Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 12:42:20
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Engl  (Prečítané 52460 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #270 kedy: 22. Máj , 2012, 10:02:51 »

No ja som bol dost ohucany z tych vasich podladenych metalov, ale mozem povedat takto: Boli tam samozrejme pocutelne rozdiely (viac by sa ukazali, keby sme v tom porovnavani mali system), ale vzdy tam bol jasny Engl charakter. Podla mna ked chce clovek pocut ako ten aparat naozaj hra, tak je blbost kalit furt higain, ale skusat aj crunchoidne zvuky, lebo tam sa vela veci ukaze detailnejsie.
Bol si ohucany, lebo to bolo nahlas a nie preto, ze to bol podladeny metal  ha ha ha

Inak crunch nie je velmi silnou strankou ENGL aparatov a vsetci sme tam boli metlaci, takze preto nadvlada metalu na stretku. Ale kludne si si mohol ponastavovat zvuk, aky si chcel. Nebolo povinne hrat len metal.  :)
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #271 kedy: 22. Máj , 2012, 12:40:42 »

Bol si ohucany, lebo to bolo nahlas a nie preto, ze to bol podladeny metal  ha ha ha

Inak crunch nie je velmi silnou strankou ENGL aparatov a vsetci sme tam boli metlaci, takze preto nadvlada metalu na stretku. Ale kludne si si mohol ponastavovat zvuk, aky si chcel. Nebolo povinne hrat len metal.  :)

Ale to je ok, nepochopil si. Ja hram tiez vacsinu casu higain, nie som bluesman. Ja hovorim o skusani aparatu a skumani spravania a charakteru. Na poriadne odskusanie dla mojich chuti by som tam musel mat aj moju gitaru, nielen stiahnut gain na hlave. A inak nebolo to nahlas, normalna prevadzkova hlasitost, ale sedacka bola na zlom mieste  Bavím sa skvele Inak samozrejme dobra akcia, kludne mozme aj pestrejsiu vymysliet / vtriet sa do nejakej buducej  Na zdravie!
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #272 kedy: 22. Máj , 2012, 13:38:26 »

Ale to je ok, nepochopil si. Ja hram tiez vacsinu casu higain, nie som bluesman. Ja hovorim o skusani aparatu a skumani spravania a charakteru. Na poriadne odskusanie dla mojich chuti by som tam musel mat aj moju gitaru, nielen stiahnut gain na hlave. A inak nebolo to nahlas, normalna prevadzkova hlasitost, ale sedacka bola na zlom mieste  Bavím sa skvele Inak samozrejme dobra akcia, kludne mozme aj pestrejsiu vymysliet / vtriet sa do nejakej buducej  Na zdravie!
Ja som pochopil, co myslis, ale na to by sme asi potrebovali viac casu.
Nebranim sa aj nejakym pokracovaniam, ci sirsej palete aparatov. Treba len dohodnut cas a miesto, aj ked ja teraz z Irska nejak casto nechodim.
Inak take stretka uz boli. Este ked forum na muzikeri zilo, tak sme sa zisli viaceri z neho. Dokonca trikrat. Z aktivnych clenov tohoto fora tam bol vzdy napr. KuboG. Dobre akcie to boli, ale na poslednej sa nas zislo tolko, ze som ani vsetko nemal kedy poriadne poskusat.  :)

Toto ENGL-acke stretko som zvolaval uz druhykrat. Mam rad ich zvuk. V obchode to malokedy mozes vytocit na normalnu hlasitost a navyse ich na SK ani nemaju. Chcel som mat vedla seba a priamo porovnat tieto aparaty, lebo sam uvazujem o kupe nejakej poriadnej hlavy. Ten moj rack by som mal ako aparat na doma a ako zalozny aparat v pripade vystupenia. Minuly rok mi na poslednu chvilu odriekol ucast chalan s E570+VHT 2/50/2 a tento rok zase chalan s Invader-om.
Velmi som chcel zohnat niekoho, kto ma Steve Morse signature, ale nepoznam nikoho a ani sa mi nepodarilo zohnat kontakt. Strasne rad by som pocul vedla seba Savage, Blackmore, Invader a Steve Morse. Mozno niekedy nabuduce.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #273 kedy: 28. December , 2012, 11:08:35 »

  po dlhej dobe engl co sa mi lubi.. hlavne okolo 2:50 a dalej
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #274 kedy: 29. December , 2012, 15:32:34 »

Tak je to trochu ine, ale chuti mi. Inak ja tiez zase uplne vsetky engle nemusim, ale o tom to je, kazdemu chuti nieco ine. A napr. mesy ja vacsinou nemusim, hlavne tie notoricky metalovo zname a ospevovane a obdivovane (  Žmurk ), mesy ja mam rad hlavne take ako napr. Transatlantic.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #275 kedy: 29. December , 2012, 20:17:22 »

kazdy aparat je svojim sposobom dobry len nie kazdemu vyhovuje :) transatlantic som zatial inak neskusal, vraj to chce byt pokus mesy o marshallovity zvuk, no z tych ukazok som to nejak nepostrehol heh
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #276 kedy: 19. Január , 2013, 18:17:12 »

Engl Ironball
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #277 kedy: 20. Január , 2013, 15:03:43 »

Engl Ironball


Sranda trend tieto nabijacky... Ale tento Engl ma toho viac v porovnani s mini rektoskopom.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Dafteaux
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #278 kedy: 25. Január , 2013, 18:25:13 »

Caute,

mam problem s preampom Engl E530. Pocas hrania sa zrazu zacne znizovat hlasitost az aparat uplne stichne. Najprv som si myslel, ze problem je v kabloch, potom som predpokladal problem s koncakom, ale ten vyzera OK. To, ze problem je v preampe som si potvrdil, ked som hral cez zvukovku - cize iny vplyv to nebude. Skusal som potukat lampy zapalkou, vraj ked to robi divne zvuky, tak treba menit lampy, ale ziadne zvuky to nevydavalo.

Viac-menej rovnaky problem sa riesil na sevenstringu a este nejakom ultimatnom metalovom fore. Väcsina rad bola vymenit lampy.

Mate nejake typy na lampy, pripadne, kde inde by mohol byt problem?

Vdaka
« Posledná zmena: 25. Január , 2013, 18:47:15 od Dafteaux » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #279 kedy: 25. Január , 2013, 18:56:55 »

vyzera to na odidenu ecc83, vymenit..su tam len dve male lampy, takze to az tak boliet nebude
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #280 kedy: 25. Január , 2013, 20:49:23 »

podla popisu su to presne tie lampy.
Zaznamenané

Dafteaux
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #281 kedy: 26. Január , 2013, 00:18:06 »

vdaka za odpovede, vyskusam Na zdravie!
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #282 kedy: 26. Január , 2013, 09:25:10 »

...Pocas hrania sa zrazu zacne znizovat hlasitost az aparat uplne stichne...
Najprv skús lampami pohýbať, možno to je iba špinavá pätica.
Zaznamenané
Dafteaux
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #283 kedy: 26. Január , 2013, 11:08:36 »

Najprv skús lampami pohýbať, možno to je iba špinavá pätica.
Skusil som, ale nepomohlo, po minute hrania to znova stichlo. Pocas toho "ticha" lampy uplne zhasli, nesvietili
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #284 kedy: 26. Január , 2013, 12:51:31 »

to bude nieco ine ako lampy. nie je pravdepodobnost, aby obe lampy naraz prestali zhavit a potom zase sucasne zacali...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 17 18 [19] 20 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.187 sekund, 22 otázok.