Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 21:19:49
Strán: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 534301 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1755 kedy: 12. December , 2011, 21:03:15 »

A nebolo by predsa lepsie si vyrobit tie medzikusy z patic?

Ono by to bolo asi lepšie, ak by si nemusal ten zosík rozoberať, ale ak je ten trimer vnútri, tak ho musíš otvoriť. Mne pripadá jednoduchšie merať na trafáku, ako vyberať lampy a riešiť medzikusy, ale to je iba môj názor.

odpor cievky resp. presnejsie impedancia je predsalen zavisla aj na frekvencii a samotnej indukcnosti, cize ak sa tam nieco namoduluje, tak to skresli vysledky. a hlavne bacha si na vysokonapatovej casti, cize treba mat aj vacsi rozsah na meraku a davat si pozor

Ano, ale píšem, že merať bez vybudenia, aby na trafáku bola iba jednosmerná zložka.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1756 kedy: 12. December , 2011, 21:26:43 »

Ano, ale píšem, že merať bez vybudenia, aby na trafáku bola iba jednosmerná zložka.

jasne precital som, ale predsa len tam nejake f behaju, co to mozu ovplyvnovat ( sum, brum, a pod ).
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1757 kedy: 13. December , 2011, 13:34:00 »

Ono by to bolo asi lepšie, ak by si nemusal ten zosík rozoberať, ale ak je ten trimer vnútri, tak ho musíš otvoriť. Mne pripadá jednoduchšie merať na trafáku, ako vyberať lampy a riešiť medzikusy, ale to je iba môj názor.

Ano, ale píšem, že merať bez vybudenia, aby na trafáku bola iba jednosmerná zložka.
jj aj ja to tak niekedy robim  Beeee lebo prvave na tom trafaku zmeras anodovy prud a nie na katode ,lebo na katode sa + este pripocitava prud G2ky co je u 6L6ky takmer zanedbatelne ( asi 2-3 mA) ,no u EL34ky je to okolo 12-13mA co neni vôbec malo  Popiskujem si a tym padom je vysledok nastavenia kludoveho prudu skresleny.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1758 kedy: 13. December , 2011, 13:35:44 »

Nechcem zatial zakladat na toto temu, tak sa spytam tu:
Zhanam 2 patice pre 6L6 / EL34 a 2 samce, teda spodok z lampy, pripadne 2 stare nefunkcne lampy (ak to niekto skladuje). Ide o to, ze na Engli je spolocny bias pre obe lampy a chcem tam skusit nejake starsie lampy, ale neviem ci su parovane. Viem si odmerat bias na katodovych odporoch, ale v tomto aparate nie su, katody idu rovno na zem cez poistky. Iny sposob merania biasu nepoznam a nechcem s kazdou sadou lamp behat k servisakovi. Takze si chcem urobit medzikus, z ktoreho by som si vyviedol kable, nech si to viem odmerat sam. Kto mi vie s tymi paticami a pripadne nejakou radou helfnut?
Nooo ,tak vyber poistku ,multimeter prepni na meranie prudu a ides .
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #1759 kedy: 13. December , 2011, 15:06:43 »

Dik chlapi za rady, takze skusim na tom vystupaku a uvidim. Potom si to porovnam aj cez mA namiesto poistiek a uvidim o kolko ma chcel obabrat ten G2 prud. Podla toho si to zase mozem preladit v druhom koncaku  ?§!.
« Posledná zmena: 13. December , 2011, 15:09:03 od Bhlokvva » Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #1760 kedy: 19. December , 2011, 06:05:54 »

Dalsi problem... Podarilo sa mi ulomit zapadku z plechu, co drzi ECC83. Kde sa da taky plech zohnat? Nema to niekto? Alebo nejaky tip, ako to opravit? Prikladam foto.


* plech.jpg (208.26 KB, 1476x1109 - prehliadnuté 401 krát.)
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1761 kedy: 20. December , 2011, 16:33:34 »

Dalsi problem... Podarilo sa mi ulomit zapadku z plechu, co drzi ECC83. Kde sa da taky plech zohnat? Nema to niekto? Alebo nejaky tip, ako to opravit? Prikladam foto.
Skús pricínovať drôt priemeru cca 1 mm miesto tej západky, priechodku samozrejme vyber, to cínovanie ten plech pekne zohreje celý.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #1762 kedy: 22. December , 2011, 10:00:19 »

Skús pricínovať drôt priemeru cca 1 mm miesto tej západky, priechodku samozrejme vyber, to cínovanie ten plech pekne zohreje celý.

No ved nieco take ma aj napadlo, ale 1mm je uz vela, to by nevliezlo do diery. Radsej nejaky podobny tenky ale pevny pliesok, ale ten nemam...
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1763 kedy: 22. December , 2011, 16:31:43 »

tak to tam pricinuj cele, ale asi sa skor poseres, nez normalnou pajkovackou nahrejes jeden aj druhy plech. sak si spav take Lko trosku pod uhlom a dierky do tohto plechu a do druheho a zosrobovat metrickymi srobami, alebo aj samorezka do kovu, znitovat... neverim, ze toto je az taky problem Na zdravie!
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #1764 kedy: 23. December , 2011, 09:56:36 »

tak to tam pricinuj cele, ale asi sa skor poseres, nez normalnou pajkovackou nahrejes jeden aj druhy plech. sak si spav take Lko trosku pod uhlom a dierky do tohto plechu a do druheho a zosrobovat metrickymi srobami, alebo aj samorezka do kovu, znitovat... neverim, ze toto je az taky problem Na zdravie!

Ja tam asi pricicinujem ten pliesok, teda novu zapadku, len ho niekde musim najst. Alebo... co by sa stalo, keby tam tie plechy neboli? Ved tie ECC odtial nemaju dovod vyskakovat, ja nehravam dole hlavou a ten aparat uz vobec nie...
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1765 kedy: 23. December , 2011, 13:01:55 »

tak to tam nedaj, alebo to prerob na tie pritlacne pruzinove
Zaznamenané

milosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #1766 kedy: 31. December , 2011, 14:20:50 »

ahojte
chcem sa opytat (mozno to tu uz niekde bolo preberane), urobil som si taky preamp v skatulke s dvomi ecc napajanymi 12,6 V DC cez stabilizator. Ako zdroj som pouzil spinany zdroj, a tu vznikol problem. preamp piska. Ked ho vsak napajam cez klasicky trafo zdroj, tak nepiska, funguje. Nie som si isty, ale tato problematika sa uz niekde preberala, myslim, ze spinany zdroj sa nejako upravoval. Poradte prosim. Dakujem.
Zaznamenané

najlepsie ampy su tie kde su lampy
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1767 kedy: 31. December , 2011, 15:51:56 »

ahojte
chcem sa opytat (mozno to tu uz niekde bolo preberane), urobil som si taky preamp v skatulke s dvomi ecc napajanymi 12,6 V DC cez stabilizator. Ako zdroj som pouzil spinany zdroj, a tu vznikol problem. preamp piska. Ked ho vsak napajam cez klasicky trafo zdroj, tak nepiska, funguje. Nie som si isty, ale tato problematika sa uz niekde preberala, myslim, ze spinany zdroj sa nejako upravoval. Poradte prosim. Dakujem.
Skús dať filter - na obr naľavo je zdroj, napravo záťaž, cievka a kondík čím väčšia hodnota.


* LC Filter.GIF (1.33 KB, 250x90 - prehliadnuté 274 krát.)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1768 kedy: 09. Január , 2012, 00:35:11 »

cim mazete ocistene potaky ? lebo po vycisteni a odmasteni samozrejme uz nebudu tak dobre klzat, tak co sa na to hodi ? WD40 alebo nejake grafitove vazeliny alebo ?
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1769 kedy: 09. Január , 2012, 01:22:56 »

cim mazete ocistene potaky ? lebo po vycisteni a odmasteni samozrejme uz nebudu tak dobre klzat, tak co sa na to hodi ? WD40 alebo nejake grafitove vazeliny alebo ?

já mažem aj nove potáky teda naždgám tam taku letovaciu pastu (konzistencia ako vazelina)
presne toto , ej to aj kolofonia zároven lepšia vec ako tá tvrdá kolofonia .....


ked robbim efekty tak často sa mi stávalo že škrkali aj nove ALPHA poetáky tak som tam dal hento a pomohlo to , mylsim si že aj do buducna to pomože tym potákom .... pasta sa nerozetka takže s tam tiež enmám probelm ani po čase ,

a stoji to nejako max 1.50€ a je tam toho velmo dost do potáku dávkujmem tak na koneic šrobováku poriadne dám to tam a je to .........
« Posledná zmena: 09. Január , 2012, 01:24:46 od tipek » Zaznamenané

Strán: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 23 otázok.