Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 22:15:43
Strán: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 534332 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #1740 kedy: 24. November , 2011, 13:34:38 »

na tom prvom plosaku kde je napajanie je usmernovac a male elektronky su zhavene jednosmernym 12V... a podla mna ten preamp je dobre spraveny, vravim uz som ho robil druhy krat a stale robi to iste...
A aj to žeraviace napätie je nejakým spôsobom ukostrené?
Zaznamenané
Milan1
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #1741 kedy: 24. November , 2011, 13:35:43 »

A aj to žeraviace napätie je nejakým spôsobom ukostrené?
ano minus pol je na napajaciu zem dany...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1742 kedy: 24. November , 2011, 13:36:02 »

len ono to je taka ducharina. robia sa aj celoplastove potaky a pohode idu. Ty to tam mas nejako domotane a moze to oscilovat, alebo zemne slucky... takto je to tazko veru. sak poskusaj to, co si este nemenil, pripadne to co si zanedbal, alebo si nad tym mavol rukou...zvycajne to robi to Bavím sa skvele

sasi nemas nahodou na viacerych miestach spojene so zemou ? napriklad cez in jack a speaker jack ? potaky ? ma byt len na jednom mieste
« Posledná zmena: 24. November , 2011, 13:36:58 od mario bross » Zaznamenané

Milan1
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #1743 kedy: 24. November , 2011, 13:38:39 »

len ono to je taka ducharina. robia sa aj celoplastove potaky a pohode idu. Ty to tam mas nejako domotane a moze to oscilovat, alebo zemne slucky... takto je to tazko veru. sak poskusaj to, co si este nemenil, pripadne to co si zanedbal, alebo si nad tym mavol rukou...zvycajne to robi to Bavím sa skvele

sasi nemas nahodou na viacerych miestach spojene so zemou ? napriklad cez in jack a speaker jack ? potaky ? ma byt len na jednom mieste
je len v jednom mieste sak tam pri tych EL34... ide tam napajacia zem, zem pre EL34 a zem na preamp... a jacky su umele...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1744 kedy: 24. November , 2011, 13:40:13 »

aj so zemou siete je spojena ?
Zaznamenané

Milan1
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #1745 kedy: 24. November , 2011, 13:41:01 »

zem siete je uchytena na sasi hned pri konektore napajaciom asi 20 cm od tej hlavnej zeme
Zaznamenané
Milan1
nováčik
*
Príspevkov: 53


« Odpoveď #1746 kedy: 24. November , 2011, 13:42:12 »

uz nech ju slaktrafi prerobim ju na tu hlavnu zem...
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1747 kedy: 28. November , 2011, 10:40:21 »

.... inac ja nechapem preco sa tolko trapis z hentakym poletovancom a nespravis si to od gruntu podla 100x otrepaneho originalneho layoutu ?
U konstrukcie lampovych zosilovacov su podstatne aj vzdialenosti jednotlivych suciastiek a komponentov !
Ten preamp ti môze kmitat na XY kHz ktore nepocujes a bez zasadnych zmien a pridavnych suciastiek sa toho nezbavis a dokonca to ani osciloskopom nemusis zistit ,lebo prave jeho sonda to kmitanie moze zamädzit .
Zaznamenané
Racius
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 243



« Odpoveď #1748 kedy: 04. December , 2011, 02:29:32 »

Hentie konkrétne poťáky sú pravdepodobne vyrábané z hovna. Alebo zo sušených grcaníc. Smer -> smetný koš.
Ak si necháš poradiť, za dobrú cenu sa dajú kúpiť ostravské potenciometre zn. Tesla a to si nerobím srandu, česi ich v ES vyrábali naozaj svedomito, nie je to hi-end, ale narozdiel od hentej číny sa dajú normálne zaletovať, t.j. sa nepreruší v koncových polohách kontakt s cestou a nerobia takú brázdu, ktoré ti určite spôsobujú chytanie rušenia.
Predáva ich Denkl.cz ako Tesla TP160, alebo ezk.cz (posiela na SVK) ako ESO TP160.

Plošák tiež nebudí dôveru.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #1749 kedy: 12. December , 2011, 17:05:40 »

Nechcem zatial zakladat na toto temu, tak sa spytam tu:
Zhanam 2 patice pre 6L6 / EL34 a 2 samce, teda spodok z lampy, pripadne 2 stare nefunkcne lampy (ak to niekto skladuje). Ide o to, ze na Engli je spolocny bias pre obe lampy a chcem tam skusit nejake starsie lampy, ale neviem ci su parovane. Viem si odmerat bias na katodovych odporoch, ale v tomto aparate nie su, katody idu rovno na zem cez poistky. Iny sposob merania biasu nepoznam a nechcem s kazdou sadou lamp behat k servisakovi. Takze si chcem urobit medzikus, z ktoreho by som si vyviedol kable, nech si to viem odmerat sam. Kto mi vie s tymi paticami a pripadne nejakou radou helfnut?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1750 kedy: 12. December , 2011, 18:12:20 »

...Viem si odmerat bias na katodovych odporoch, ale v tomto aparate nie su, katody idu rovno na zem cez poistky. Iny sposob merania biasu nepoznam a nechcem s kazdou sadou lamp behat k servisakovi. Takze si chcem urobit medzikus, z ktoreho by som si vyviedol kable, nech si to viem odmerat sam. Kto mi vie s tymi paticami a pripadne nejakou radou helfnut?

Zmeraj jednosmerný odpor obidvoch primárnych vinutí výstupného trafáku (zvyčajne sa líšia cca o 10 %). Potom zapni zosík a to budú tie odpory, na ktorých zmeriaš úbytok a vypočítaš prúd, samozrejme bez vybudenia.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #1751 kedy: 12. December , 2011, 18:46:40 »

Zmeraj jednosmerný odpor obidvoch primárnych vinutí výstupného trafáku (zvyčajne sa líšia cca o 10 %). Potom zapni zosík a to budú tie odpory, na ktorých zmeriaš úbytok a vypočítaš prúd, samozrejme bez vybudenia.

Uf, este raz a pomaly.
1.) zmeriam vinutia na trafaku pri off aparate
2.) zapnem a... co kde ako merat a ako pocitat? a je to presne, spolahlive takto, ci len orientacne?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1752 kedy: 12. December , 2011, 18:52:37 »

Uf, este raz a pomaly.
1.) zmeriam vinutia na trafaku pri off aparate
2.) zapnem a... co kde ako merat a ako pocitat? a je to presne, spolahlive takto, ci len orientacne?

no priamo na tom vinuti. a potom I = Umer/ Rvinutia

ja by som povedal, ze je to skor orientacne, pretoze odpor cievky resp. presnejsie impedancia je predsalen zavisla aj na frekvencii a samotnej indukcnosti, cize ak sa tam nieco namoduluje, tak to skresli vysledky. a hlavne bacha si na vysokonapatovej casti, cize treba mat aj vacsi rozsah na meraku a davat si pozor
« Posledná zmena: 12. December , 2011, 18:53:04 od mario bross » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #1753 kedy: 12. December , 2011, 20:28:14 »

no priamo na tom vinuti. a potom I = Umer/ Rvinutia

ja by som povedal, ze je to skor orientacne, pretoze odpor cievky resp. presnejsie impedancia je predsalen zavisla aj na frekvencii a samotnej indukcnosti, cize ak sa tam nieco namoduluje, tak to skresli vysledky. a hlavne bacha si na vysokonapatovej casti, cize treba mat aj vacsi rozsah na meraku a davat si pozor

Aha. Cize R vinutia mam, potom ked to zapnem, tak meriam U (cca 500V) a potom pocitam U / R a karkulacka mi ma ukazat vysledok 25-35 mA? Pochopil som?
A nebolo by predsa lepsie si vyrobit tie medzikusy z patic?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #1754 kedy: 12. December , 2011, 20:32:16 »

Aha. Cize R vinutia mam, potom ked to zapnem, tak meriam U (cca 500V) a potom pocitam U / R a karkulacka mi ma ukazat vysledok 25-35 mA? Pochopil som?
A nebolo by predsa lepsie si vyrobit tie medzikusy z patic?
Zle-meriaš úbytok na vinutí-čiže merák pripojíš na stred trafa a potom na pätici/anódy/.Ale s tými redukciami je to lepšie.Ja to tiež tak používam a je to oveľa pohodlnejšie.Môžem Ti poslať pätice aj staré lampy,ďalej cez správy.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.119 sekund, 23 otázok.