Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 14:38:32
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitara pre lavaka  (Prečítané 6363 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
vlado hudec
Hosť
« kedy: 12. Marec , 2008, 08:06:10 »

Caute,

v casovom horizonte do 2-3 mesiacov mam v plane kupit si gitaru. Predbezne ratam s investiciou cca 20k. Len problem je ten,ze som lavak. Nemam s gitarami skoro ziadne skusenosti,takze by ma zaujimalo,ako by ste postupovali vy,keby ste boli lavaci a isli by ste kupovat gitaru.

Najvacsi problem je ten,ze nemozem prist do obchodu a poskusat si napr. z viac kusov,pretoze ak niekde vobec maju priamo na predajni lavoruku gitaru,tak iba jeden kus z nejakeho modelu.

Neviem presne konkretne,aka gitara by to mala byt,chcem aj elektriku,aj akustiku..ale v prvom rade asi elektriku.

Takze napadaju ma taketo moznosti:

1. Gitaru by som si kupil v nejakom obchode na slovensku,kde by som si ju mohol aj vyskusat. Ale asi by som musel ist do Blavy,kedze tu v okoli lavoruke gitary tazko zozeniem.

2. Kupim nieco na inzerat...vcera som trochu pozeral po nete,ale objavil som len jednu,ta sa mi ani nepacila. Navyse ked kupim nieco bez vyskusania a nebude sa mi to nahodou pacit,asi ju budem moct pouzit akurat tak ako dekoraciu,lebo moznost dalsieho predaja takejto lavorukej gitary je takmer nulova.

3. Dat si ju vyrobit handmade. Len neviem,ci pri mojom rozpocte by mi ju aj niekto spravil :)..a zas tiez ak by sa mi nahodou potom nepacila,asi tazko by som ju predal niekomu dalej.

Zatial ma celkom zaujali Vintage gitary,kedze uz par ludi spominalo,ze su dobre. A za 20k by som v pohode kupil aj elektriku,aj akustiku.

Takze ako by ste postupovali v mojom pripade,pri kupe gitary?

Vdaka
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #1 kedy: 12. Marec , 2008, 08:25:06 »

Som pocul ,ze ak si uplny zaciatocnik ,zacni hrat normalne na pravu stranu(aj ked si lavak)-pre mozog je to nieco nove a je mu jedno co ktora ruka robi (vid.klaviristi Žmurk )
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 12. Marec , 2008, 08:28:12 »

Som pocul ,ze ak si uplny zaciatocnik ,zacni hrat normalne na pravu stranu(aj ked si lavak)-pre mozog je to nieco nove a je mu jedno co ktora ruka robi (vid.klaviristi Žmurk )

no ja uz uplny zaciatocnik asi nie som :)..takze cakam na dalsie napady
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #3 kedy: 12. Marec , 2008, 08:30:48 »

Prepac , po rane mi to este nepali , zle som to pochopil  Bavím sa skvele  Na zdravie! .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #4 kedy: 12. Marec , 2008, 08:57:10 »

mne sa paci tato :)

http://www.musiccenter.cz/Jackson-DK2L-BLK-PRO-serie:23699



« Posledná zmena: 12. Marec , 2008, 08:57:39 od majso » Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 12. Marec , 2008, 09:20:22 »

pri krku by som radsej humbucker :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 12. Marec , 2008, 10:53:14 »

pri krku by som radsej humbucker :)

prinajhorsom si tam das kolajnicu Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 12. Marec , 2008, 16:07:19 »

zabudni, ze si budes nieco skusat alebo vyberat. ani v Blave su lavacke gitary neni bezne - vsak pre koho - aky je pomer lavackych gitaristov ? statisticky su pre vyrobcov zanedbatelni. neviem, ci aspon v tej Videni by to nemohlo byt snad lepsie, aj ked zase - nejake vyberanie z viacerych kusov...

jednoducho si daj gitaru poslat... ak chces vacsiu istotu, ze bude OK, 20 litrov je malo. 20 litrove nove nastroje su korejsko / cinske pasovky. ak chces aspon japonsku pasovku, prihod si dalsich 10 litrov. ak chces japonsku pasovku za 20 litrov, bude to 10-15 rocna gitara...

za 20 litrov Ti gitarara spravi hole drevo s jednoduchou povrchovkou a noname suciastkami. kedze si lavak - 100% penazi vopred.

zneje to blbo, ale je to bohuzial tak.

skus aspon trochu specifikovat, co to ma byt.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 12. Marec , 2008, 16:10:22 »

Som pocul ,ze ak si uplny zaciatocnik ,zacni hrat normalne na pravu stranu(aj ked si lavak)-pre mozog je to nieco nove a je mu jedno co ktora ruka robi (vid.klaviristi Žmurk )
Vlado je uz hotovy a dobry gitarista Žmurk

Kup si co sa ti paci a prehod struny Žmurk
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #9 kedy: 12. Marec , 2008, 16:11:24 »

a co s prepinacom a potenciometrami? budu naopak?
Zaznamenané

ydur
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 12. Marec , 2008, 16:17:52 »

Vlado,čo sa trapiš lavackou gitarou.Šak jednoduchšie je, dat si preoperovat ruky. A možno ta to vyjde lacnejšie. Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #11 kedy: 12. Marec , 2008, 16:23:15 »

to neni vec ruk Popiskujem si a viem, bol tam smajl Bavím sa skvele
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 12. Marec , 2008, 16:53:30 »

zabudni, ze si budes nieco skusat alebo vyberat. ani v Blave su lavacke gitary neni bezne - vsak pre koho - aky je pomer lavackych gitaristov ? statisticky su pre vyrobcov zanedbatelni. neviem, ci aspon v tej Videni by to nemohlo byt snad lepsie, aj ked zase - nejake vyberanie z viacerych kusov...

jednoducho si daj gitaru poslat... ak chces vacsiu istotu, ze bude OK, 20 litrov je malo. 20 litrove nove nastroje su korejsko / cinske pasovky. ak chces aspon japonsku pasovku, prihod si dalsich 10 litrov. ak chces japonsku pasovku za 20 litrov, bude to 10-15 rocna gitara...

za 20 litrov Ti gitarara spravi hole drevo s jednoduchou povrchovkou a noname suciastkami. kedze si lavak - 100% penazi vopred.

zneje to blbo, ale je to bohuzial tak.

skus aspon trochu specifikovat, co to ma byt.


no asi by to mal byt superstrat s floydom.

pozeral som Ibanezy v Made. Maju tam tento jediny lefthand model

http://www.mshop.sk/%C4%BDavoruke-elektricke-gitary-c83.html

cena je uplne rovnaka,ako za pravacky model. Z coho vychadzas,ked tvrdis,ze lavacke modely su drahsie?

Neviem este,kolko prachov presne budem mat k dispozicii. Takze mam to tak brat,ze vsetky gitary okolo 20k su nanic,alebo co? :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 12. Marec , 2008, 16:57:33 »

...Z coho vychadzas,ked tvrdis,ze lavacke modely su drahsie? ...


z coho vychadzas, ked tvrdis, ze som niekde tvrdil, ze lavacke modely su drahsie ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 12. Marec , 2008, 17:01:22 »

...
Neviem este,kolko prachov presne budem mat k dispozicii. Takze mam to tak brat,ze vsetky gitary okolo 20k su nanic,alebo co? :)


nie - chcel som naznacit, ze lavacke gitary su natolko rarita aspon u nas, ze nehrozi vyberanie z viacerych kusov. ze s najvacsou pravdepodobnostou sa da ku gitare dostat najjednoduchsie tak, ze si ju clovek necha odniekial poslat. no a ked ma mat clovek starch o to, co pride, tak ano - ak to ma byt nova 20 litrova gitara, ista pravdepodobnost zaseru tam moze byt. ze ak chce mat clovek vacsiu istotu, nech voli vyssiu cenovu relaciu, kde sa predpoklada vyssie percento pravdepodobnosti konzistentnosti medzi jednotlivymi kusmi v ramci nejakeho modelu...
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.111 sekund, 22 otázok.