Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 10:50:01
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 1957 Gibson Les Paul Custom za dobru cenu ;-)  (Prečítané 11013 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 19. Marec , 2008, 15:05:08 »

ale co, no tak bol chlapec zbrkly a urobil dva preklepy... nikdy nevies ci to nie je nejaky stary foter, co ho posadil syn za klavesnicu, alebo to dokonca mohol podavat niekto za neho. podla mna ludia co vlastnia gibsony z 50-tych rokov moc za e-bayom nesedia...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #16 kedy: 19. Marec , 2008, 15:21:56 »

Farba je divna. Vyrabali sa vobec Gibsony v takejto uprave? Toto mi pripada ako zosmirglovane.
Snimace asi nie su povodne, urcite by nedavali na Custom biele snimace
Ten strunik - neviem, najprv som si myslel ze je to Kahler ale asi nie, toto bude asi Vibrola, zrejme nie povodna
Neviem ci to ma o jeden potenciometer naviac alebo to ma len chybu v laku.
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #17 kedy: 19. Marec , 2008, 19:37:37 »

V podobnej farbe sa robili. Aj reedicie sa robia.
http://www.gibsoncustom.com/flash/products/lespauls/cherryfinish/1957CustomFadedCherry.html
Rovnaky kufor som mal k Ibaneze. A niesom si isty ci sa davali na tieto faded tri snimace. To ze su biele neni nic zvlastne, niektore pafka boli biele pod krytmi. Urcite by som ten inzerat ani neotvoril podla fotky. Vsetko je tam ine, kobylka, strunnik, spoj krku a tela, prepinac, mechaniky ... dorobeny bud potak alebo switch. Kludne to moze byt japonec, korea, cina, kraplechistan ...
« Posledná zmena: 19. Marec , 2008, 19:47:11 od Milos1 » Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 19. Marec , 2008, 22:41:47 »

mne sa zda, ze na tom obrazku je uplne ina gitara. inac tri snimace? to bolo bezne, ci to tam dorobil?
« Posledná zmena: 22. Marec , 2008, 11:04:42 od mario bross » Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 20. Marec , 2008, 16:28:05 »

Milos1: robili sa taketo prirodne povrchovky aj pre 60-tym na customoch? a tie tri snimace? viem, ze sa robil a aj sa robi black beauty vo verzii s troma, ale takuto som v zivote nevidel ani o nej nepocul a podla mna sa nerobili vobec.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #20 kedy: 22. Marec , 2008, 10:05:08 »

V roku 1957 sa v tejto faded chery farbe vyrobilo len 5 kusov Les Paul Customov. A pochybujem ze sa hociktory vobec niekedy objavi na ebayi, ak sa vobec daky dochoval.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #21 kedy: 22. Marec , 2008, 10:59:00 »

som zvedavy co to je zac. progac nenatahuj slusnych ludi  Je to frajer
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #22 kedy: 24. Marec , 2008, 17:31:05 »

Podla mna je to Gibson Les Paul Custom z roku 1976, ked robili s tromi snimacmi. Podla pomerne rovneho topu to sudim, v 50tych a 60tych mali podstatne vyraznejsie klenutia. Plus ma pridany miniswitch a asi je refinishnuty. Alebo je to azijsky fake nejaky. Original to na 100% nie je.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #23 kedy: 24. Marec , 2008, 19:52:42 »

Podla mna je to Gibson Les Paul Custom z roku 1976...
Brano, sak nema volnut a polobluk pri spojeni krku a tela je moc hruby.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #24 kedy: 25. Marec , 2008, 14:32:16 »

mam jednu knihu o gitarach a je tam aj tento model, presne toto iste, 3 sniamce, cervena farba...a je tam napisane model z roku 1960...neviem ci ten rok zaokruhlili alebo je presny, ale ta gitara sa dost podoa (akurat ma plechove kryty snimacov)
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #25 kedy: 25. Marec , 2008, 14:36:00 »

aj by to dost sedelo, teda okrem toho strunika a krytov potakov (tie su urcite vymenene) a toho dorobeneho switchu
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #26 kedy: 25. Marec , 2008, 14:38:45 »

..a polobluk pri spojeni krku a tela je moc hruby.

pre ake obdobia je toto typicke ?
Zaznamenané
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #27 kedy: 25. Marec , 2008, 15:09:42 »

pre ake obdobia je toto typicke ?
pre vsetky obdobia je to moc drevorubacsky hrube.
mam jednu knihu o gitarach a je tam aj tento model, presne toto iste, 3 sniamce, cervena farba...a je tam napisane model z roku 1960...neviem ci ten rok zaokruhlili alebo je presny, ale ta gitara sa dost podoa (akurat ma plechove kryty snimacov)
Les paul s humbuckrami sa vyrabal len v rokoch 57-60 potom az 68.
Viem ze v 57dmom sa v tejto farbe vyrobilo len 5kusov. Viac neviem. Ked mas knihu, tak to vycitaj a napis, celkom ma to zaujima  Žmurk
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #28 kedy: 25. Marec , 2008, 16:21:59 »

o custome t am toho nie je vela...
v roku 1952 predstavil Gibson gitaru typu Les Paul..1954 dosla rada modelov Junior, TV a Custom...1957 bol LP custom vybaveny troma snimacmi, v roku 1960 bola vyroba pozastavena a 1968 znova obnovena...
to je vsetko z toho podstatneho, dalej je tam len ake drevo sa pouzivalo, menzura, sirka krku, tela atd atd...
a su k tomu dva obrazky, jedna black beauty z 2004 a jeden LP s "nezvyklou tmavo cervenou povrchovou upravou" a troma snimacmi z roku 1960...
ked budem doma mozem to nascanovat a poslat, obrazok tej z 1960teho...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 25. Marec , 2008, 16:52:06 »

to hovoris o knihe Vsechno o kytarach ? tam moc presnych informacii neni, len taky uplne zakladny strucny prehlad...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.