Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 12:14:56
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Growling  (Prečítané 2663 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« kedy: 24. Marec , 2008, 22:31:20 »

Zdar, mam taku otazku ohladom techniky growlingu(napr. Lamb Of God) a chraplaveho spevu, az skriekania(napr. In Flames, CoB..), ako na to? Niekde som cital, ze sa pouziva vtahovanie vzduchu do seba.. no neviem neviem :) Plis, nejaky spevaci  Beeee..
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 24. Marec , 2008, 22:54:00 »

Vtahovanie vzduchu = inhaling, to sa pouziva, ale nie az tak, ako vydychovanie. Pozri youtube "inhaling", najdes. Ale zasa treba kusok v tom sa vyznat, aby si vedel, co je kravina a co funguje.

Pohladaj po nete info o Zen of screaming, to je DVDcko od baby, co ucila skriekat Angelu z Arch Enemy, Sick of it All a vela dalsich.

Ja osobne si davam cestou na skusku rozcvicku na branicu a potom mam lepsi hlas a viac dokazem skriekat. Teraz uz viem viac, ako ked sme tocili demo a je to aj pocut. Totiz zaklad je prave spravne dychanie, aby si tlacil vzduch zo seba a neznazil sa o zchraplavenie hlasu tym, ze budes zkrtit hlas v hrdle. Spravny vresklun/grcac nezachripne, lebo tu silu tam dava z branice a neskrti to v hrdle!!

Nejake linky:
http://www.wikihow.com/Scream-Sing-without-Damaging-Your-Voice
http://www.wikihow.com/Do-Harsh-Death-Metal-Vocals
Dalej kopec videi na youtube, napr.:


Mozno by som napisal aj lepsi prispevok a dal lepsie linky, ale bol som na pive  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #2 kedy: 24. Marec , 2008, 23:04:04 »


Mozno by som napisal aj lepsi prispevok a dal lepsie linky, ale bol som na pive  Bacha na vec kamo!
Nevadi, aj tak som ti povdacny za pomoc  Je to frajer
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #3 kedy: 25. Marec , 2008, 11:00:07 »

Huh, to je sranda tento typek to pekne vysvetluje  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele ha ha ha



Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 25. Marec , 2008, 11:18:17 »

Hej, to je srandista, ale nic nevysvetluje, priznava, ze ho z toho boli hrdlo a tak, cize to robi zle, ale ani nema nejake ambicie :)
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #5 kedy: 25. Marec , 2008, 11:37:20 »

Ale toto co ukazoval s tou rukou, ze ten uhol je dolezity to som videl aj v telke ked to jeden profik ucitel vysvetloval..
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.102 sekund, 22 otázok.