Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 18:31:57
Strán: 1 ... 37 38 [39] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kreativne hand made,to mam rad  (Prečítané 159642 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #570 kedy: 19. Január , 2018, 09:01:07 »

Kokos, ved to si mal rozrobené ked som bol u teba s Rolandom. Máš také tektonické tempo  Bavím sa skvele.  Čo si chalupu staval popritom?
podla tych napati si k domu zrejme pristavil aj samostatnu elektraren  Bavím sa skvele

ako uchylka samozrejme fajn, mas moj obdiv :)  Na zdravie!
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #571 kedy: 19. Január , 2018, 10:40:11 »

1,8KV  Si píš!!! Si píš!!! jbmnt to už je dosť aj na izoláciu káblov ,  Nechajte ma vydýchať
udvihneš to sám ? či treba dvoch ludí ?  Bavím sa skvele

Tak udvihnem, co mam robit  Nechajte ma vydýchať neviem sice kolko to vazi, ale je to o cosi tazsie ako Ampeg SVTcko.
1,8kV je napajanie ale medzi anódami pri plnom rozkmite moze byt aj 5kV a toho som sa najviac bal aby mi nestrelil vystupak, ktory som si sam vyrabal.
Inak na tych budiacich EL34kach je tiez asi 1kV napajanie.
Pôvodne ten chala s tej stranky co to staval tam s tym mal problem, tak tam pouzil take triody 300B ,ale ja som s tym vycural a ide to aj s EL34 bez problemu.

inak zaujimave jak sa vsetci hrozia tych vysokých napäti a pritom v notebooku na podsvietenie je menic co dava tiez slusne napätia a aj v miktrovlnke je hlavna suciastka elektronka co tiez papa asi 2kV a nikto sa nadtym nepozastavi.
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 10:47:00 od brdo prvy » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #572 kedy: 19. Január , 2018, 12:36:40 »

len, že nikto doma nevyrába mikrovlny ,  ha ha ha
v mikrovlnej rúre to je celkom jendoducho spravené ,
 krátke káble , pekne zaizolované , ludia si z toho robia zváračky alebo s a  s tým len tak hrajú ,

kolko ti tam ide mA ??

a pri tom vysokom napätí aby sa ti nestalo toto :D

človek čo robil zosilňovač tienil Anodové káble , a dáko tam vznikol krásny oblúk a  celkom dlho zváral,
 podla foto :)



* 26543246_10204242904149877_61185456_o.jpg (125.34 KB, 1280x720 - prehliadnuté 521 krát.)
Zaznamenané

yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #573 kedy: 19. Január , 2018, 19:54:11 »

Jeden prudko laický dotaz. Ako to je vlastne pri hentakých vysokých napätiach. Tam bežná izolácia a podobne stačí? Pri "šachovaní so šrobovákom" pri nejakej činnosti typu nastavovanie žhavenia keď je to pustené tam nehrozia nejaké "preskoky".

Alebo sú práca s tým a postupy zhodné s bežným lampovým zosilovačom?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #574 kedy: 19. Január , 2018, 20:25:26 »

Jeden prudko laický dotaz. Ako to je vlastne pri hentakých vysokých napätiach. Tam bežná izolácia a podobne stačí? Pri "šachovaní so šrobovákom" pri nejakej činnosti typu nastavovanie žhavenia keď je to pustené tam nehrozia nejaké "preskoky".

Alebo sú práca s tým a postupy zhodné s bežným lampovým zosilovačom?
Izolacie su samozrejme viacvrstve aj kable ktore su na vysokom potenciali su v dodatocnych buzirkach.
Nastavenie sa deje na prednom paneli kde su aj meraky a tam nic nehrozi.

Tych 1,8kV dava ten toroid ktory je dimenzovany cca na 2kW cize stret s tym vysokym napätim by mal fatalne nasledky.

kolko ti tam ide mA ??

a pri tom vysokom napätí aby sa ti nestalo toto :D
... ked tam tecie pol ampera ,tak ten toroid o tom ani nevie.Ten trafak ma primar nejaku 1,8 drat a sekundar 0,7.Tiez som si to  navijal sam ,tak dufam ze som to spravil dobre.Stat sa moze secko,ale tak spravil som to najlepsie jak som vedel a pracujem na tom asi 4 roky a zatial sa nic nestalo ,tak dufam ze sa nestane.Na vystupaku kde je to hrozive napatie, som si vyrobil plechovy dekel aby to bolo zadeklovane.
Mam aj fotky vnutrajska tak ak by ta to zaujimalo mozem ti to poslat.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #575 kedy: 19. Január , 2018, 21:26:27 »

rozhodne to zaujalo mojho tatka, fotky by ocenil. a reku so zvedavosti ze ci aj schemu by mohol kuknut. dal som mu link na tu nemecku stranku, ale ty to mas asi nejako inac predpokladam ...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #576 kedy: 19. Január , 2018, 22:18:38 »

Daj ich rovno sem  Je to frajer
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 22:19:01 od styrioci » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #577 kedy: 20. Január , 2018, 15:55:29 »

V podstate sem nemam co dat lebo nemam ziadnu ucelenu schemu ,len cmaranice detailov ,ktore som si musel doladit, cize ta schema je v podstate ta ista, tam neni co inak zapojit.
Takto to ma riesene vela takto vykonnych zosikov len ine hodnoty napati a suciastiek tam su, lebo som pouzil ine elektronky a trafaky.Fazovy invertor mam rieseny ako jednocinny stupen budeny jednou triodou ,bez spätnej väzby, tak ako to ma napr ampeg.
Pouzite lampy inevertore,driveri a invertore su ECC88.
Bufer je v podstate koncak jak UL s koncovymi 5881kami co budia celosymetricky vystupak 1:2 ( pouzil a upravil som vystupak s mono50ky )
Dalej nasleduje katodovy sledovac s EL34 zapojenymi ako triody, ktorymi jednosmerne nastavujem bias tych koncoviek GU81.
Aby pri tak vysokom napäti za studena nestrielali, tak su napajane nizkym napätim a v katodak okrem odporu su 24V relatka a ked sa lampy nazhavia tak pricapnu pozadovane napätie cca - 680V a daju povolenie pre spustenie dalsich vysokych napäti ,ktore idu tym velkym demizonom..
Je to taka mala ochrana proti poruche. Ak by odisla jedna EL34 tak zosik sa ani nezapne.
Koncove lampy oproti originalu maju na G3 privedene cca 70V.Tam v tej scheme su o zem, ale v takom zapojeni to hralo blatovo.Oproti originalu netreba tym katodovim sledovacom davat usmernene zhaveni ,lebo EL34ka je nepriamo zhavena lampa, ale treba jednosmernym napätim napajat tie koncove lampy co je zasadny pruser, lebo tie lampy papaju 12V a 12A kazda  Nechajte ma vydýchať
Preto je v zadu taky chladic na usmernovace.Ked som to mal napajane striedavim ,tak to neskutocne brumelo ,teda aspon na moj vkus.Nechapem ako to mohol niekto pouzivat bez toho.Skusal som to aj vyladovat iba odpporovym delicom pri striedavom napajani ,ale to je taka rychla technicka skratka.

Preamp je vymysleny , lebo som sa zapovedal ,ze uz nebudem kupovat dalsie elektronky, lebo uz aj tak som do tych mojich ohrievacom napchal kopec penazi a musim pouzit elektronky ktorych mam na povale plne krabice a do komercakov nepasuju , pritom su to normalne pouzitelne elktronky, tak som to usmatlal s 6N3P.Ja viem ze je to trosku nestandartna lampa ,ale ked to mohol pouzivat Alembic v preampoch tak mozem aj ja.

 
« Posledná zmena: 20. Január , 2018, 16:00:24 od brdo prvy » Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #578 kedy: 20. Január , 2018, 16:03:24 »

Trosku off topic, ale co mi mozes povedat o tych ruskych 6P3S-e? Pouzivas ich bezne? Mozem ich pouzit namiesto 6L6?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #579 kedy: 20. Január , 2018, 16:03:48 »

rozhodne to zaujalo mojho tatka, fotky by ocenil.
nech mi napise mail a poslem mu.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #580 kedy: 20. Január , 2018, 16:10:11 »

Trosku off topic, ale co mi mozes povedat o tych ruskych 6P3S-e? Pouzivas ich bezne? Mozem ich pouzit namiesto 6L6?
Pokilal mas v ampe anodove do 400V tak sa daju vybrat co tam mozu normalne chodit.V tych rackovych marsaloch koncakoch to chodilo normalne, ale skusal som tam iba take vojensky overene kusi s OTK razitkom.
Co som mal docinenia s lampami oznacovanymi modernimi znackami ako 5881, tak to boli presne hentie lampy.
Ja som pri nich prvy krat spozornel v armade jak zakladak a samozrejme som ich tam nechal sa len tak povalovat  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #581 kedy: 20. Január , 2018, 16:35:03 »

Cisto teoreticky, pokial by si do toho zapichol nejaku beznu gitaru s pafkoidnymi humbuckermi trebars, zacalo by to vobec niekedy kreslit? :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #582 kedy: 20. Január , 2018, 17:05:17 »

Cisto teoreticky, pokial by si do toho zapichol nejaku beznu gitaru s pafkoidnymi humbuckermi trebars, zacalo by to vobec niekedy kreslit? :)
Neviem, neskusal som to.Primarne to je spravene aby v normalne vyknedlenej hlasitosti bolo secko citatelne a neskreslovalo.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #583 kedy: 15. Február , 2018, 14:13:16 »

Neviem kam to supnut, tak skusim sem.



Zaujimava koncepcia pedalu, dalsi z primitivnych vymyslov, ktory je ale o to ucinnejsi a otvara moznosti pedalu - EQ post a pre.

Ak by sa niekto z miestnych chcel pustit do niecoho podobneho, mal by som par krabic, ktore by som vedel postnut k testovaniu. :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #584 kedy: 17. Február , 2018, 12:37:31 »

...no dnes je tvorivost k cene finálneho produktu tak nedocenena, ze kazdy zárodok tvorivosti v mojom pripade konci pri porovnani ceny konkurencnych produktov.

len pre zaujimavost, tuto si chalan doma vyraba klony mikrofonov, pekne o tom pise aj s fotkami. na zaciatku temy tam spiminal nejake klony preampov a podobne:

https://www.audiozone.cz/ostatni-hardware/marylinovo-diy-t23298-60.html

ked si clovek pozre ceny tych originalnych mikrofonov, pripadne aj vintage modelov, tak to homemade aj dava zmysel v tomto pripade :)
Zaznamenané
Strán: 1 ... 37 38 [39] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 23 otázok.