Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 20:21:38
Strán: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 534284 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1620 kedy: 21. Október , 2010, 07:22:03 »

zdravím, chtěl bych se zeptat, kterej výstupák ze sortimentu Hammond je nejvhodnější do konce soldano 50w verze s dvěma 6L6. Myslim, že 1650N, ale pro jistotu se zeptám:)
Daj link ?
Zaznamenané
Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #1621 kedy: 21. Október , 2010, 12:36:57 »

http://www.hammondmfg.com/1608.htm

něco je o něm tady
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1622 kedy: 21. Október , 2010, 13:21:57 »

V principe je tam dost traf na vyber ,ale ak si chces presnejsie vybrat ,tak je potrebne vedie anodove..cize aky mas sietak ? ... od sietaku zalezi aku budes mat idealnu zatazovaciu impedanciu ..to je to " Primary Impedance "
Tu mas len tak pre ilustraciu nejake parametre dalej 6L6ky.
V zavislosti od anodoveho napätia sa meni ajidealna zatazovacia impedancia.
Ja by som volil taky kompromis medzi 1650N a 1650R... zalezi uz len na tom sietaku
Zaznamenané
Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #1623 kedy: 21. Október , 2010, 14:31:48 »

síťový si necham teprve navinout, jeden konec ze slo jsem postavil, měl jsem tam výstupák z gesu, síťový trafo mělo 360V AC takže něco přes 500V DC a teď bych si nechal navinout asi to samý. No nejspíš pujdu do toho N.
Dík
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #1624 kedy: 21. Október , 2010, 15:04:18 »

V niektorych pultoch Allen-heath je na ECCckach tak okolo 70V a ten chrciaci charakter tam ide krasne,no cim viac Voltu tym lepsie ,lebo ECC83ka potrebuje medzi A a K tak okolo 150V aby sa chovala tak, ako a na co ju vymysleli.

dik
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1625 kedy: 21. Október , 2010, 15:58:26 »

síťový si necham teprve navinout, jeden konec ze slo jsem postavil, měl jsem tam výstupák z gesu, síťový trafo mělo 360V AC takže něco přes 500V DC a teď bych si nechal navinout asi to samý. No nejspíš pujdu do toho N.
Dík
Pri Ua=500VDC by som si asi kupil to " R " kove trafo,ale aj to Nkove ti samozrejme bude hrat ,ale tie koncove lampy pôjdu rychlejsie srat.
.... ale to zase zalezi aj od toho ako je to sietove trafo tvrde.
Zaznamenané
Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #1626 kedy: 21. Október , 2010, 16:29:24 »

existuje nějakej graf závislosti impedance výstupáku na velikosti Ua? Jestli by nebyla snažší cesta snížit Ua, než kupovat větší a těžší trafo. Co bych tim ovlivnil?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1627 kedy: 21. Október , 2010, 22:08:15 »

existuje nějakej graf závislosti impedance výstupáku na velikosti Ua? Jestli by nebyla snažší cesta snížit Ua, než kupovat větší a těžší trafo. Co bych tim ovlivnil?
No sak tie vystupne charakteristyky su prave na to,lenze kym by to laik pochopil a aj vypocital tak skor zblbne  Bavím sa skvele
Ano , je lepsie znizit to anodove napätiea mas prispôsobenejsi vystupak a aj lampy nedostavaju take pecky.
Co sa tyka vahy,tak to je v tomto pripade tiez jeden z ukazovatelov,ale ak by som si to trafo motal sam,tak ina ipedancia neni ziadny problem pri tej istej vahe.
... inac ,kde je napisane ze ten Rkovy trafak by mal byt tazsi nez ten Nkovy ?
po spravnosti by sa aj tak mal vykon vystupneho trafa udavat pri urcitej spodnej frekvencii lebo :
Trafo ktore da 50 wattov pri 30Hz bude urcite tazsie ako trafo na tych ictych plechoch ktore da 50 wattov pri 50Hz.
Zaznamenané
Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #1628 kedy: 22. Október , 2010, 07:52:34 »

no myslel jsem, že hmotnost je v tom posledním sloupci. Na kolik teda můžu snížit napětí síťáku, aby to spolehlivě fungovalo? Dík
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1629 kedy: 25. Október , 2010, 19:15:01 »

mam taku otazku  No hanbím sa..  , že kedy považujeme lampu za nevhodnu do ampu?? myslim tym kedy možeme povedat že už odjazdila a ma ist na duchod ??

teda parametre merane na 10 ohm odporoch na katodach EL34 by mali byt mezdi 400-500mV , 40-50mA ..

a ked maju už hodnoty pod?? teda mam doma lampy kt maju 300-360 mV ... a teda čim menši bias tak to bude stupat ... či je spravne , eticke hentak dokončovat lampu zmenšenim biasu aby bol ubytok nad 400mV ??

kvazi ani nevadi ked strati ampa na vykone aj tak tlačia dost tie lampy  ...
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1630 kedy: 25. Október , 2010, 21:19:58 »

To ze jedna lampa ma pri tych istych hodnotach napajacieho napatia iny katodovy prud ,ako druha este neznamena ze je ojeta i ked moze aj byt.Treba si to zmerat v spodnej casti charakteristiky ,alebo skontrolovat aj strmost.
Pokial strmost uz nasvecuje tomu ,ze nieco neni v poriadku to treba premerat dynamicky a poväcsinou ojete lampy uz nevedia dat taky vykon aky by mal byt u novych
Ale aj lampy kere us patria do kosa alebo do vytrinky mozu byt v ceku podla statickych aj dymickych parametrov ok,lenze asi po pol hodine zatazenia uz ide vykon trosku dole a zvuk je skapaty,ale ete stale sa na nich da hrat, tak ze zalezi aj na tom ,ze co povazujes za zlu lampu co by uz mala ist do duchodu ?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1631 kedy: 25. Október , 2010, 21:32:04 »

no myslel jsem, že hmotnost je v tom posledním sloupci. Na kolik teda můžu snížit napětí síťáku, aby to spolehlivě fungovalo? Dík
Mam skusenost ,ze Ua 470 VDC je dost variabilne a az nadmieru dostatocne postacujuce jak pre 34ky tak aj 6L6ky.Pokial nemas moznost pouztia prispôsobeneho vystupaku je viac neziadude ako ziaduce to anodove valit viac.
Treba hlavne brat ohlad na to ,ze u gtaroveho ampu lampy niesu vyuivane len v tej linearnej casti a prave ta cast kde uz su prevalene im dava dost zabrat a cim je anodove väcsi ,tym pre koncove lampy horsie.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1632 kedy: 25. Október , 2010, 22:39:20 »

To ze jedna lampa ma pri tych istych hodnotach napajacieho napatia iny katodovy prud ,ako druha este neznamena ze je ojeta i ked moze aj byt.Treba si to zmerat v spodnej casti charakteristiky ,alebo skontrolovat aj strmost.
Pokial strmost uz nasvecuje tomu ,ze nieco neni v poriadku to treba premerat dynamicky a poväcsinou ojete lampy uz nevedia dat taky vykon aky by mal byt u novych
Ale aj lampy kere us patria do kosa alebo do vytrinky mozu byt v ceku podla statickych aj dymickych parametrov ok,lenze asi po pol hodine zatazenia uz ide vykon trosku dole a zvuk je skapaty,ale ete stale sa na nich da hrat, tak ze zalezi aj na tom ,ze co povazujes za zlu lampu co by uz mala ist do duchodu ?

no tu strmost tažko odmeram , prostriedky nemam ..... spravil so z mono 50 jcm 800 vku  Bavím sa skvele no tak teda poskušam lampy a ked im neklesne zosilenie ako si pisal a ine veci vo zvuku tak ich neham a nejako nastavim bajzom bijas aj nižšie nech niečo ešte vydržia aj tak nepotrebujem 50w stači aj 35-40w.......
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1633 kedy: 26. Október , 2010, 11:27:58 »

no tu strmost tažko odmeram , prostriedky nemam ..... spravil so z mono 50 jcm 800 vku  Bavím sa skvele no tak teda poskušam lampy a ked im neklesne zosilenie ako si pisal a ine veci vo zvuku tak ich neham a nejako nastavim bajzom bijas aj nižšie nech niečo ešte vydržia aj tak nepotrebujem 50w stači aj 35-40w.......
Jak ,sak strmost lahko zmeras.
Nastaf si daky kludak cca 40 mA pri 450V a zmen napätie biasu ( G1 ) o volt hore ,alebo dole a uvidis ci sa zmenil prud tak ,ako pisu v katoalogu pre danu elektronku.EL34ka ma tusim 12,5mA/V
Najlepsie je to robit pripajanim a odpajanim dvoch kremikovych diod zapojenich v serii ,lebo na nich mas prave cca 1,0 V ubytok napätia,alebo cervenu klasicku LEDku ,na nej je 1,2V.

... a este by si si mohol zmerat vakum ci je ok a to tak ,ze si namiesto toho odpora co sa dava do serie s G1 cca 5,6k u Marshalu praskol napr 1Megofku s paralelne zapojenym vypinacom a zmeras si ci je daky rozdiel v anodovom prude pri skratovanom G1kovom"1M" odpore a nezoskratovanom....ak tam je daky znacny rozdiel ,povedzeme viac ako 5-10% tak tu lampu mozes rovno zahodit,lebo ma pustene vakum  Zdravíčko
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1634 kedy: 13. November , 2010, 15:21:12 »

OK dik brdo vyskušal som teda  Žmurk

ale mam dalšiu otazku načo su tie diody zapojene o zem na anodach koncovych lamp? ako ochrana pred odpojenim reproduktora?


* cobra ochrana koncaku....jpg (152.4 KB, 1163x847 - prehliadnuté 234 krát.)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 23 otázok.