facepalm
Zaznamenané
KOV
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146


« Odpoveď #1924 kedy: 06. Máj , 2017, 11:26:51 »

Tam nie je iná možnosť než to celé rozobrať a postaviť nanovo poriadne. Toto je hrôza  ?§!. Môžem ti keď tak poslať nejaké fotky na inšpiráciu ako to mám ja v hi-gainových ampoch a nemal som nikdy žiadne problémy s brumom a šumom.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1925 kedy: 06. Máj , 2017, 20:07:55 »

vydel som aj horšie zosilovače kt hrali OK ,

ale dobre , prerobím to ako je origo ,


* Plexi50Leadceriatone.jpg (331.33 KB, 1406x898 - prehliadnuté 451 krát.)
« Posledná zmena: 06. Máj , 2017, 20:13:08 od tipek » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1926 kedy: 07. Máj , 2017, 07:53:32 »

vstupne kable skrz vystupne  facepalm
Presne to, tie modré vstupné daj veeelmi ďaleko od tej čiernožltooranžovej trojice, skús tým začať.
Tie priechodky, ktorými idú káble z výstupáku daj čím bližšie k zadnému panelu (čím ďalej od vstupnej lampy).
« Posledná zmena: 07. Máj , 2017, 08:00:50 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #1927 kedy: 23. November , 2017, 15:47:18 »

Zdravim, mam otazocku. Ide skor o upgrade lampoveho zosiku, ktory ma sokety na lampy priamo na PCB. Predpokladam, ze takto to robia asi vsetky masovo produkovane znacky.

Bolo by mozne / stalo by prilis vela namahy upevnit tie sokety dodatocne na chasis a odtial nejakym sposobom prepojit s PCB?
Ide mi hlavne o to, obmedzit prenos tepla na dosku a tiez zabranit aby sa spoje casom pri vymenach lamp oslabili.

Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1928 kedy: 23. November , 2017, 16:05:06 »

...upevnit tie sokety dodatocne na chasis a odtial nejakym sposobom prepojit s PCB?
Ide mi hlavne o to, obmedzit prenos tepla na dosku a tiez zabranit aby sa spoje casom pri vymenach lamp oslabili.
Prenos tepla by som neriešil, to ničomu nevadí a spoje by som opravil až keď sa prerušia. Prehodením tých soketov na chassis by si zbytočne skomplikoval servis.
Marshall 6100 je tak robený a všetci servisáci ho preklínajú.
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #1929 kedy: 23. November , 2017, 16:23:53 »

Prenos tepla by som neriešil, to ničomu nevadí a spoje by som opravil až keď sa prerušia. Prehodením tých soketov na chassis by si zbytočne skomplikoval servis.
Marshall 6100 je tak robený a všetci servisáci ho preklínajú.

Aha, ok dakujem za odpoved. Niekde som cital, ze lacnejsie PCB moze casom degradovat vplyvom tepla, ale asi sa tymto nema cenu zaoberat pri novom aparate.  Zdravíčko

Zaznamenané

slow riffs / bong hits
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #1930 kedy: 23. November , 2017, 17:45:24 »

len pre zaujimavost,co je to za aparat?
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #1931 kedy: 23. November , 2017, 18:05:41 »

len pre zaujimavost,co je to za aparat?

Jet City 100H
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1932 kedy: 23. November , 2017, 23:14:20 »

Jet City 100H

na to sa  vyser ,

je to novodobý amp a neni ta nič  extra low kost ako volakedy ...

aj peavey valvekingy sú tak robené a  pri oprave to aspoň vieš v celosti cele vybrať ,

určite to je konštrukčne  tak pevné že pri vyberaní lámp sa neohýba plošný spoj ,

a keď  áno  riešil by som to  max  pridaním distančných stĺpikov na spevnenie miesta
ale tie  sú väčšinou kovové a či tam je miesto na  doske  kde by  sa  dalo vŕtať,

zbytočne tu vymýšľame plány , treba  hrať na  tom zosilovači :)
Jet City 100H hrá už sama o sebe dobre , je to dáke Soldáno slo ,


* DSC06477.JPG (142.2 KB, 640x480 - prehliadnuté 257 krát.)
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #1933 kedy: 24. November , 2017, 15:37:40 »

Tipek, len to ma trapi, ze to teplo z koncovych lamp musi prechadzat do pcb dosky a po case sa to musi niekde prejavit. Na druhej strane, neocakavam od toho ampu, ze ma prezije  ha ha ha ...inac vraj je to skor podla soldano hot rod+ ...btw hravas na tom? je to (s ohladom na cenu a krajinu povodu) kvalitne spravene?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1934 kedy: 24. November , 2017, 17:32:57 »

Tipek, len to ma trapi, ze to teplo z koncovych lamp musi prechadzat do pcb dosky a po case sa to musi niekde prejavit. Na druhej strane, neocakavam od toho ampu, ze ma prezije  ha ha ha ...inac vraj je to skor podla soldano hot rod+ ...btw hravas na tom? je to (s ohladom na cenu a krajinu povodu) kvalitne spravene?

nehrám na tom ani som nehral ale skoro som to  kúpil za  dobrý peniaz :D   Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
kamoši mi o tom vraveli viacej krát že to je dobrý amp  ,

čo sa   týka  toho tepla to  nerieš ,
ved  teplo ti tam ide smerom hore preč od pcb ,

ked tak to možeš kontrolovať zo spody rak za rok či sa  ti tam niečo neopaluje :D :D

ale  pochybujem  žetam niečo bude robiť zlotu ,

toto s a  deje  tak na  starších aparátoch kt sú nonstop v  prevázdke na koncertoch aj 10 roky  aj viacej Beeee
Zaznamenané

Strán: 1 ... 127 128 [129] 130 131 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.