Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 14:54:10
Strán: 1 ... 128 129 [130] 131 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 532691 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #1935 kedy: 24. November , 2017, 23:09:54 »

Mal som ten AMP ale 50W verziu. Výborný amp za malo peňazí. Akurat som ho musel reklamovať - druhy kanal nehral vymenili peticu na lampe a relé na spinanie kanalov ak si dobre pamätám Teraz natom hra kamarad ktorému som to predal je velmi spokojný
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1936 kedy: 25. Január , 2018, 18:18:30 »

Chcelo by sa niekomu vyrobit mi totalny CleanBoost, ale s urezavanim basovej frekvencie, napajanim na 9V a internym jumpom az na 24-25V?

Chcem si to vyskusat s niektorymi aparatmi a niektore boosty, ktore mam maju interny jump na 18V.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1937 kedy: 25. Január , 2018, 18:21:47 »

Chcelo by sa niekomu vyrobit mi totalny CleanBoost, ale s urezavanim basovej frekvencie, napajanim na 9V a internym jumpom az na 24-25V?

Chcem si to vyskusat s niektorymi aparatmi a niektore boosty, ktore mam maju interny jump na 18V.

kt sú to tie čo majú ten jump na 18V ??

a od  kail si zobral hodnotu 24-25V ?? :D :D

a chceš teda niečo ako tubescreamer bez tých boostnutch stredov ?  Bavím sa skvele

možem skúsiť na tom svojom booste zmeniť jeden kondík či to zredukuje basy a máš to , a tie volty to  nemá zmysel pokial to má byť totálny clean boost ....
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1938 kedy: 25. Január , 2018, 19:46:11 »

Chcelo by sa niekomu vyrobit mi totalny CleanBoost, ale s urezavanim basovej frekvencie, napajanim na 9V a internym jumpom az na 24-25V?

Chcem si to vyskusat s niektorymi aparatmi a niektore boosty, ktore mam maju interny jump na 18V.
Stalo sa ti, že ten CleanBoost začal skreslovať, lebo má malé napájanie? Lebo iba vtedy by si potreboval ešte vyššie napätie.
Ďalšia možnosť je zdroj, ktorý to potrebné napätie dá, alebo použiť v tom booste lepší operačný zosilňovač.
Bežný operák má pri 9 V napájaní rozkmit asi 5 V, ale sú operáky, ktoré dajú takmer tých 9 V - to už máš ten dvojnásobok.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1939 kedy: 25. Január , 2018, 20:20:51 »

inak.. 'basy'  su fakt siroky pojem, neskusal si radsej parametricky eq na toto?

ja len aby to nedopadlo jak kktina a nakoniec to bude obycajny tube screamer efekt, lebo si vezmi ze akusticky ak potlacim dake basy tak sa to prejavi stensenim zvuku
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1940 kedy: 25. Január , 2018, 21:57:31 »

... ak potlacim dake basy tak sa to prejavi stensenim zvuku
Asi o to ide. Prístroje, ktoré sa volajú "Treble booster" zvyčajne nepridávajú výšky, ale uberajú basy.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1941 kedy: 25. Január , 2018, 23:32:09 »

Asi o to ide. Prístroje, ktoré sa volajú "Treble booster" zvyčajne nepridávajú výšky, ale uberajú basy.

ale zase ja som spravil treble booster kt mal basy a  boostol výšky ,


a nemusí sa všetko riešiť operákmi nie ? 

dnes už bežne ľudia  vymýšľajú boosty  s jedným fet tranzistorom J201 alebo BS170 a zvuk je  velmi priaznivejší ako boost s obdobnými čipmi ako JRC tl a podobne ...... nikto tam nerieši 18V a  viacej lebo sa tam len zvyšuje zisk aj skrelsenie , ....
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1942 kedy: 26. Január , 2018, 00:56:52 »

kt sú to tie čo majú ten jump na 18V ??

a od  kail si zobral hodnotu 24-25V ?? :D :D

a chceš teda niečo ako tubescreamer bez tých boostnutch stredov ?  Bavím sa skvele

možem skúsiť na tom svojom booste zmeniť jeden kondík či to zredukuje basy a máš to , a tie volty to  nemá zmysel pokial to má byť totálny clean boost ....
Napr. ten Jankov, EP booster (aj ked ten treba napajat 18Voltami, ale mam doubler), MXR mc401 (tiez na 18V), Fulltone boost, Okko,...

Mozno take nieco chcem.

Stalo sa ti, že ten CleanBoost začal skreslovať, lebo má malé napájanie? Lebo iba vtedy by si potreboval ešte vyššie napätie.
...
Presne tak.

inak.. 'basy'  su fakt siroky pojem, neskusal si radsej parametricky eq na toto?

ja len aby to nedopadlo jak kktina a nakoniec to bude obycajny tube screamer efekt, lebo si vezmi ze akusticky ak potlacim dake basy tak sa to prejavi stensenim zvuku
Nie, ja chcem neskreslene basy, nie orezane.

Nemusi sa to vzdy prejavit stensenim zvuku. Skor mi ide o headroom.

Asi o to ide. Prístroje, ktoré sa volajú "Treble booster" zvyčajne nepridávajú výšky, ale uberajú basy.
Ako som pisal vyssie. Nie vzdy plati, co pises. Je rozdiel ubrat basy a rozdiel neskreslit basy. Treble booster hlavne skresluje vysky, okrem toho, ze aj reze z basov, ale to zas zalezi na znacke - kazdy TB pracuje a funguje inak.

ale zase ja som spravil treble booster kt mal basy a  boostol výšky ,
...
Take mam asi 3 a su brutalne dobre. :)
Zaznamenané

olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #1943 kedy: 26. Január , 2018, 08:40:37 »

Ahojte mam taku malu otazocku, menim snimace + elektroniku v gitare, popajkoval som to podla diagramu ale aj tak mam stale len sum a ked aj je nejaky signal tak je velmi slaby a strasne vela bordelu je okolo.

Neviete cim to moze byt? Ten sum sa kusok znizi ked sa dotknem strun, ale stale je dost hlasny.

Neviem ani ci ma byt cesta medzi signalom a zemou, pretoze jak som to vcera meral tak nezavisle od tocenia potakmi mam cestu medzi signalom a zemou Bavím sa skvele

Dikes za odpovede :)
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1944 kedy: 26. Január , 2018, 10:46:36 »

Nie, ja chcem neskreslene basy, nie orezane.
Žiadny prístroj predradený zosilňovaču nemôže znížiť skreslenie toho zosilňovača.
Jediná cesta väčšieho headroomu je vymeniť zaosík za silnejší.

Treble booster hlavne skresluje vysky, okrem toho, ze aj reze z basov, ale to zas zalezi na znacke - kazdy TB pracuje a funguje inak.
Preto som napísal, že zvyčajne, mal som na mysli Vox a Brian May treble boostre - tie sa tak chovajú.
Celé to je na dlhšiu debatu, 8. februára sa snáď podarí.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1945 kedy: 26. Január , 2018, 10:47:16 »

Ahojte mam taku malu otazocku, menim snimace + elektroniku v gitare, popajkoval som to podla diagramu ale aj tak mam stale len sum a ked aj je nejaky signal tak je velmi slaby a strasne vela bordelu je okolo.

Neviete cim to moze byt? Ten sum sa kusok znizi ked sa dotknem strun, ale stale je dost hlasny.

Neviem ani ci ma byt cesta medzi signalom a zemou, pretoze jak som to vcera meral tak nezavisle od tocenia potakmi mam cestu medzi signalom a zemou Bavím sa skvele

Dikes za odpovede :)
Ja ti chlape nerozumiem ani jednu vetu  Bavím sa skvele
Sak daj aspon schemu, typ snimacou alebo nieco.
« Posledná zmena: 26. Január , 2018, 12:01:01 od brdo prvy » Zaznamenané
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #1946 kedy: 26. Január , 2018, 10:57:04 »

9Ja ti chlape nerozumiem ani jednu vetu  Bavím sa skvele
Sak daj aspon schemu, typ snimacou alebo nieco.

Schema je: https://www.seymourduncan.com/wp-content/uploads/2015/05/2PRail_3G_1VppSPL_1TppSPL.jpg

snimace su SD Alpha/Omega

problem je, ze ked to zapojim do zvukovky a zapnem reaper, tak proste len strasny sum/binec lezie z reprakov(nie je to ani kablom ani zvukovkou druha gitara s tym istym je ok)

obcas pocut cez ten sum aj itaru ale vacsinou dost slabo (mam hi gain nastavenia a znie to ako clean)
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #1947 kedy: 26. Január , 2018, 11:21:02 »

Na priloženej schéme sú snímače SD typu P90.
Na stránke výrobcu sú SD Alpha Omega ako klasické HB.
https://www.seymourduncan.com/pickup/mark-holcomb-alpha-omega-set
 Sú tam aj schémy ich zapojenia.
Nie je problém v inom zapojení tých snímačov keď zapájaš HB podľa schémy pre P90?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1948 kedy: 26. Január , 2018, 12:08:32 »

Isiel by som od vypinaca.
Ak odpojis tie dva krajne na prepinaci a chytis sa jedneho alebo druhého bodu ( alebo aj stredného vystupu ), musi ti reagovat volume a tonova clon .Prejavi sa to tak ze, brum pri dotyku ,ti buhe menit hlasitost a tonova clona menit spektrum.
Vyskusaj a napis.
« Posledná zmena: 26. Január , 2018, 12:10:15 od brdo prvy » Zaznamenané
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #1949 kedy: 26. Január , 2018, 13:58:56 »

Na priloženej schéme sú snímače SD typu P90.
Na stránke výrobcu sú SD Alpha Omega ako klasické HB.
https://www.seymourduncan.com/pickup/mark-holcomb-alpha-omega-set
 Sú tam aj schémy ich zapojenia.
Nie je problém v inom zapojení tých snímačov keď zapájaš HB podľa schémy pre P90?
hej ale to nevadi, kedze to niesu  cisto P90 ale P90 a jeden rail, cize basically ako HB su 2 single

EDIT: trosku viac chujovo to vyznelo Bavím sa skvele
V principe chcem mat paralel/split coil a moznost vsetkych cievok, preto to zapojenie a tie hb su 4 zilove tiez cize v tom by nemal byt problem, tu schemu mi odporucili na sd fore Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 26. Január , 2018, 14:58:07 od olko » Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
Strán: 1 ... 128 129 [130] 131 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.