Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 19:05:55
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako sa vyvíjala vaša hra na gitare?  (Prečítané 11353 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #15 kedy: 01. Apríl , 2008, 21:06:34 »

myslel som co sa tyka hrania na gitare. pamatam si moju prvu skladbu, bez sola samozrejme. disposable heroes. cvicil som to asi rok kym som bol spokojny. inak pocuvam jasne ze vsetko mozne.
moja prva skladba, ktora ma priviedla ku technike hrania bola Seek and destroy ucil som sa ju dobry polrok...  Bavím sa skvele
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #16 kedy: 01. Apríl , 2008, 21:41:13 »

ked ti robi problem kombinacia power chordy a vybrnkavacky, tak na sola este nemysli..a cvic najprv zaklady
aj tak môže, čoby nie, ale to nech sa najsamprv učí stupnice a rozklady akordov, potom pochopí o čo ide...
« Posledná zmena: 01. Apríl , 2008, 21:41:40 od marrtin » Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #17 kedy: 01. Apríl , 2008, 22:35:16 »

ja som sa zacal venovat gitare asi pred 4 rokmi. doviedlo ma k tomu kvanta castu napocuvanych Linkin Park. Nicomu som nechapal, niekde na nete som nasiel schemu nejakeho akordu, to si spominam. potom som vytiahol fotrovu staru spanielu a sused ma naucil Zeleny Tulipan. Vsetci mi radili nech sa ucim veci od Nirvany, ale ja som bol stale proti, moc "fetacke" na moj vkus (nic v zlom). Zacal som hrat veci od Mullera ako Spocitaj ma, Nocna optika a pod. proste akordy.

Potom som zacal vybrnkavacky, nevedel som ani co hrat a brnkal som si vseliake intra od znamych skladieb, ziadna slava. Potom mi ktosi poradil nech sa naucim Paul Gilbert - Flamingo, mozno tu este je ta tema kde som si nevedel rady s pasazou v nej. Potom to slo dalej, nejakych spanielskych autorov som si nasiel ako Albeniz, Carulli.

Uz som tie skladby aj zabudol odkedy mam elektricku uz gitaru, tak ucim sa od Gilberta Technical Difficulties, uz to vlastne viem cele, ale nie tak  cisto a pekne, len to proste viem a nie cele spamati.
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #18 kedy: 02. Apríl , 2008, 06:48:36 »

ja som sa zacal venovat gitare asi pred 4 rokmi. doviedlo ma k tomu kvanta castu napocuvanych Linkin Park. Nicomu som nechapal, niekde na nete som nasiel schemu nejakeho akordu, to si spominam. potom som vytiahol fotrovu staru spanielu a sused ma naucil Zeleny Tulipan. Vsetci mi radili nech sa ucim veci od Nirvany, ale ja som bol stale proti, moc "fetacke" na moj vkus (nic v zlom). Zacal som hrat veci od Mullera ako Spocitaj ma, Nocna optika a pod. proste akordy.

Potom som zacal vybrnkavacky, nevedel som ani co hrat a brnkal som si vseliake intra od znamych skladieb, ziadna slava. Potom mi ktosi poradil nech sa naucim Paul Gilbert - Flamingo, mozno tu este je ta tema kde som si nevedel rady s pasazou v nej. Potom to slo dalej, nejakych spanielskych autorov som si nasiel ako Albeniz, Carulli.

Uz som tie skladby aj zabudol odkedy mam elektricku uz gitaru, tak ucim sa od Gilberta Technical Difficulties, uz to vlastne viem cele, ale nie tak  cisto a pekne, len to proste viem a nie cele spamati.

nahod ukazku toho gilberta  Žmurk
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 02. Apríl , 2008, 07:52:24 »

Zle som zacal a stale sa to zhorsuje.
Zaznamenané

bigbadbrad
stály hosť
*****
Príspevkov: 866



« Odpoveď #20 kedy: 02. Apríl , 2008, 08:09:40 »

nahod ukazku toho gilberta  Žmurk

to by som chcel aj ja ale akosi nemam ako, nemam ani zosilovac ku gitare  No hanbím sa..
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #21 kedy: 02. Apríl , 2008, 13:19:40 »

ja momentalne ficim na eme. ale ja som take to dobre emo, nie jak tie sprosti decka co si iba mislia ze su emo
no jo o čom točíš aké emo?, ja poznám len Emu a to je niečo ako čierny pštros žijúci pôvodne v Austrálii a majú ho aj v zoologickej
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 02. Apríl , 2008, 13:36:43 »

Ja poznam este Emu Tekelijovu ale iba z telky.
Zaznamenané
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #23 kedy: 02. Apríl , 2008, 13:40:47 »

aj mama mala emu ... na to nezabudajte Si píš!!!
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #24 kedy: 02. Apríl , 2008, 14:09:55 »

aj ema mala mamu  Zdravíčko
Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #25 kedy: 02. Apríl , 2008, 16:01:16 »

Zle som zacal a stale sa to zhorsuje.
Ja som ani nezačal a je to uplne zléééééééé  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #26 kedy: 02. Apríl , 2008, 16:01:57 »

mna zas prevzate veci hrat nikdy nelakalo..ani nijaku celu prevzatu skladbu zahrat neviem priznam sa  Bavím sa skvele..bo som nemal motivacku nikdy zahrat nieco prevzate..len som sa par rifov stoho naucil...a skusal som to davat do svojich veci len trosku zmenene a tak som zacinal..ale nechapal som co vlasne hram ake stupnice a tak vtej dobe co ma sralo tak som sa ich zacal ucit...no furt to neni zadna slava  Bavím sa skvele
Ja som na tom tak isto  ha ha ha Na zdravie!
Zaznamenané
DominkO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


*1852-still alive


« Odpoveď #27 kedy: 02. Apríl , 2008, 18:35:35 »

...pocuvam vsetko mozne , ale stale 11 rokov verny klasike, ale mal som jedno medziobdobie kedy som hral prevazne Flamengo ale sokro ma to prestalo bavit... momentalne ma dost pritahuje jazz takze sa chystam na nieco nove  Bavím sa skvele
Zaznamenané


Alvaro 410, Fender Strat HW1, Fender Super Reverb
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 03. Apríl , 2008, 08:10:06 »

ja najprv na akustike vselijake ceskoslovenske cundracke aj necundracke pesnicky, kde neboli barre akordy. Potom prisla nirvana, o par rokov metallica, potom som prisiel ja k vadimovi a tak.... :)
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #29 kedy: 03. Apríl , 2008, 09:22:55 »

moja hra sa vyvijala sama od seba. zapol som si radio a hral s nim.
chodil som aj na hudobnu ale ta mi velky progres nedala. skor mi priblizila vaznu hudbu, komornu hru.
cvicenia som si vymyslal sam. najviac stupnicu prirodzenu v jednej oktave, hore dole, posunut o prazec a to po celom hmatniku. chromatiku hore dole v jednej polohe, alebo s posunami po celom hmatniku. to bol zaklad ktory som cvicieval velmi dlho. pred spanim. pri telke.
potom prisiel metronom pipalo mi to na gauci, sledoval som telku a drilloval.
potom aj nejake skoly-knizky. no nestretol som sa za cely cas s ani jednou skolou ktoru by som pochvalil, preto v blizkej dobe pripravim svoj vlastny kurz. skor taky rychlokurz, no taky co cloveku vstepi v kratkej dobe to co sa niektri naucia za roky, lebo sa k tomu proste nedostanu na jednom mieste.
potom som si zostrojil svoju vlastnu schemu kde mam na jednom obrazku vsetky stupnice po celom hmatniku. to bol velky skok. s tym som cvicil dlhu dobu, s metronomom  pomaly a odvtedy uz nemam ziadne zadrhle s hranim, ovladam ten nastroj perfektne.

hudobne : skladby ktore som sa naucil presne podla nôt, alebo tablatur by som zratal na jednej ruke. nemam v tomto zalubu. hram to co pocujem, vo vacsine sa to zhoduje s originalom. detaily ? naco. to je prejav individualneho citenia ktory ma kazdy ine. takze do detailu kopirovat podla tablatur nejake prechody, breaky, finticky, vsuvky a ozdoby je hadam aj na skodu. treba tvorit, posunut von to co je v tebe a nie kopirovat. ine je ked niektori nic ine nevedia len kopirovat. (pozor pisem cely cas o BASE, nie gitare, kde je to trosku ina situacia, no moze to byt aj totozne v urcitych styloch hrania)
sprvu som sa tym zaoberal a snazil sa kopirovat, ale casom som sa take veci naucil vytvarat sam a poviem vam strasne mi odlahlo a pozeram sa na hudbu aka je zrazu krasne jednoducha. aj dnes ked zrovna v tejto dobe tiez cvicim repertoare prevzatych veci, uz ziadne tablatury ! hraj co pocujes. naco si komplikovat zivot a stracat cas. dokonca obcas robievam aj presny opak, naschval zjednodusujem aj to co pocujem. ved to co tam hra tam vobec netreba.

zaciatky  - vplyvy a vzory : improvizacia s nahravkami, radio - poprock, hardrock : deep p., l. zeppelin, queen, a znova radio. pri radiu som sa naucil skoro vsetko co potrebujem a dnes uz som zbehly aj v nahravani v studiu.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 22 otázok.