Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 01:12:36
Strán: 1 [2] 3 4 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Preco vlastne gitary naberaju hodnotu rokmi?  (Prečítané 47896 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 25. Február , 2008, 16:09:00 »

inak o tom dozrievani akustickych nastrojov tu tiez uz cosi bolo a myslim, ze z toho vyplynulo, ze skor vyzrie elektricka gitara ako akusticky nastroj. akusticke nastroje nemaju drevo tak konzervovane ako elektrika, takze sa rychlejsie rozsusi. k tomuto by bolo asi ale najlepsie keby sa vyjadril niekto povolany a nie kverulanti ako rudy  Popiskujem si
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 25. Február , 2008, 16:16:59 »

ja mam nejednu skusenost s vyzretim a zlepsenim sa elektrickych gitar. nedavno som mal doma po par rokoch Les Paul od Igora Kellera, ktory som predtym skusal fungl novy. a odprisahal by som, ze ta gitara hrala o pol triedy lepsie, jak par rokov zostarla.

rozpraval som sa s kamaratom, co hrava klasiku. mi hovoril, ze tieto nastroje naopak vekom odchadzaju. a ze trebars koncertne kridla detto, ze sa musia restaurovat. to, ze sa aj majstrovske husle za svoju existenciu niekolko razy restauruju sa vie...

ale dnes tu behal priamo Igor Keller. keby nachvilku prestal vyrabat maršál, mohol by nam ako znalec napisat najlepsie :)
Zaznamenané
lednicky1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 310



« Odpoveď #17 kedy: 25. Február , 2008, 16:37:54 »

s tymi kridlami mas pravdu, to poznam, som klavirista, a mam us vela klavirov poskusanych ked sme kupovali klavir do nasho bytu... tam cim starsi, tym horsi...
nove yamahy za 3 500 000 to je us iny zvuk  Som frajer  sa pochvalim v cechach us neviem presne kde, ale kde ma petrof velku predajnu, som hral na 1 800 000 kridle, aj na tom sa perfektne hralo  Popiskujem si
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 25. Február , 2008, 16:41:49 »

Husle dozrievajú dlho, zvuk sa zlepšuje. Samozrejme treba na ne hrať a mal by na hrať dobrý hráč, čo ladí.
Životnosť, keďže majú hrubšie dosky, ako akustická gitara, majú niekoľko stoviek rokov. Aj Stradivárkam by mal postupne zvuk odchádzať. Samozrejme sa za tie roky stane všeličo, takže reštaurácie tých nástrojov sú často nutné.

Akustická gitara tiež dozreje za pár rokov, ale jej životnosť vzhľadom na veľmi tenké steny, aby dobre rezenovala, sa odhaduje na cca 50 (niekedy možno až 100) rokov. Závisí hodne od podmienok a prostredia, v akom sa nachádza.

Elektrická gitara asi bude na tom najlepšie, predsa len je to masívny kus dreva. Neviem, ale akú životnosť naozaj môžu mať.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 25. Február , 2008, 16:44:21 »

nedavno som mal doma po par rokoch Les Paul od Igora Kellera, ktory som predtym skusal fungl novy. a odprisahal by som, ze ta gitara hrala o pol triedy lepsie, jak par rokov zostarla.

Tu je asi príklad toho, že dosť závisí od hráča. Ak permanentne idú do nástroja od zlého hráča falošné tóny, prípadne gitara nie je poriadne naladená, zvuk môže odchádzať. Zas by sa to mohlo napraviť, ale musel by na nej hrať dlhšiu dobu asi niekto iný? U koho vlastne je?
Zaznamenané

lednicky1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 310



« Odpoveď #20 kedy: 25. Február , 2008, 16:45:47 »

Husle dozrievajú dlho, zvuk sa zlepšuje. Samozrejme treba na ne hrať a mal by na hrať dobrý hráč, čo ladí.
Životnosť, keďže majú hrubšie dosky, ako akustická gitara, majú niekoľko stoviek rokov. Aj Stradivárkam by mal postupne zvuk odchádzať. Samozrejme sa za tie roky stane všeličo, takže reštaurácie tých nástrojov sú často nutné.

Akustická gitara tiež dozreje za pár rokov, ale jej životnosť vzhľadom na veľmi tenké steny, aby dobre rezenovala, sa odhaduje na cca 50 (niekedy možno až 100) rokov. Závisí hodne od podmienok a prostredia, v akom sa nachádza.

Elektrická gitara asi bude na tom najlepšie, predsa len je to masívny kus dreva. Neviem, ale akú životnosť naozaj môžu mať.
cize mozem ratat ze moj srotacky behringer moze mat niekedy krajsi zvuk?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 25. Február , 2008, 16:46:39 »

Pitu - na to naverim (dobry hrac, "spravne" vibracie... ... ). To je pre mna nepodlozitelna ezoterika. Je to gitara Mr.Redwineho
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 25. Február , 2008, 16:52:02 »

cize mozem ratat ze moj srotacky behringer moze mat niekedy krajsi zvuk?

Co máš gitaru Behringer??  Bleee
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 25. Február , 2008, 16:54:43 »

Pitu - na to naverim (dobry hrac, "spravne" vibracie... ... ).

Ja hej. U huslí sa to často potvrzuje. A hlavne by sa malo na nástroj hrať. Vôbec nerobí kvalitným husliam dobre, keď sú zavreté v trezoroch bánk a bohatých papalášov dlhé roky, kým ich niekomu náhodou nepožičajú..
Zaznamenané

lednicky1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 310



« Odpoveď #24 kedy: 25. Február , 2008, 16:55:06 »

Co máš gitaru Behringer??  Bleee
hej Smútim oco kupil na vianove, hovoril som mu ze by som chcel vintage V6, to je celkom slusny strat, a on kupil set behringer VINTAGER Smútim on sa do toho nerozumie - myslel ze kupil to o co som ho prosil
Zaznamenané

ydur
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 25. Február , 2008, 16:56:27 »

a nie kverulanti ako rudy  Popiskujem si
Počuvaj "Svalovec",ja nie som nespokojny ani sa nestažujem.A ked už si použil "rydzo" slovenske slovo,tak vysvetli tym svojim  "odborno-vzdelanym jazykom",čo to slovo znamena./ pre tych,čo nevedia/. Popiskujem si  Pre mna ma gitara vyrobena pred 50 rokmi nižšiu užitkovu hodnotu ako sučasna.A nep.....m sa ani z Gibsona 58.  Pokial sa najdu ludia,ktori daju zato velke prachy /fanatici, zberatelia,kšeftari/,je to ich problem. Na zdravie!   P.S. Hendrixov  Gibson Flying 69 bol v 94 r. vydraženy za 25 000 libier.  Era "velkych kšeftov" už davno skončila.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #26 kedy: 25. Február , 2008, 16:56:38 »

behringer je robeny z recyklovaneho kartonu a mikrovlnnej susicky, ked uz gitara tak z normalneho dreva ktore je dneska aj tak uz davno vyrubane.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 25. Február , 2008, 16:57:40 »

hej Smútim oco kupil na vianove, hovoril som mu ze by som chcel vintage V6, to je celkom slusny strat, a on kupil set behringer VINTAGER Smútim on sa do toho nerozumie - myslel ze kupil to o co som ho prosil

Ide o to, že kvalitné drevo a dobre vysušené môže časom dozrieť do lepšieho zvuku. Neviem, čo máš ty použité v tvojom nástroji a ako to hrá teraz. Kľudne môže byť zlý nástroj ešte horší časom.. :)
Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #28 kedy: 25. Február , 2008, 17:01:25 »

hej Smútim oco kupil na vianove, hovoril som mu ze by som chcel vintage V6, to je celkom slusny strat, a on kupil set behringer VINTAGER Smútim on sa do toho nerozumie - myslel ze kupil to o co som ho prosil

mal si poprosit jeziska ten by to nedomotal.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
lednicky1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 310



« Odpoveď #29 kedy: 25. Február , 2008, 17:03:26 »

mal si poprosit jeziska ten by to nedomotal.
ha ha ha
Ide o to, že kvalitné drevo a dobre vysušené môže časom dozrieť do lepšieho zvuku. Neviem, čo máš ty použité v tvojom nástroji a ako to hrá teraz. Kľudne môže byť zlý nástroj ešte horší časom.. :)
no jo, ale ono ked mam naplno distortion nehra to zle, aspon myslim...
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 22 otázok.