Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 21:24:51
Strán: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 534305 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #1500 kedy: 12. Október , 2009, 18:17:37 »

Moja Plexi Valla hlava má všetkého dosť a jej sestru má Henry Tóth a iný aparát ani nechce   Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1501 kedy: 12. Október , 2009, 21:09:07 »

ja by som sa chcel opytat vseobecne preco niekto z handmade vyrobcov nevyraba moderne znejuce aparaty voicingom podobne znackam ako su Engl, Diezel pripadne nieco z tohto sudka.
Ak niekto povie, ze vyraba takyto aparat, tak sa opytam znova: preco niekto z handmade vyrobcov nevyraba moderne znejuci aparat?
 ak dany vyrobca povie: lebo po tom nie je dopyt, budem spokojny a nebudem sa dalej pytat..
a nemyslim dostatok gainu, ale voicing
lebo moderne znejuce aparaty su kua komlikovanejsie ,ako tie tak strasne kopirovane Plexi a Master Volume,kde je 10 odporov a 5 kondikov.Kazdy si letuje to na co ma a väcinou aj z financnych dôvodov.
Poletovat si doma na kolene nejaku JCM800 a daky Dual Rectifier je kua rozdiel ,jak v cene ,tak aj v skusenostiach a zrucnosti.
V pomere cena a zlozitost su Plexiny super jednoduche a za rozumnu cenu oproti fabrickym cenam,ale vyrobit taky Dual Rectifier na ockach tak ,aby aj dobre hral,tak to by nikto nezaplatil ,ale to tu nikto este nechce chapat,to iba ja som taky kokotko ze kamaratom za suciastkove naklady spekulujem komplikovane HiGainy ... ale to je o inom Bavím sa skvele 
Porovnavat Plexinu a DSLko je porovnavat dve uplne ine ligi co sa tyka technickeho prevedenia.Keby DSLko vyrabali ako handwire  Bavím sa skvele tak by sa nepredavalo v inzeratoch za 20 litrov ale 200 .... ale urcite by aj lepsie znelo a marshall by si vylepsil reputaciu dalsim ampom  Beeee
Moderne znejuce aparaty sa daju kupit za ovela nizsiu sumu ,ako si ich doma poletovat a u Plexiny a kadejakych 800viek je to naopak.
« Posledná zmena: 12. Október , 2009, 21:15:10 od brdo prvy » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1502 kedy: 12. Október , 2009, 22:18:06 »

u tych  modernejšich apačoch by som povedal ,že je to zložitejšie a nie každemu musi sadnut ten zvuk....
je tam vela lamp ,vela systemov a tam už to dost citit ,že ake lampy sa tam daju .... nie len o sučiastkach

mal som origoš peavey 5150 a domorobo a na oboch to bola strašne kruta zmena a kvality zvuku ked som dal tesla .jj,sovteky lampy...

najlepšie to hralo s tymi original selektovanymi .....

a ked si doma niekto postavi recitifeera jebne tam priemerne lampy tak sa z toho neposere a ani hrta sa mu na tom nebude chcet ....

 a aj to ,že tie drahšie hi-gain aparaty maju tolko modov ,prepinačov kombinacii ,že je to kvazi dost multy skreslenie a ani boh nevie kedy to ako hra a ako to ten magor v tej kapele ma nastavene ,že mu to tak hra ked mne to tak nehra  ha ha ha  Bavím sa skvele

a u vintage aparatoch to furt hra kvazi rovnako
« Posledná zmena: 12. Október , 2009, 22:20:07 od tipek » Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1503 kedy: 12. Január , 2010, 15:23:38 »

máte niekto schemičku na Led signalizujucu CLIP v preampe? s nejakým trimrom na nastavenie bodu limitacie... Beeee Na zdravie!
a na co ti to je ?
Co necujes ze ti to uz skresluje  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
vallamps
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 184

valla sa vratil !!!


« Odpoveď #1504 kedy: 12. Január , 2010, 15:26:56 »

vys neni to lampa tak sce aby mu to aspon pjekne svicilo Bavím sa skvele
Zaznamenané

seci za jedneho jebem na seckych :p
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1505 kedy: 12. Január , 2010, 16:08:15 »

trefa Bavím sa skvele

Tak máte?
jednoduchy operak.Na vstup + a aj - si das odporovy delic...jak potak a na vystup ledku cez naky odpurek.cca 1k
Na jeden z tych delicov privedies napajanie a na druhy vystup zo zosika.Pomery ti nepoviem ale snaz sa nepriviest po vydeleni na vstupy toho operaku viac ako je samotne napajanie toho operaku.Podla toho kde co privedies si urcis polaritu ledky ktoru pacnes o zem.ci vystul s konca das na + alebo - ...toto ut neviem presne.



Mam ti to aj namalovat ? .. nechce sa mi to  Smútim
« Posledná zmena: 12. Január , 2010, 16:10:47 od brdo prvy » Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #1506 kedy: 12. Január , 2010, 16:09:01 »


Take inspire.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1507 kedy: 12. Január , 2010, 16:12:53 »


Take inspire.
...uplne najviec hifi.akurat ze ten trimer je zle  Bavím sa skvele ale v celku v pohode.
Ak pouzijes iba jeden operak,tak ti to bude kontrolovat CLIPI iba v jednej polperiode,ale sak to staci.

PS:...jaj sorry .Trimrik je spravne..nevsimol som si ze to ma nesymetricke napajanie  No hanbím sa..
« Posledná zmena: 12. Január , 2010, 16:20:47 od brdo prvy » Zaznamenané
Sammko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 625


muck :-*


« Odpoveď #1508 kedy: 12. Január , 2010, 20:08:43 »

zdravim pani chcem sa opytat preco su na plexinach trafaky vedla seba a na jednej strane sasi .. ved ked prenasam celu hlavu tak to musi padat na jednu stranu
v com je ten figel  Huh!  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1509 kedy: 12. Január , 2010, 20:39:23 »

zdravim pani chcem sa opytat preco su na plexinach trafaky vedla seba a na jednej strane sasi .. ved ked prenasam celu hlavu tak to musi padat na jednu stranu
v com je ten figel  Huh!  Nechajte ma vydýchať
Ber to ako fakt a nepatraj .... jeden z dôvodov je vyzarovanie traf a ich kabelaze
« Posledná zmena: 12. Január , 2010, 20:40:27 od brdo prvy » Zaznamenané
Sammko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 625


muck :-*


« Odpoveď #1510 kedy: 12. Január , 2010, 21:40:22 »

Ber to ako fakt a nepatraj .... jeden z dôvodov je vyzarovanie traf a ich kabelaze
cize aj ja na svoju sasi mam dat tak trafaky ? povodne som ich chcel dat na protilahle strany sasi
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1511 kedy: 12. Január , 2010, 23:24:30 »

je to kvoli odladeniu zapojenia. tie trafa sa umiestnene tak, aby zapojenie nebrumelo. Ale neser sa s tym, ja davam trafa tak, aby to bolo pekne na pohlad a nikdy mi to nebrumi. celu kabelaz proste robim, aby bola pekna...a ked je pekna, tak to ani nebrumi  :) ale vazne - plus samozrejme dodrziavanie zemnych sluciek Žmurk
Zaznamenané

vallamps
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 184

valla sa vratil !!!


« Odpoveď #1512 kedy: 13. Január , 2010, 00:20:22 »

cize aj ja na svoju sasi mam dat tak trafaky ? povodne som ich chcel dat na protilahle strany sasi
naco sa pytas na take haluze? daj si ich ako chces ty a ked to bude v pohode tak si to tak nechaj,ale asi nejsu kok*ti u marshall ze to tak robia Bavím sa skvele
Zaznamenané

seci za jedneho jebem na seckych :p
Sammko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 625


muck :-*


« Odpoveď #1513 kedy: 13. Január , 2010, 01:37:28 »

naco sa pytas na take haluze? daj si ich ako chces ty a ked to bude v pohode tak si to tak nechaj,ale asi nejsu kok*ti u marshall ze to tak robia Bavím sa skvele
ved preto sa pytam tiez ma to napalo ze niesu debili v tom marshalle...  Bavím sa skvele nic poskusam a dam vediet co a jako
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1514 kedy: 13. Január , 2010, 10:33:13 »

ved preto sa pytam tiez ma to napalo ze niesu debili v tom marshalle...  Bavím sa skvele nic poskusam a dam vediet co a jako
Nic neskusaj trulko.Sprav to tak ako je to vymyslene .Aj Fendre to tak maju ,tak asi by to za tie roky niekto prespekuloval,keby sa to dalo.
Mesiny,JCM 900,2000 ... a co ja viem este co to uz maju na koncoch sasi ,ale tie maju aj inak rozmiestnene lampy a ostatne suciastky.
Ked robis kopiu,tak nespekuluj a sprav kopiu Nezahrávaj sa Na spekulacie nemas ani skusenosti a predpokladam ze ani vzdelanie  Smútim
Zaznamenané
Strán: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 23 otázok.