Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Apríl , 2024, 04:28:56
Strán: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 533470 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1890 kedy: 07. Január , 2016, 11:02:38 »

tipek.Inspiruj sa Pivickami,clasic 30, 6150, atd.
Riesil by som to symetricky, a aj to jednosmerne pre ECCcky by som dal bez stablika a odpori by som dal symetricky a kaskádou elitov docielil idealnu filtraciu.
Koncove by ti vytvarali stred zeravenia ako to sa to robieva dvomi 100R odpormi a ostatne ECCcky by sa na tom len viezli poprípade ,ak by to robilo srapatu , zazemnil vy som ten ich stred 12,6 cez naky 10R odpor.
Dokonca by ti vzniklo aj sym napätie pre operak ,keby si chcel FX !

Inac ,nechapem ,preco mas na trafe 18V pre zhavenie  ?§!. to si take trafo nekde nasiel ?

to by bolo lepšie keby mi to nakreslíš ako to myslíš lebo ťa dobre nerozumiem a asi by som to zapojil zle ked to nemám nakreslené  No hanbím sa.. No hanbím sa.. No hanbím sa..
« Posledná zmena: 07. Január , 2016, 12:13:07 od tipek » Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1891 kedy: 08. Január , 2016, 09:54:58 »

to by bolo lepšie keby mi to nakreslíš ako to myslíš lebo ťa dobre nerozumiem a asi by som to zapojil zle ked to nemám nakreslené  No hanbím sa.. No hanbím sa.. No hanbím sa..

* zhavenie.pdf (43.58 KB - stiahnuté 210 krát.)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1892 kedy: 08. Január , 2016, 10:04:30 »




tie 18 ohm odpory pre ecc83 sú takej istej hodnoty aj v tej druhej polke žhavenia za grecákom ?
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1893 kedy: 09. Január , 2016, 15:45:22 »

Neviem, tie si musis vypocitat.
Neviem kolko budes mat prakticky za tym grecakom a aj tie 18 omove mozno budes musiet dat mensie, lebo nepoznam delta U toho trafa.
Pisal si ze tam mas 18VAC na prazno.Pri akom sietovom napäti ?
... mozno ze to trafo je tak mäke ze tam nebude treba ziadne odpori  Bavím sa skvele
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1894 kedy: 09. Január , 2016, 23:14:45 »

Neviem, tie si musis vypocitat.
Neviem kolko budes mat prakticky za tym grecakom a aj tie 18 omove mozno budes musiet dat mensie, lebo nepoznam delta U toho trafa.
Pisal si ze tam mas 18VAC na prazno.Pri akom sietovom napäti ?
... mozno ze to trafo je tak mäke ze tam nebude treba ziadne odpori  Bavím sa skvele

to si asi nemyslím ked že to bolo dimenzované na 50w hi gain ,
 ale potestujem  odmerám a uvidím , mám dáke testovacie lampy ,
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1895 kedy: 25. Apríl , 2017, 22:01:41 »

zdravím všetkých letovačov :)

mám jeden menší problém a  už som všetko vyskúšal čo ma napadlo a  nič nepomohlo ,  

v prílohe máte ukážku zosilovača čo som poletoval z tesla Mono 50 ,
napájanie zdroj pre koncák, bias som opajcol z tesly a budič + preamp je plexina 1959,

problém je ten, že keď to dám hlasnejšie tak z volume ide hore aj ten šumo brum kt. je neznesitelný :) pri hre ,
neni tam dostatočný odstup ,

- mono 50 má 4 žeraviace vynutia , napojil som každú preampovku na jedno vinutie ,
  koncové el34 som dal spolu na vynutie pre ne určené ,
  na každom vynutí mám 2x 100 ohm rezistory  na zem , pri odpojení to hned bzučí  inak takže tie odpory tam robia svoju prácu ,

-proti šumu som skúšal :
- pootáčať trasformátory všelijako , vobec to nič nerobilo ,
- pridať ďalšie kondenzátory do zdroju na anody , tiež nič nepomohlo ,
- zemné slučky tam nemám , zem mi ide pekne postupne cez preamp a potom mám všetko zvodené do jedneho bodu ,
- na ecc83 mám tieniace valčeky ,
- vstup mám odtienený git. káblom ,
- skúšal som citlivosť vodičov a ani jeden neregoval na priblíženie ,že by niečo zachytával ,
-  hodnoty súčiastok aj samotné zapojenie som kontroloval od predu od zadu asi 10x  ,
- anody v preampe aj budič mám odfiltrované 47u a vždy tam je 10K odpor ,

neviete čo by som mal ešte skúsiť alebo upraviť aby som ten šum potlačil  Huh! Huh! Huh! Huh! Huh! Huh!

keď krútim gainami v  preampe tak na low kanáli sa pridá ten spodnejší brum hum ,  a na HI kanále sa pridá bzukot  Bleee
tie neduhy sa tam proste hned pridajú a potom sa už nezosilujú pridávaní gainom ,


* šumo brum .mp3 (2337.86 KB - stiahnuté 98 krát.)
« Posledná zmena: 25. Apríl , 2017, 22:17:18 od tipek » Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1896 kedy: 27. Apríl , 2017, 07:43:11 »

Typek.Ty raz pises o sume a potom o brume  ?§!. tak ze neviem ,ale nevadi.
Predpokladam ,ze sa jedna o to laboracne sasi ktorého si sem daval fotky.

- sum spôsobuju väscinou spatne suciastky ,najcastejsie elektronky ,alebo väzobne kondiky a odpori, ak teda nemas uletenu hodnotu nejakej suciasky a pracovvny bod nejake ECCcky je uplne niekde inde.
- zbytocne tahas pre kazdu ECCcku zhavenie, staci tahat to jedno pre EL34ky.
- rozmiestnenie ECCciek je zle,su blizko toho sietaku.
- sietovy trfak je dobde orientovat tak ,aby silociari mag pola isli von s priestoru sasi,cize pomyselna os cievky musi smerovat kolmo von.
Zelezom nechranene vinutie by tiez malo vyzarovat mimo priestor, cize trafo bez endbelov treba dat na lezato.

Zahod to.



Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1897 kedy: 27. Apríl , 2017, 11:37:40 »

Zahod to.
Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele

A ešte pred tým skús namiesto dvoch 100 Ohmových odporov na to žhavenie dať trimer 220 Ohmov, možno ten brum odkrútiš.
Žeravenie koncových lámp stačí jednu stranu uzemniť.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1898 kedy: 27. Apríl , 2017, 12:23:39 »

Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele

A ešte pred tým skús namiesto dvoch 100 Ohmových odporov na to žhavenie dať trimer 220 Ohmov, možno ten brum odkrútiš.
Žeravenie koncových lámp stačí jednu stranu uzemniť.

- skúšal som všetky kombinácie , aj s  trimrom , nič to nespravilo , tie odpory sú tam OK ,

- no súčiastky mám všetky  OK , premerané , všetko nové ,

- zosilňovač má asi 6-7 rokov cca Huh! Huh! Huh!  čiže vtedy som navrhol takú konštrukciu ako hiwatt
nebudem to zahadzovať  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

tu na fore bol zosilovač s podobnou konštrukciou , aha kuk

zdroj :
forum.gitaristi.sk/index.php/topic,31012.0.html

a zdrojový transformátor som skúšal otočiť aj na ležato a nič to nerobilo ,

sú tak uložené ako originál mono 50 ,

ešte som uvažoval ich dáko odtieniť plechom , ale ked som dal tie trafáky mimo robilo to stále čiže neikde tam musí bzť schovaný chrobák ,

celý zdroj mám na DPS čiže dnes to rperobím na pajkovacie očká a  uvidíme ,


* 20140422_085441.jpg (163.26 KB, 2000x1200 - prehliadnuté 248 krát.)

* hiwattb.jpg (162.23 KB, 1000x500 - prehliadnuté 216 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1899 kedy: 27. Apríl , 2017, 12:40:00 »

a áno je to ten šrot :)

jedine teda tie ecc83 premiestniť úplne do predu ,
ale zase načo ked som  trafáky hocijako natáčal a dával aj dalej od elektornok a nepomohlo to ..


* DSC_000001.JPG (1479.84 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 246 krát.)
« Posledná zmena: 27. Apríl , 2017, 12:47:43 od tipek » Zaznamenané

Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #1900 kedy: 27. Apríl , 2017, 16:31:00 »

Keď som staval ja zosik tiež som zápasil s brumom. Najprv to boli zemne slučky s ktorých je brum dosť silný.
Keď som ich odstránil počul som v pozadí jemný brum ktorý bol sieťový. Ten som odstránil natočením napájacieho trafa ale nie horizontálne to nepomohlo otočiť som ho musel vertikálne teda preklopiť ho po výške.
Ak je brum silný tak to môžu byť zemné slučky. Stačí ak máš signálové vodiče tienené a pripojíš tienenie na nesprávnu zem tak to brumí jak sviňa. Skús poodpájať tienenia signálnych vodičov ak ich tam máš. Inak s tými slučkami je to laborovanie musí tam byť jedna centrálna zem kde sa všetko pospája.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1901 kedy: 27. Apríl , 2017, 16:52:41 »

Keď som staval ja zosik tiež som zápasil s brumom. Najprv to boli zemne slučky s ktorých je brum dosť silný.
Keď som ich odstránil počul som v pozadí jemný brum ktorý bol sieťový. Ten som odstránil natočením napájacieho trafa ale nie horizontálne to nepomohlo otočiť som ho musel vertikálne teda preklopiť ho po výške.
Ak je brum silný tak to môžu byť zemné slučky. Stačí ak máš signálové vodiče tienené a pripojíš tienenie na nesprávnu zem tak to brumí jak sviňa. Skús poodpájať tienenia signálnych vodičov ak ich tam máš. Inak s tými slučkami je to laborovanie musí tam byť jedna centrálna zem kde sa všetko pospája.

práve ,že som si to navrhol aby zem bola v jednej línii a priamo ústila na sietovú zásuvku odkial som napojil zem zdroja a potom aj šasy ,

skúšal som bypasovať zem napojiť ju inak ale nič sa nedialo , skúsim teda to trafo dať naležalo a pootáčať ,
Zaznamenané

Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #1902 kedy: 27. Apríl , 2017, 17:09:56 »

Zem by nemala byť v jednej líni teda na jednom drôte na ktorom sú zavesené všetky zemnenia. Ja som to zemnil do centralnej zeme na šasi kde je pajkovacie očko.  Tam je uzemnené  všetko. Zem musí byť rozdelená nesmie to byť pospájané v sérii. Ja som zemnil vstupné jacky drôtom na centralnu zem, zem s potenciometrov drôtom na centr.zem, signalnu zem s preampoviek na jednej zbernici tiež samostatným drôtom na centralnu zem, aj koncovú elektronku na centralnu zem.
Ak je ten brum silný a s hlasitosťou sa zvyšuje bude to zemná slučka. Sieťový brum nebude taký silný ten bude len na pozadí.
Zaznamenané
Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #1903 kedy: 27. Apríl , 2017, 17:16:38 »

AK máš tak daj fotku čriev z vnútra ako to vypadá.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1904 kedy: 27. Apríl , 2017, 17:50:40 »

som xy ráz prerobil  tak to už je bordelové ,


* zem 1.JPG (1213.39 KB, 2560x1440 - prehliadnuté 208 krát.)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.