Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
16. Apríl , 2024, 22:50:08
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako sa vyvíjala vaša hra na gitare?  (Prečítané 11344 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #30 kedy: 03. Apríl , 2008, 11:29:23 »

Daj prosim ta nejake nahravky hraca co ovlada perfektne svoj nastroj :)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 03. Apríl , 2008, 12:25:36 »

Viktor pozna svoju cenu, co sa tyka hrania na basu.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 03. Apríl , 2008, 12:44:23 »

Bacha - Viktor je legenda - hral takmer 2 roky v Ska2tonics  Bavím sa skvele (nic v zlom, dnes hrava napr. s Pituom  Zdravíčko )
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #33 kedy: 03. Apríl , 2008, 13:48:33 »

Bacha - Viktor je legenda - hral takmer 2 roky v Ska2tonics  Bavím sa skvele (nic v zlom, dnes hrava napr. s Pituom  Zdravíčko )
Ja som s Viktorom hral tiey skoro dva roky  Som frajer
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 03. Apríl , 2008, 14:10:34 »

ale nehral si v s2t, takze nie si legenda  Bavím sa skvele

aj tak nakoniec vsetci skocime v BoB a Dugo nam bude robit bednaka  Bavím sa skvele
Zaznamenané
DominkO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 91


*1852-still alive


« Odpoveď #35 kedy: 03. Apríl , 2008, 14:24:50 »

... ale ved na kopirovani sa clovek najviac nauci a ma najvaciu motivaciu... take kopirovanie vie (hlavne v prvych rokoch cvicenia ale aj neskor) cloveka posunut o dost dalej ci uz v technike ale aj v prejave... z vlastnej skusenosti viem o com hovorim.
« Posledná zmena: 03. Apríl , 2008, 14:25:13 od DominkO » Zaznamenané


Alvaro 410, Fender Strat HW1, Fender Super Reverb
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #36 kedy: 03. Apríl , 2008, 14:35:10 »

Ja ani neviem ako som zacal a ani neviem ci som uz neskoncil.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #37 kedy: 03. Apríl , 2008, 17:02:39 »

ja som zacal v january 2005 a skoro 3 roky som hral len na spanielke, od leta mam elektriku  :) (neni nic extra ale lepsie ako nic) zacal som s vybrnkavackami a cundrackymi, potom nejake veci od nightwishu...sa to tahalo asi 2 roky a potom som nasiel death :) naucil som sa zombie ritual a ... vedel som ze chcem elektriku...teraz hram vsetko, od brnkaciek, power, sola,...len aparat nemam dobry  Smútim Smútim Smútim
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #38 kedy: 03. Apríl , 2008, 17:07:36 »

Najprv klasika ked som bol male decko. Nenavidel som gitaru a vsetko s nou spolocne chcel som husle. Teraz nenavidim husle a milujem gitaru. V 8 triede som sa vykaslal na klasiku  a v prvaku na strednej som zakotvil pri taborakovych songoch neskorej elektrika. Potom sa mi zalubil rock and roll. A uz to bolo, zohnal som si ucitela a teraz sa snazim ucit sam.
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #39 kedy: 03. Apríl , 2008, 17:29:40 »

dobre, s  tym kopirovanim suhlasim predsa len tam sa clovek tie veci nauci, no ja som velkym zdoraznil ze pisem o BASE, ze u gitary je to trosku ina situacia, hlavne zavisi co hras v jakom style.

Aby som upresnil co som napisal. Ja ovladam basu perfektne v styloch ktore pocuvam a co sa mi paci a pod. T.j. v inych styloch nie a ani neplanujem. Neberte ma za slova a neziadajte odomna nejake extra-bass-virtuouse-sola nech hodim na forum. Vzdy som mal viac vztah k pesnickvej tvorbe ako k instrumentalnym virtuozitam. No nejaku ukazku mojej techniky je vidiet na Pituovej stranke aso.guitarfest.sk - audio-metro stv2. Ale to je v podstate Petova hudba, ktoru som sa bol nuteny podrobne ucit. Tiez ma to posuva dalej.
S Pituom som uz tak dlho nehral ze zacina byt pravda ze spolu nehrame. Ale vravel ze ked dokonci stahovanie a domace mini studijko tak mozme pokracovat. Vlastne moj najvacsi uspech na base v zivote bol asi ked som hral s Pituom na Guitarfeste skladbu Turecky pochod od Mozarta. Tam vlastne kopirujem na base akordy lavej ruky klavira, ale mam aj cast kde hram tu solovu najznamejsiu temu a ludia dali uznanie vtedy v PKO dost na javo. Ale mam doma aj diplom za instrumentalny vykon z roku 2000 zo sutaze komrnych telies, trojhlasna Bachova invencia. To jest len tri roky po tom co som zacal hrat na base. Na iny nastroj som predtym nehral.

citacia:
" Viktor pozna svoju cenu, co sa tyka hrania na basu. " -  to sa mi paci.
Momentalne mozem ponuknut demo / EP - Courthouse za 90 Sk. (3skladby)
Ja som predal 1 kus, druhy predaj je objednany na tento vikend. Ale pozor Stevo predal 20 kusov do Japonska kde sa predali v hud. obchode v Osake.

Ale vazne, kazdy kto zacne poctvio cvicit stupnice po celom hmatniku, tak po case sa mu otvoria dvere do sveta hudby dokoran. A kazdy potom moze svoj nastroj ovladat perfektne. Aspon v ramci nejakeho stylu a techniky. To znamena ze nemusi pri hrani moc rozmyslat co ako zahrat ale ide to samo, obcas srsi napadmi, nehlada tony na hmatniku ale ma tie postupy uz v ruke a viac si vsima zvuk kapely ako celok, lebo sa nemusi sustredit na to co chce zahrat a ci mu to vyjde.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #40 kedy: 03. Apríl , 2008, 17:51:09 »

Ja ani neviem ako som zacal a ani neviem ci som uz neskoncil.
ha ha ha ha ha ha ja mam tiez niekedy pocit, ze ci som uz neskoncil nahodou...  No hanbím sa..
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #41 kedy: 03. Apríl , 2008, 18:17:39 »


Aby som upresnil co som napisal. Ja ovladam basu perfektne v styloch ktore pocuvam a co sa mi paci a pod. T.j. v inych styloch nie a ani neplanujem. Neberte ma za slova a neziadajte odomna nejake extra-bass-virtuouse-sola nech hodim na forum. Vzdy som mal viac vztah k pesnickvej tvorbe ako k instrumentalnym virtuozitam.

Vzdy ma u basakov zaujme najskor to ako su schopni udrzat groove. Potesi ma to viac ako nejaky basovy onanista, ktory vynika mnozstvom nacvicenych technik a pritom nevie co je jeho uloha v kapele. Ked da nejake solicko, vyhravku, ktora sa hodi je to len plus. Zdravíčko
Inak na to tvoje solo si spominam. Viem, ze som bol z teba mimo ako si tam v satni cvicil asi cely den a potom si bol schopny odohrat s Petom koncert. Je to frajer


Ale aby som bol v teme. Tak strucne. Zacinal som s Metallicou. Cez Kirka Hammeta som sa dostal k hudbe Joe Satrianiho. Pri jeho hudbe som pocitil potrebu dozvediet sa o gitarovej hre ako takej co najviac. Bol som blazon do hudobnej teorie, co mi neskor vela veci ulahcilo. Rok na to som sa prihlasil do ZUSky, kde som natrafil na spravnym smerom trafeneho ucitela(ze Marek Bavím sa skvele ), ktory do mna viac ako klasiku pumpoval jazz a nosil mi sialene CD s hudbou(napr. King Crimson, Al di Meola, Rush). Po jeho odchode som u dalsieho ucitela 2roky hral vyhradne klasiku, co ma posunulo hlavne technicky. Okrem toho som samozrejme neobchadzal aj elektriku, ale na vysokej skole som vela casu na nu nemal. Po viacerych akutnych jednorazovych hostovaniach v roznych kapelach som uz skoro rok zakotveny v jednej kapelke, v ktorej sa venujeme coverom v akustickom prevedeni. Stale vsak tuzim vytvorit vlastnu jazzrockovu instrumentalnu kapelku, kde by som realizoval svoje napady. Okrem toho sukromne doucujem zaciatocnikov gitaru.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #42 kedy: 03. Apríl , 2008, 18:37:25 »

ako zavyjala moja hra na gitare ? od zaciatku nad moje ocakavania  Bavím sa skvele
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #43 kedy: 03. Apríl , 2008, 20:09:35 »

ha ha ha ha ha ha ja mam tiez niekedy pocit, ze ci som uz neskoncil nahodou...  No hanbím sa..

ja som ani nezacal, takze nemozem ani skoncit  :)
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #44 kedy: 03. Apríl , 2008, 22:16:08 »

 Re: ako sa vyvíjala vaša hra na gitare? 


nevyvija vyvoj skončil Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.