Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 22:32:39
Strán: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 534336 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1635 kedy: 14. November , 2010, 13:28:29 »

OK dik brdo vyskušal som teda  Žmurk

ale mam dalšiu otazku načo su tie diody zapojene o zem na anodach koncovych lamp? ako ochrana pred odpojenim reproduktora?

jednak to chrani vystupak a aj lampy
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1636 kedy: 15. November , 2010, 07:43:49 »

tie diody maju rovnaku funkciu ako rekuperacna pri relatku
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #1637 kedy: 15. November , 2010, 13:53:26 »

najde sa tu nejaky  programator v C? Vyrabam si MIDI controller s Atmega8 (nie ze by som ho velmi potreboval, ale je to fajn na ucenie sa novych veci) a napadlo ma ze by som si vyhradil jeden switch na tap tempo aj s LED signalizaciou - ale kedze som uplny zaciatocnik, neviem ako by sa dalo vyriesit meranie casu mikrokontrolerom medzi 2 stlaceniami gombika, ktorym by sa nastavilo konkretne tempo. Mam hmlistu predstavu, ze by sa to mohlo dat spravit pomocou timerov, ale na nic som za 2 dni neprisiel, ani google nebol velmi napomocny.
viete mi niekto poradit?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1638 kedy: 15. November , 2010, 14:27:33 »

prve stlacenie tlacitka ulozis aktualny cas, druhe stlacenie tlacitka ulozis aktualny cas, urobis rozdiel, das si to do pomeru s 1sec a mas tempo

tu najdes nejaku inspiraciu:
http://www.emis.ams.org/journals/NSJOM/33_1/rad-06.pdf
http://www.daniweb.com/forums/thread19231.html

ci nieco ine potrebujes?
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #1639 kedy: 15. November , 2010, 14:47:21 »

potrebujem presnost na ms a okrem toho Atmel AVR procesory nemaju standardne hodinovy krystal, ktoreho by sa dalo drzat
Zaznamenané
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1640 kedy: 03. Január , 2011, 19:38:08 »

ahojte, potrebujem radu:
ozivujem koncak plexiny, zatial som zapojil vsetko od invertora po repro. je normalne, ze ked privediem signal na invertor, amp hra slabsie ako ked signal privediem priamo na mriezky koncovych lamp?
dalsia otazka:
aka ma byt priblizne hodnota napatia na katode invertora ECC83? na inej homemade  hlave som mal okolo 50V, teraz nameriam okolo 5V. zdroj ma vystup po usmerneni 400V. na anodach invertora meriam 390V, co sa mi zda vela.
a posledna:
potenciometre presence a resonance nezaberaju vobec.
bias mam nastaveny na -30V, zeme zdroja, zhavenia, biasu pospajane do jedneho bodu,,, zeme repro, vystupák a koncove lampy zapojene o sasi.
zvuk nebrumi, len hra potichu. ak do invertora pustim signal so sluchadkoveho vystupu radia, malo by to uz hrat trocha dynamicky si myslim.

tak skuste poradit, dakujem.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1641 kedy: 04. Január , 2011, 00:32:50 »

ked ti to nebrumi nepišti malo by to byt šecko OK

na to napetie na katode ti neviem povedat nikdy osm to nemeral :D

ale musiš tam zapojit aj preamp pri takomto zapojeni ti koncak nezosili signal poriadne treba poriadny signal šlahat do budiča....

a presence a dept ti zaberaju až pri večšiej hlasitosti

vravim sprav aj zbytok a pojde ti to šecko :D
Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1642 kedy: 04. Január , 2011, 06:23:11 »

dakujem za odpoved, tiez si myslim, ze to pojde, ked bude zapojeny aj preamp. pri predoslych stavbach hlav som ich najprv komplet zapojil a tak skusal. teraz som zvolil takyto postup od konca po zaciatok s postupnym ozivovanim, takze neviem co ma este caka.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1643 kedy: 04. Január , 2011, 08:28:31 »

no neviem neviem a co Ta napadlo pripojit signal na koncove lampy ?  Fuuha zíram

a ten koncak musi hrat normalne nahlas. takze mas nieco zle, aj presence by malo zaberat
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #1644 kedy: 04. Január , 2011, 09:33:55 »

ahojte, potrebujem radu:
ozivujem koncak plexiny, zatial som zapojil vsetko od invertora po repro. je normalne, ze ked privediem signal na invertor, amp hra slabsie ako ked signal privediem priamo na mriezky koncovych lamp?
dalsia otazka:
aka ma byt priblizne hodnota napatia na katode invertora ECC83? na inej homemade  hlave som mal okolo 50V, teraz nameriam okolo 5V. zdroj ma vystup po usmerneni 400V. na anodach invertora meriam 390V, co sa mi zda vela.
a posledna:
potenciometre presence a resonance nezaberaju vobec.
bias mam nastaveny na -30V, zeme zdroja, zhavenia, biasu pospajane do jedneho bodu,,, zeme repro, vystupák a koncove lampy zapojene o sasi.
zvuk nebrumi, len hra potichu. ak do invertora pustim signal so sluchadkoveho vystupu radia, malo by to uz hrat trocha dynamicky si myslim.

tak skuste poradit, dakujem.
Určite tam máš nieo zle urobené v tom invertore.Hentaké napätia tam nemôžu byť...Lampa je v poriadku?
Zaznamenané
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1645 kedy: 04. Január , 2011, 17:39:40 »

dnes som pouzil namiesto signalu z radia tonovy generator. frekvencia 1,5 kHz o napati 1V. pripojil som ho na vazobny kondik mriezky invertora. ton na vystupe repra bol jasny bez brumu, ale hlavne silnejsi ako signal z radia. na reproduktore som nameral signal s hodnotou 0,4 V. myslim, ze je to v poriadku, chyba bola vo volbe zdroja signalu, teda s jeho intenzitou. zatial presence nezaberal, ani ked som zvysil frekvenciu na 6 kHz.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1646 kedy: 04. Január , 2011, 17:54:54 »

zvlastne postupujes, ako si nameral to napatie. vseliake multimetre ktore su neni TRMS, meraju chybne a pri striedavom signale beru iba harmonicke. zmeraju strednu hodnotu a to prenasobuju konstantou 1.1... a ked aj mas harmonicky vystup, tak pri vyssej frekvencii Ti to nezobere a znova ukaze chybu. musis na osciloskope ked uz tak...

a vystup z radia je silny az moc, ked ides zo sluchatok. ten jeden volt pol peak-peak ? alebo amplituda ? a ak mas dobry merac a nameral si na vystupe 0.4V tak vykon by bol cca S = U^2/Z = 0.16/4 = 0,04W  :) nic moc pri signaly 1V, dokonca to zoslabuje  :)
« Posledná zmena: 04. Január , 2011, 18:00:57 od mario bross » Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1647 kedy: 04. Január , 2011, 18:07:40 »

osciloskop nemam. meral som obycajnym multimetrom. nie som taky znalec, tak mi prosim vysvetli, co je to peak - peak. jednoducho som na signal z generatota pripol multak s rozsahom na striedave napatie a odmeral. bohvie co to nameralo. raz som takto meral napatie na repre pri nejakych 20W vykonu (odhadujem podla sluchu a polohe master volume) a nameral som ak si dobre spomeniem asi 10 alebo 20V. tak ja len takto porovnavat mozem.
ale ako som napisal, sluchatkovy signal z radia hra slabsie ako signal z generatora o minimalnej urovni.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1648 kedy: 04. Január , 2011, 18:15:08 »

neznalost z anglictiny som si uz dostudoval. ha ha ha no neviem co meria lacny multak ?§!. asi skor tu harmonicku.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1649 kedy: 04. Január , 2011, 18:16:08 »

peak to peak mas napatie medzi vrcholmi signal ( napr. sinusovky ), amplituda je polka z toho.

Ak si pouzival generator tak ho treba aj impedancne prisposobit, pretoze on je stavany zrejme na 50Ohm. to je prva vec, a neviem ci ten multimeter dobre mera. Skus ho tam zapojit a chod frekvenciou na napriklad 50 Hz...potom to dvihaj az do 1kHz a uvidis co sa Ti bude menit ta hodnota, tak to rovno mozes zabudnut na take merianie  a musis osciloskopom... a ten generator by mal mat sondu, alebo aspon rezim pre vysoku impedanciu, aby si si to nemusel prisposobovat.

ale vravim ak da ten zosik pri 1V iba hentaky vykon tak je to zle...a radio musi to vybudit uplne tiez. nieco je zle
Zaznamenané

Strán: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.246 sekund, 23 otázok.