Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 17:56:10
Strán: [1] 2 3 ... 25 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dokonalejsie kopie gibsnov /aneb. cinania sa zlepsuju  (Prečítané 75791 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« kedy: 02. Marec , 2008, 00:28:19 »

Neviem kam sa podela tema o cinskych napodobeninach Gibsnov na ebayi, tak zakladam znova.
http://cgi.ebay.de/Gibson-Les-Paul-Standard-Red-Wine_W0QQitemZ150219667097QQihZ005QQcategoryZ46648QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Pozrite na tento les paul, urcite sa tu najde vela ludi co by si dalo povedat. Ja teda nie. Ale cinania sa uz zlepsuju, na tomto je uz len 5 chybiciek krasy pre ktore viem ze to neni gibson. Znalci do toho, kto najde viac ako ja ma u mna pivo. Dalsi tip je cena za ktoru sa to preda, chlapec si riadne zarobi, tipujem okolo 1000,-
Takze: DAVAJTE SI VACSI BACHA KED KUPUJETE NIECO O COM NIESTE NA 100% PRESVEDCENI.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #1 kedy: 02. Marec , 2008, 00:31:03 »

jake su tam rozdiely ? co pustaju farbu ?

naschval tam dal rozmazane fotky neni nic poriadne vidiet.  ma 100%  pozitiv ohlas ale iba kupoval nic nepredaval toto je jeho prvy predaj a hned ojeb  Bavím sa skvele.

ale ked uz chce ojebavat tak preco by tam nedal fotky praveho gibsona a poslal tehlu, ale takto si to komplikoval ?  Na zdravie!
« Posledná zmena: 02. Marec , 2008, 00:39:42 od musicman » Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #2 kedy: 02. Marec , 2008, 00:42:16 »

Nie ako medzi audi a embeckou, o dost mensie. Jeden rozdiel je vidno pekne. Vsak napis ked si na nieco prisiel  Žmurk
BTW: Inac je mozne ze uz mam aj ja paranoju ...  ha ha ha
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
FeFe
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #3 kedy: 02. Marec , 2008, 00:46:20 »

Ja som si vsimol len to ze na hlave pri napise "Les Paul" je inak(resp. nieje) napisane model. :) Cisto laicky posudok, inak by som sa nechal nachytat pravdepodobne  Beeee Beeee
Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 02. Marec , 2008, 00:50:25 »

Napis Standard.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #5 kedy: 02. Marec , 2008, 00:51:43 »

http://cgi.ebay.de/Gibson-Les-Paul-Standard-BLACK_W0QQitemZ150219671579QQihZ005QQcategoryZ46648QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Dalsi, tu su tak "perfektne" spravene fotky ze je vidno len jeden znak a tazko. (ten isty predajca)
Ja som si vsimol len to ze na hlave pri napise "Les Paul" je inak(resp. nieje) napisane model. :) Cisto laicky posudok, inak by som sa nechal nachytat pravdepodobne  Beeee Beeee
Vyzera ze je tam napisane pod Les Paul malinkym nieco, takze to tipnime ze moze byt slovo MODEL. To je v poriadku.
Napis Standard.
Modely standard od isteho roku nemaju na krytke napisane nic. Tiez v poriadku.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #6 kedy: 02. Marec , 2008, 00:54:32 »

Napisem aspon ktore chyby cinania vychytali, napr. uz je spravne usporiadanie potakov, spravny tar krytky, telo sa na 99% podoba (indicia) originalu, co predtym nebolo, a dalsie veci zlepsili ale nie na 100%. To napisem potom, ked nik neuhadne.
To ze su trosku ine knoby som zanedbal, ale gibson pouziva velmi velmi podobne.
« Posledná zmena: 02. Marec , 2008, 00:57:56 od Milos1 » Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #7 kedy: 02. Marec , 2008, 00:56:35 »

Napisem aspon ktore chyby cinania vychytali, napr. uz je spravne usporiadanie potakov, spravny tar krytky, telo sa na 99% podoba (indicia) originalu, co predtym nebolo, a dalsie veci zlepsili ale nie na 100%. To napisem potom, ked nik neuhadne.
sroby na zadnej krytke od potakov niesu v originalnych polohach, mam pravdu ci nie?
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #8 kedy: 02. Marec , 2008, 00:58:44 »

Mne sa zdá aspon podľa foto je spodný roh ,cutaway, príliš ostrý ako na Vintage gitarách,Gibson ho má oblejší Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FeFe
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #9 kedy: 02. Marec , 2008, 00:59:17 »

Podla mna to bude nieco z vyrezom, ten koniec mi pride viac ostry na tom cinanovi Popiskujem si
A este uchyt na pas pri krku ma byt troska blizzsie :)
« Posledná zmena: 02. Marec , 2008, 01:01:36 od FeFe » Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #10 kedy: 02. Marec , 2008, 01:02:19 »

sroby na zadnej krytke od potakov niesu v originalnych polohach, mam pravdu ci nie?
Hehe, si paranoidnejsi ako ja, to som si nevsimol, ani ti neviem povedat ci mas pravdu, ale moze byt. Mas pivo.
Ale temo trafil ako prvy. 100 bodov. Fefe sa pridal.
Mne sa zdá aspon podľa foto je spodný roh ,cutaway, príliš ostrý ako na Vintage gitarách,Gibson ho má oblejší Bavím sa skvele
Tak mame prvy...
Na uchyt pasu a srobiky kaslite, to sa podla takych mizernych fotiek neda povedat, je to priblizne tam kde ma.
No ale hlavna vec co je ocividna pri oboch gitarach je: KOBYLKA ... typicka cina, korea, kopia alebo gotoh.
« Posledná zmena: 02. Marec , 2008, 01:05:21 od Milos1 » Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #11 kedy: 02. Marec , 2008, 01:04:44 »

Pri tom prvom nespravne umiestnenie vyrobneho cisla, nespravny tvar vyrezu, mozno aj hlava ma trosku iny tvar ako original, nie je tam pickguard ani diery po sroboch a pritom pise ze je to standard, dalej netusim...
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #12 kedy: 02. Marec , 2008, 01:07:15 »

Hehe, si paranoidnejsi ako ja, to som si nevsimol, ani ti neviem povedat ci mas pravdu, ale moze byt. Mas pivo.
hej, kukal som teraz nejake fotky na nete, tie sroby maju byt trosku inac, a vdaka dopredu za pivo Žmurk
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 02. Marec , 2008, 01:08:28 »

Potenciometre maju byt viac vzadu, tak o 0,5 - 1 cm a aj medzery medzi nimi su zle, napr. tone potaky su umiestnene blizsie k osi gitary, myslim.
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #14 kedy: 02. Marec , 2008, 01:11:24 »

Pri tom prvom nespravne umiestnenie vyrobneho cisla, nespravny tvar vyrezu, mozno aj hlava ma trosku iny tvar ako original, nie je tam pickguard ani diery po sroboch a pritom pise ze je to standard, dalej netusim...
Tomas si dobry, klobuk dole.
Kedze chcem ist spat tak to napisem vsetko na co som ja prisiel, skoro sa to vsetko zhoduje s Tomom.
1. Kobylka v ziadnom pripade nevidela ameriku ani z lietadla
2. Vyrez je trochu ostrejsi ako na gibsnoch
3. vyrobne cislo a made in usa je moc vysoko a hlboko, ako keby bolo vypalene nie vrazene, standardy nemavaju 9 ciferne, ale najcastejsie 8 ciferne (to neviem na 100%) ale kadzopadne je inde a inac.
4. Tvar konca hlavy (vlnovka, cesticka, ci uces) je iny, na standardoch som taky v zivote nevidel,  je to tvar nieco medzi 70s customom a deluxom nasadeny na uzsiu hlavu standardu.
5. Logo Gibson je krivo, nozicky G a n musia ist v osi s gitarou a logo ma byt viac sikmo dohora.
Teda podla mojich skusenosti ...
Potaky som neriesil ako som pisal, lebo podla tych amaterskych fotiek to neviem ... ale aj to je vec na zamyslenie. Na tejto sa mi zdali byt v norme.
Niektore standardy nemavaju pickguard ako nap model LP standard premium plus, asi aby bolo vidno viac kresby dreva.
6. Aha, este som zabudol, ked som pri tej kresbe ... ze na zadnej strane ma strasne divoku kresbu a to som tiez na gibsnoch nevidel aby sa stacala, vacsinou dbaju na to aby kresba sla jednym smerom s osou gitary.
7. Tie velke sroby co drzia strunnik maju mat plochsie hlavy, nie take polgulate, tiez tipujem gotoh.
« Posledná zmena: 02. Marec , 2008, 01:28:32 od Milos1 » Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Strán: [1] 2 3 ... 25 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.