Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 21:52:50
Strán: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 534317 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #1230 kedy: 17. Marec , 2009, 21:58:05 »

Musi to byt obojstranne? Ked sa mi niekedy nechce riadne navrhovat nejaky pokusny plosak, tak navrhem co ide a zvysne dve, tri cesticky prepojim kablikom. Aj ked si pouzil autorouter, tak sa oplati cesticky trochu nielen esteticky upravit, ale aj trochu logickejsie upravit lebo ty to vidis lepsie ako pocitac. Myslim, ze by sa z toho dal spravit jednostranny plosak, len sa s tym musis este pohrat. Ale autorouter ako zaklad je fajn. :)

A ta sucistka vpravo hore je SMD? ha ha ha Popozeraj si aj puzdra dalsich suciastok a sprav si pripadne miesto, ak by bolo treba dat vacsi kondenzator a podobne... Zatial je to velka divocina. :)

No jednostranny plosak by bol idealny, ale pochybujem ze by sa to dalo natlacit len na jednu stranu. Ten tranzistor vpravo hore som si tiez vsimol, ale to vobec nie je problem... Suciastky mam uz doma, aj som si tlacil na papier pokusny plosak a premeriaval aby mi vsetko sedelo, s tym problem nie je.
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #1231 kedy: 17. Marec , 2009, 22:33:55 »

Ale, no tak. Nerob si kozy. Urcite by sa to dalo natlacit na jednostranny plosak. :) Treba sa pohrat so suciastkami. Vhodne pootacat niektore odpory, aby pod nimi mohli viest spoje, niektore suciastky premiestnit a zoptimalizovat spoje.

Ked uz chces spravit obojstranny plosny spoj, tak je blbe mat niektore cesticky stylom: najprv na jednej strane, potom na druhej a zase na druhej. Ked robis s autoroutrom, tak skus dat na jednej strane zvolit smer tahania ciest v jednom smere, napr. | a na druhej strane v druhom -. Mozno to tak aj mas, neviem, a mozno to len tak vyslo nahodou. Kazdopadne to chce len prax. Na zdravie!

Aby nahodu, tak sa este opytam, mas dobre pokontrolovane zapojenie vyvodou tranzistorov? Smerodajne je zapojenie "fyzickeho" puzdra suciastky, nie schematicka znacka. Mozno vies, ale kedze to nerobis po x-ty krat, tak sa pytam.

Ja si najradsej svoje plosaky navrhujem tak, ze dam najprv autorouter spravit obojstranny plosak. Odhadnem na ktorej strane je vyhodnejsie tahrat spoje takto | a na ktorej takto -. Potom to upravujem, aby to nebolo take chaoticke a snazim sa z toho spravit jednostranny plosak, ak sa da.
« Posledná zmena: 17. Marec , 2009, 22:48:46 od mcmaros » Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #1232 kedy: 17. Marec , 2009, 22:48:55 »

Vdaka za rady, pokusim sa s tym teda este pohrat. Aj tie tranzistory si pozriem.
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #1233 kedy: 17. Marec , 2009, 22:52:48 »

Tak vela stastia. :) Chce to len prax. Na zdravie!
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #1234 kedy: 18. Marec , 2009, 14:42:20 »

tak sa mi to nakoniec podarilo napchat na jednu stranu  Som frajer (na moje pomery obrovsky uspech) Trvalo mi to asi 4 hodiny  ha ha ha Asi 3 spoje budem musiet prepojit kablikom, ostatne sa mi podarilo natesnat.
Takto vyzera vysledok mojho snazenia. (prijimam akekolvek pripomienky k dizajnu)


* jednostranny.jpg (155.15 KB, 855x847 - prehliadnuté 265 krát.)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1235 kedy: 18. Marec , 2009, 15:22:40 »

 Bravooo Na zdravie! vyborne nevyzera to tak strašny ie cesty podla mna to je super....
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1236 kedy: 18. Marec , 2009, 16:57:09 »

celkom fajn - len, keby si to robil anzehlovanim, alebo fotocestou, tak tie piny mas strasne uzke, skus si v DRC v eagli nastavit velkost padov tak o 20% viac, to by malo stacit. a dalej skus sa trosku pohrat s cestickami, aby boli take uhladene a rovne, ale to na funkciu nema ziadny vplyv, ale ked uz, tak hentak - ja som tiez prve plosaky mal vseliake, ale postupne to dotunis a vysledok bude profesionalny. dalej sem tams a pohraj s hrubkou cesticiek, signalove cesty mozes tensie a vykonove/napajacie hrubsie. hovori sa, ze na 1A tak 2.5mm cesticka ( to keby si chcel robit aj nejake zisky, alebo tak ).

jo - ja rutujem sam, bez autorutra, pretoze ten je uplne nahovno, zacinam pekne od zaciatku podla schemy ukladat suciastky. niekedy, ked potrebujem mat presne rozmiestnene konektory, alebo potaky, tak robim od nich. ak ces nahodou vidiet moje plosaky kukni si tu temu o preampe.

EDIT - a pohraj sa aj s rozmiestnenim suciastok, aby si na plosaku nemal, ze medzera - suciastka - medzera a vseliak nerovnomerne.
« Posledná zmena: 18. Marec , 2009, 16:58:31 od mario bross » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1237 kedy: 18. Marec , 2009, 17:16:29 »

eter - zhaviace vodice mas skrutene ?
Zaznamenané

eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #1238 kedy: 18. Marec , 2009, 17:19:31 »

mam skrutene, akurat uz medzi preampovymi elektronkami su tahane rovno ...ale tam su dost kratke vzdialenosti, nedal sa mi tam poskrucat ten kabel... videl som na niektorych zosikoch aj rovno tahane pomedzi elektronky
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1239 kedy: 18. Marec , 2009, 17:27:10 »

konektory mas odizolovane od sasi ? trafaky o 90 stupnov pootocene ? tlmivku, kondenzatory dobre..
Zaznamenané

eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #1240 kedy: 19. Marec , 2009, 00:18:12 »

konektory mas odizolovane od sasi ? trafaky o 90 stupnov pootocene ? tlmivku, kondenzatory dobre..
hej, vsetko mam odizolovane od sasi ..trafaky otocene, namiesto tlmivky mam rezistor ...a kondenzatory su tesla  Popiskujem si
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1241 kedy: 19. Marec , 2009, 16:02:12 »

ja by som tym teslakom neveril - ale ludia vravia, ze su dobre - no neviem, vyprchane...

Skusal si odpojit/pripojit PE/PEN vodic na sasi ?
Zaznamenané

eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #1242 kedy: 19. Marec , 2009, 21:14:07 »

Hej, aj s tym som uz laboroval vseliako...  Smútim
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1243 kedy: 19. Marec , 2009, 21:24:53 »

tak neviem Ti uz povedat  Smútim

osciloskop mas ?
Zaznamenané

Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« Odpoveď #1244 kedy: 19. Marec , 2009, 21:44:30 »

kde mas uzemneny bias?
a kde mas uzemneny kondik v preampe? Bavím sa skvele
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Strán: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.111 sekund, 23 otázok.