Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 21:20:41
Strán: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 534302 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1680 kedy: 11. Máj , 2011, 14:05:50 »

merane na vystupe repro


* 100520112477.jpg (844.48 KB, 2592x1944 - prehliadnuté 435 krát.)
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1681 kedy: 11. Máj , 2011, 14:21:15 »

To je uplne normalne.
Ziadny gitarovy vyknedleny zosik nieje ticho.
Ak sa ten zakladny bum ci sum pri hrani strati ,tak neni co riesit ...to je normalne ,ale ak je tam pomerne stale vyrazny,tak treba nieco spravit .
Ak pri stiahnutom Master Volume je takmer ticho ,tak mas problem niekde v preampe ...môze byt aj nevhodna mala ECCcka (uz sa mi velakrat satalo ,ze aj mesacka nova 12AX7 lampa brumela a tak isto aj PEAVEY 12AX7ka )
Ak mas brum pri stiahnutom mastri ,tak je problem niekde v konci .
Zaznamenané
milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1682 kedy: 11. Máj , 2011, 14:31:20 »

uvazoval som aj o nizkobrumovej ecc. mozte poradit nieco osvedcene? rad by som, keby sa niekto vyjadril k foto. urcite niekto z vas pri odladovani zosilnovaca meral priebehy na skope. citlivejsi vstup bol odskratovany, ale nebol privedeny signal. volume potaky na max.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1683 kedy: 12. Máj , 2011, 07:46:50 »

uvazoval som aj o nizkobrumovej ecc. mozte poradit nieco osvedcene? rad by som, keby sa niekto vyjadril k foto. urcite niekto z vas pri odladovani zosilnovaca meral priebehy na skope. citlivejsi vstup bol odskratovany, ale nebol privedeny signal. volume potaky na max.
... a ake chces vyjadrenie k priebehu na scope ?
Sa ti tam nachadza nejaky rusivy brum o urovni cca 350mV pri plnom vybudeni.To je moc ?
« Posledná zmena: 12. Máj , 2011, 10:40:50 od brdo prvy » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1684 kedy: 12. Máj , 2011, 10:02:51 »

citlivejsi vstup bol odskratovany, ale nebol privedeny signal. volume potaky na max.

a ked pripojis vstup o zem ? sak to je jasne, ze ked visi vo vzduchu tak sa nan nieco naindukuje
Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1685 kedy: 12. Máj , 2011, 10:48:29 »

chcem len vase poznatky z merani pri odladovani vasich ampov,  porovnat to s mojimi a prist k zaverom. ja nie som taky zdatny v obore ako niekto z vas, takto sa ucim. viem, ze nieco sa musi naindukovat, len by som rad vedel,ci je to v norme. tolko k reakcii brda a maria. dakujem za vase postrehy.
dnes som vybral ecc cky, mam nejake tesly a ocistil som kontakty. mozno bol aj tu problem. a zistil som ,ze mam vadnu paticu (spatny kontakt na mriezku) v invertore. tak musim vymenit. zajtra teda zistim vysledok.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1686 kedy: 14. Máj , 2011, 12:41:21 »

no pomohlo to ? ono toto chapes zle - ze zmeras nejake napatie a je to dobre/zle. Neni nikde tabulka, ze nad 300mV je to zle a musis to dostat pod toto. toto je cisto o kompromise a o tom ako to vnimas, ked to leze von. na tom osciloskope, sa Ti oplati pozeriet, ci ten signal neni skresleny alebo deformovany skor, ci tam nieje nejaka jednosmerna zlozka ( tuto pri trafe kravina ale pri tranzistoroch moze byt ) a pod. osciloskopom si mozes zmerat, ci Ti dodava potrebny vykon...

takze asi tak k tomu, vyrusuje Ta to pri hrani ? ak nie, tak kasli an to, aj mne amp sumi ked je vyhuleny, aj brum tam je pocut. ale to zavisi od vela faktorov ( tienenie, slucky, poloha kablov, privodny gitarovy kabel, lampy... ) je to ducharina. a ked uz chces, tak tych 350mV ci tam mas je pri plne vytocenom aparate uplny prd
Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1687 kedy: 15. Máj , 2011, 10:05:56 »

ziadna zmena nenastala. dosiel som k zaveru, ze ten brum je v norme. zas tak silny nieje a pri hrani nerusi. urobil som, co bolo v mojich silach. Mozno keby som aj ostatne ecc (nie iba prvu) zhavil jednosmernym napatim, ale uz mam toho laborovania dost.

este by ma zaujimalo, ake mate skusenosti s tienenou dvojlinkou (sluchatkovy kabel napr.)
na jednej strane kabla sa tienenie oboch zil spaja a zemni. a co na druhej strane? spajate tienenia navzajom, alebo nie?
pocul som nazor, ze by sa mali tienenia spojit.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1688 kedy: 15. Máj , 2011, 12:58:41 »

zalezi ci tou zemou chces aj nieco prepojit, ale nemusi sa to spojit, ma to este aj lepsi vplyv na parazitnu kapacitu, ked to nespojis ( cize na jednej strane spojene, uzemnene a na druhej nie a "trcia" iba signalove zily a tienenie je schovane ), podobne to spravis aj aby Ti nevznikali zemne slucky.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1689 kedy: 09. Júl , 2011, 21:33:13 »

Pozna niekto nejake firmy, kde by mi nieco vypalili laserom a aj poohybali ? pripadne povrchova uprava - nejaka farba praskova, alebo co...a za rozumnu cenu  :)
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1690 kedy: 10. Júl , 2011, 09:30:50 »

Pozna niekto nejake firmy, kde by mi nieco vypalili laserom a aj poohybali ? pripadne povrchova uprava - nejaka farba praskova, alebo co...a za rozumnu cenu  :)
Vedel by som zariadit secko co potrebujes,ale nie v tvojom okoli.
Sak ale v Dubnici neni nist ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1691 kedy: 10. Júl , 2011, 12:29:38 »

Uz byvam v Ilave a dokonca aj priamo tu je na to firma, ale kym sa k tomu dostanuuu. a nechcem to stale davat ako fusky, lebo uz mi je to trapnejsie  Bavím sa skvele  Tak ma zaujma, ze cca prehlad kde by to ako vyslo. A ty kde to davas robit ? ak by sa to dalo poslat, resp, ze kde by bola prijemnejsia cena. zajtra asi zbehnem sem do IL znova sa na to spytat, ze co by to vyslo nejako oficialnejsie uz a rozhodnem sa... prinajhorsom ( najlepsom ) znova fuska  Bavím sa skvele
Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1692 kedy: 01. Október , 2011, 15:23:47 »

Dobrý deň páni
chcem sa opýtať, akú funkciu majú diódy zapojené medzi anódu a zem koncových elektróniek pracujúcich v Pusch - Pull. Myslím, že je to nejaká ochrana. Môže mi to niekto objasniť princíp fungovania? Ďakujem.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1693 kedy: 01. Október , 2011, 16:57:20 »

je to ochrana, ked nemas zapojenu zataz na vystupe vystupneho transformatora. sluzia na to, aby spicky, ktore tam pri budeni indukcnosti ( primarneho vinutia ) zviedli do zeme. nieco ako rekuperacne diody na relatkach
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #1694 kedy: 06. Október , 2011, 16:53:44 »

Serva, nevie niekto kde by som mohol kupiť vruty do dreva s takou podložkou peknou? Ako bývaju na boxoch na zadnej stene, niečo podobne ako toto  http://www.poziadavka.sk/img_users/ponuky/full/136689.gif   bol by som rád ak by mi niekto pomohol Na zdravie!
Zaznamenané

hm... :-D
Strán: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 23 otázok.