Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 20:11:33
Strán: 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 534280 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1710 kedy: 14. November , 2011, 21:35:07 »

ludia viem, že toto je totálne dost mimo čo sa tu chcem spytat ale tak strašne ma to láka stále :D :D

dá sa v reále sprvait odposluch do uši nasledovny sposobom ??

- nejaky alcny mikrofon zariadnenie vysielačka jednoduchá na Fm pásmo reguloavtelná ...

- primač jednuduchá mp3jka do vačku ....

využitie napr pre spevákov a clekovo pre všetkych kt s ahccu lepšie počut bez toho aby im to revalo do uši  ked maju dobre mušlove sluchátka kt odtlmia hluk okolo nich .........


čo som pozeral na muzikery taekto evci stoja nad 500-700€ al epodla mna to nemusi byt totálen perfektny prenost len nedh ot nemá opozdeniea malo by to fungovat .......

a viem ež je nelegálen vysielat do fm pásma viacej ako 4-5 metorv tušim ale to je nepodstatne !!

šlo yb to podl avás otvrená téma :D :D :D
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1711 kedy: 14. November , 2011, 22:21:56 »

napríklad:

http://www.thomann.de/de/db_technologies_iem_500_799475_mhz.htm
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1712 kedy: 14. November , 2011, 23:18:19 »


hej no ale 139€ pre každeho do študenskej kapely je brutálne drahe  .. to moje polemizovanie je zase brutálne lacne.... kedže primač má každy za 5€ sluchátka za 15-20€  a vysielač sa uričte tá spravit do 30€ komplet škatula napajanie....

139€  a 50€ je rozdiel no ...
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #1713 kedy: 14. November , 2011, 23:37:59 »

A funkcnost a nefunkcnost je da;si rozdiel, nemyslis?
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1714 kedy: 14. November , 2011, 23:45:23 »

A funkcnost a nefunkcnost je da;si rozdiel, nemyslis?

na elektro forach rádioamanteri stavaju vela krát ploštice a podobne veci jedného uživatela som s apytal či to má reálny prenos bez zbadatelneho posuvu a povedal že nie ale to som s nim komunikoval pred pol rokom on odyšiel do zahraničia auž s aneozval .... takže podl aman by to šlo ,

u originálnych veciach je určite drahe najme to že to je kodovane a zase odkodovane , prenesene do nejakeho pásma kt je volne...
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1715 kedy: 15. November , 2011, 09:21:07 »

bezne vysielacky, co si hovoril ako plostice, tak to vobec nefunguje. stale sa to rozladuje, aj ked sa tomu priblizis rukou. Na FM pasme to byt spravene nemoze, lebo vzdy je niekde nejaka lokalka stanica, alebo aj celoslovenske radio a jak behate po SK, tak by si to musel preladovat. ale ako som spominal vyssie, ani to naladenie nieje mozne. proste to nefunguje ak mas lahky obvod ani ked sa poseres.

Su digitalne moduly na prenos zvuku po stereu, tak jedine cez to...tie som neskusal ale. su SMD.

Cize mozno pre Teba by som doporucil kupit wireless hifi sluchatka a spravit to z toho. Stoja tak 70 Eur
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #1716 kedy: 16. November , 2011, 23:42:22 »

No ja by som to ani neodporucal. Nie je nic lepsie ako zarusene pasmo nejakym bastlicom.. Ked uz tak nejaky bluetooth mikrofon (handsfree) a vhodnu aplikaciu na mobile alebo ako mario spominal celu sadu. Bluetooth ma vyhodu, ze to sparujes a fici to, neriesis kanaly, nic.
..jo este ma napadlo, ze tam moze byt problem s latenciou, aj pri tych wireless sluchadlach
« Posledná zmena: 16. November , 2011, 23:49:58 od lenivy » Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Milan1
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #1717 kedy: 22. November , 2011, 18:54:09 »

Nazdar... mam problem s JCM 800 aj napriek tomu ze ju nestavam prvy krat... avsak tolko nervou co my uz zozrala cil my este nikdy nezozrala... je spravena na plosaku... najprv strasne vezbil preamp a neviem preco... potom som vymenil vezbove kondiky plosak poriadne precistil vyskriabal a pistat prestala a teraz zase neviem najt pricinu nasledovneho javu... zosik zapnem, bias pekne nastaveny, vsade meriam jednosmerne napatia presne ako maju byt... avsak potaky gain a volume strasne buchaju, hlavne pri dojazdoch na krajne polohy (potaky som skusal aj menit nimi to nieje) a potak master volume robi aj to ze od nuly do polky signal normalne zosiluje a od polky dalej zase zoslabuje a robi neprijemne zvuky... ked odpojim preamp od potaku a signal privediem na cez potak na koncak vsetko funguje ako ma... s preampom vsak nerobi dobrotu... zosik inak hra pekne ale neviem si uz dat rady s touto poruchou.. skuste poradit
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1718 kedy: 22. November , 2011, 18:56:22 »

pocuj, este ma napadlo. lampy si skusal, ci su dobre ?
Zaznamenané

Milan1
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #1719 kedy: 22. November , 2011, 18:58:17 »

lampy su nove JJ... a skusal som aj vymenit a bez vysledkov... lampamy to neni... a este taka vec ze zosik sa bez pripojeneho kabla a gitari snazi chovat lepsie cize aj master volume az do konca sum stale zosiluje ale s pripojenym kablom a gitarou hruza...
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1720 kedy: 23. November , 2011, 09:53:58 »

Nemas niekde studak na zemneni nejakej casti ?
To inac je strasne tazko bez osciloskopu ,ked tak to dones a kuknem tito  Žmurk
« Posledná zmena: 23. November , 2011, 09:54:16 od brdo prvy » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1721 kedy: 23. November , 2011, 10:02:23 »

ludia viem, že toto je totálne dost mimo čo sa tu chcem spytat ale tak strašne ma to láka stále :D :D

dá sa v reále sprvait odposluch do uši nasledovny sposobom ??

- nejaky alcny mikrofon zariadnenie vysielačka jednoduchá na Fm pásmo reguloavtelná ...

- primač jednuduchá mp3jka do vačku ....

využitie napr pre spevákov a clekovo pre všetkych kt s ahccu lepšie počut bez toho aby im to revalo do uši  ked maju dobre mušlove sluchátka kt odtlmia hluk okolo nich .........
čo som pozeral na muzikery taekto evci stoja nad 500-700€ al epodla mna to nemusi byt totálen perfektny prenost len nedh ot nemá opozdeniea malo by to fungovat .......

a viem ež je nelegálen vysielat do fm pásma viacej ako 4-5 metorv tušim ale to je nepodstatne !!

šlo yb to podl avás otvrená téma :D :D :D
Odposluch priamo do usi bez efektu viacpasmovej kompresie je ti uplne na koko*t a je to este horsie ako ked sa v kapele nepocujes.
Bez takeho procesora sa uz ani nad nejakym FM primacom a vysielacom ani len nezamyslaj.
Viem ze ked bola prva superstar ,ta prave kôli absencii tychto zvukovych procakov mali decka s posluchom problem

Zaznamenané
Milan1
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #1722 kedy: 24. November , 2011, 12:47:10 »

Nazdar tu su fotky preampu z tej JCM800 ktory my stale nejde: http://www.ulozto.sk/11264368/jcm-rar
Inak zosik som nerobil cely ja, ja som to kupil ako nefunkcne....
Povodny plosak som rozrezal a nechal som nanom len invertor a ta cast dalej ide 100%... ale preamp nemozem rozbehat tak ako ma byt... stale susti nedmierne a pri pripojeni gitary to robi neskutocny bordel, skusal som signal zobrat len z preampu hned od bezca master volume a stale to iste cize to robi vsetko preamp.... uz som ho spravil aj na novo ako je na fotkach na druhy plosak a stale to iste... uz si neviem s tym rady je to taky lahky preamp jak facka a presto my nejde... skuste pozret ci tam nieco nezbadate co by to mohlo robit... a trafak vystupny som musel odtade vyhodit lebo ako nahle sa trosku priblizil k preampu hned zacalo vezbit a piskat odusu co je tiez zahada, nikdy my toto zisik nerobil co cil...
« Posledná zmena: 24. November , 2011, 12:49:37 od Milan1 » Zaznamenané
Milan1
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #1723 kedy: 24. November , 2011, 12:54:25 »

http://www.ulozto.sk/11229452/jcm800-rar
takto je este bez preampu...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1724 kedy: 24. November , 2011, 13:10:40 »

tie fotky nic neporiesia podla mna. samotny preamp, ked ho skusis na niecom inom...kludne aj do veze.. ide ? ak ano, tak je problem v tom koncaku, aj ked sa Ti zda, ze ide bez neho na 100%. kludne to moze oscilovat na frekvencii, ktoru ty ani nepocujes. Takze daj odpoj ten preamp a skus ho do ineho zosika alebo koncaka pichnut
Zaznamenané

Strán: 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.125 sekund, 23 otázok.