Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 18:36:05
Strán: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 534219 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #510 kedy: 11. August , 2008, 22:04:49 »

pocuj, ak neces procak, tak tie rozsvedcovanie LED vyries priamo v FS...
Tak vies, zeby som bral prepinanie cez procak a MIDI kompatibilitu ...aby sa to dalo poprepajat s inymi vecami cez MIDI, ale pochybujem, ze to tu niekto vie spravit.
A takto ako to robim sa nedaju poriesit LEDky priamo v FS ...musim to tahat naspat z hlavy.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #511 kedy: 11. August , 2008, 22:10:42 »

MIDI ? naco ?

a preco nie ? ved do FS by si dal dalsiu logiku, ktora by to zabezpecovala. ze ked zapnes jeden spinac tak sa pri nom rozsvieti LED. v podstate tam das skoro to iste ako do hlavy. akurat nie tie tlacidla a vystupy na rele.
Zaznamenané

eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #512 kedy: 11. August , 2008, 22:24:11 »

No hej, len sa mi to nechce robit. A v podstate je to jedno ci to spravim tak alebo tak ...po tvojom by som usetril 2 vodice, co aj tak ked pouzijem UTP ...tak je zbytocne ...a 4 ledky po 2 vodicoch sa da spravit s jednym IO na kazdej strane ...este porozmyslam no...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #513 kedy: 11. August , 2008, 22:28:12 »

Tebe sa to skomplikovalo tymi spinacmi... uz tu ffamp pisal, len to tusim potom zmazal, ze ci sa neda ten spinac rozobrat a ta zapadka z neho vytiahnut. lebo na niektorych to slo a potom sa vracali, ked si im odstranil tu aretacnu polohu.
Zaznamenané

eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #514 kedy: 11. August , 2008, 22:37:05 »

Tebe sa to skomplikovalo tymi spinacmi... uz tu ffamp pisal, len to tusim potom zmazal, ze ci sa neda ten spinac rozobrat a ta zapadka z neho vytiahnut. lebo na niektorych to slo a potom sa vracali, ked si im odstranil tu aretacnu polohu.
No ..skomplikovalo, to je pravda ..ale v podstate sa to vyriesilo uz tymi par odpormi ..takze v poho ...
A rozobrat som skusil jeden, tak ako vravel ..ale neda sa s tym nic robit...  Je mi do plaču

Aj tak vdaka za pomoc ...este tu sem potom hodim komplet schemu ked budem mat...
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #515 kedy: 11. August , 2008, 22:38:26 »

Tak vies, zeby som bral prepinanie cez procak a MIDI kompatibilitu ...aby sa to dalo poprepajat s inymi vecami cez MIDI, ale pochybujem, ze to tu niekto vie spravit.
Robil som midi ovladanie poda s mikrokontrolerom. Assembler je dobra sranda. Nieco napises a o tyzden nato pozeras, ze co? Fuuha zíram Bavím sa skvele Nikdy som to neskusal cez c++, tak som to spravil klasicky. Keby som chcel zisit ako mi to funguje, tak by som to musel nastudovat odznova. Bavím sa skvele
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #516 kedy: 11. August , 2008, 22:39:21 »

oki, potom hod. skontrolujeme este raz. a neni zac  Zdravíčko
Zaznamenané

eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #517 kedy: 11. August , 2008, 22:48:45 »

Robil som midi ovladanie poda s mikrokontrolerom. Assembler je dobra sranda. Nieco napises a o tyzden nato pozeras, ze co? Fuuha zíram Bavím sa skvele Nikdy som to neskusal cez c++, tak som to spravil klasicky. Keby som chcel zisit ako mi to funguje, tak by som to musel nastudovat odznova. Bavím sa skvele
My sme mali assembler v skole ...jj, fajna vecicka ...a potom sme to robili aj cez C-ecko ...ale to uz je zlozitejsie.
A ked som teraz pozeral nejake veci ohladom toho ovladania cez MIDI, tak treba to poriadne nastudovat ..a nechce sa mi do toho pustat ..ani programator nemam doma...
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #518 kedy: 11. August , 2008, 23:27:43 »

Pri midi ovladani ta zaujima akurat program change a control change. Program change je bohapuste poslanie dvoch bytov (jeden hovori ze chces program change a druhy je rozsahu 0-127), ktorym menis banky (presety). A control change je o poslani troch bytov. Jeden hovori, ze chces control change, dalsi je cislo tej funkcie ktoru chces menit (pri multaku to moze byt: echo, reverb, distortion, ...) a posledny je iba rozsah hodnot 0-127 alebo pri zapinani a vypinani funkcie je to napriklad 0-63 pre off a 64-127 pre on.

Hardver nie je zlozity. A ku kazdemu bytu je este start bit a stop bit. To je asi tak vsetko. Vsetky potrebne hodnoty najdes v manualy od konkretneho zariadenia.  A tu je zakopany kamen urazu, pretoze nemozes urobit plne kompatibilny midi footswitch napevno. Musel by si mat moznost editovat hodnoty pc a cc.
Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #519 kedy: 12. August , 2008, 00:07:15 »

chalani nechapem vas ze si chcete stavat take procesorove zlozite veci ja to osobne moc nemam rad tieto vecicky nepoviem lampovu hlavu alebo tak ale jebat do nej este procesor no to neni pre mna Zdravíčko
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #520 kedy: 12. August , 2008, 01:20:32 »

Pri midi ovladani ta zaujima akurat program change a control change. Program change je bohapuste poslanie dvoch bytov (jeden hovori ze chces program change a druhy je rozsahu 0-127), ktorym menis banky (presety). A control change je o poslani troch bytov. Jeden hovori, ze chces control change, dalsi je cislo tej funkcie ktoru chces menit (pri multaku to moze byt: echo, reverb, distortion, ...) a posledny je iba rozsah hodnot 0-127 alebo pri zapinani a vypinani funkcie je to napriklad 0-63 pre off a 64-127 pre on.

Hardver nie je zlozity. A ku kazdemu bytu je este start bit a stop bit. To je asi tak vsetko. Vsetky potrebne hodnoty najdes v manualy od konkretneho zariadenia.  A tu je zakopany kamen urazu, pretoze nemozes urobit plne kompatibilny midi footswitch napevno. Musel by si mat moznost editovat hodnoty pc a cc.
Nj, v podstate seriova linka. Keby som spravil midi pre tu hlavu ..tak sa vysr... na ten footswitch ...a keby som mal dalsi napr. efektovy procesor podporujuci midi ..tak si rovno kupim ten midi pedalboard od behringera  Bavím sa skvele
Ked budem mat neskor cas ..a bude vsetko hotove ...tak to mozno aj prerobim na midi ...ked to bude mat zmysel a bude ta hlava pouzitelna  ha ha ha
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #521 kedy: 12. August , 2008, 09:29:43 »

chalani nechapem vas ze si chcete stavat take procesorove zlozite veci ja to osobne moc nemam rad tieto vecicky nepoviem lampovu hlavu alebo tak ale jebat do nej este procesor no to neni pre mna Zdravíčko

ale s tym procesorom, to nabera na plnej vaznosti a je to macherske  Som frajer ja osobne som im velmi nakloneny. mas tam vela zjednoduseni. mozes po 2 vodicoch ( data + zem ) riadit aj 10 kanalovu hlavu.
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #522 kedy: 12. August , 2008, 09:32:37 »

ale s tym procesorom, to nabera na plnej vaznosti a je to macherske  Som frajer ja osobne som im velmi nakloneny. mas tam vela zjednoduseni. mozes po 2 vodicoch ( data + zem ) riadit aj 10 kanalovu hlavu.
Sak to.
A aj indikaciu v slapke.
Tak to nerobia ani MBckari  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 12. August , 2008, 09:49:42 od brdo prvy » Zaznamenané
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #523 kedy: 12. August , 2008, 09:59:50 »

a na co robit 10kanalove hlavy? sak to je prehnane a to sa mi na tom nepaci Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #524 kedy: 12. August , 2008, 13:07:44 »

a na co robit 10kanalove hlavy? sak to je prehnane a to sa mi na tom nepaci Bavím sa skvele
Na basu na nic! Keby si hral na gitare ...pochopis  ha ha ha
Zaznamenané
Strán: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 23 otázok.