Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 08:01:59
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Môj pomaranč + nejakké srandy na zemi.  (Prečítané 19090 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« kedy: 04. Apríl , 2008, 12:52:51 »

Dnes je v robote nuda tak som sa rozhodol že sem pastnem môj amp.
Mal som už dosť ampov, naposledy Pivo Classic 30, na ktorý mám veľmi dobré spomienky. A možno si ho kúpim ešte raz, doma na cvičenie. Je to fest fajnové kombo.
Teraz som zakotvil u ORANGE Rockerverb 50 Head + box Orange PPC 212. Som s ním veľmo veľmo spokojný. Hľadanie som ukončil. Napísal by som že ho už nedám z ruky. Ale nikdy nehovor nikdy. A muzikanská duša........ No určite bude u mňa dlho dlho. Joe povedal že hraje ako taký vytunení Marshall. Neviem na lampový Marshall  som ešte nehral. Ale keď to porovnám s Mesa Dual Recto ktorý máme tiež v skúšobni tak moja voľba je jednoznačná. Proste sme sa našli.
Mám k nemu aj Hard Case. A som rád že ich mám.
Najviac na tomto ampe milujem jeho dynamiku a všestranosť (vzhľadom k počtu ovladacích prvkov, priam neuveritelnú).

Efekty používam. Orange Footschwič  ha ha ha ha ha ha ha ha ha Beeee. Boss DM-2 Staručké analogové delay, Boss CE-3 Chorus, Turbo Rat (Turbo potkan), pedálovú ladičku od Planet Waves PT 04 či ako. Mal som ešte Wah Jim dunlop 535 Q. Ale skoro vôbec som ho nevyužíval a bol moc komplikovaný na mňa. Tak som ho poslal do prdele. Všetko to mám v plastovom kufríku Boss BCB 60. Ten kufrík je nalepší efekt aký som si kedy kúpil.  ha ha ha ha ha ha Šetrý toľko času. Foto môžem dodať ak by bol záujem.
Struny DR 09-46, Káble Leem a Planet Waves, trsátka Jim Dunlo Big Stubby 2,0 mm.

Som za jednoduchosť. Ved to vydno aj na tom aký mám amp a koľko efektov. Ešte rozmýšlam že predám aj chorus, tiež ho málo používam. Delay a turbo potkan mi bude bohato stačiť. Nepotrebujem 5 km rack a milión efektov. Skôr sa snažím sústrediť na to čo a ako hrajem.  Zdravíčko
 


* Orange.jpg (204.83 KB, 717x538 - prehliadnuté 1707 krát.)
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #1 kedy: 04. Apríl , 2008, 13:03:56 »

opis trosku turbo rat, ked mozes. ja mam rat 2, zvazujem ze kupim/vymenim za turbo.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 04. Apríl , 2008, 13:27:26 »

Paci sa mi ta hlava aj boxik :)
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #3 kedy: 04. Apríl , 2008, 13:58:49 »

krasny amp, nech dlho sluzi ako ma Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 04. Apríl , 2008, 14:15:23 »

Pekneee. pripadne ak mozes napis este akemu hudobnemu zanru sa venujes, aby si pripadni vymyselnici ako ja vedeli predstavit na ake styly sa takyto setup moze hodit (celkovy charakter zvuku, gainove rezervy ano/nie a pod.) nech ti teda robi radost.
Zaznamenané

Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #5 kedy: 04. Apríl , 2008, 14:25:16 »

pekny aparat, tiez som uvazoval o pomaranci ale teraz som s mojim sucasnym ampom maximalne spokojny, takze si casom k nemu kupim len taku bednu.
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #6 kedy: 04. Apríl , 2008, 14:29:55 »

opis trosku turbo rat, ked mozes. ja mam rat 2, zvazujem ze kupim/vymenim za turbo.

Turbo rat je jediny rat ktorý mám vyskúšani. Takže ti neviem povedať aký je rozdiel medzi nimy. Je to fajna krabička na jemné skreslenia. Na to ju aj používam. Ale dokáže aj fajny Hard rock dať.
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #7 kedy: 04. Apríl , 2008, 14:39:24 »

Pekneee. pripadne ak mozes napis este akemu hudobnemu zanru sa venujes, aby si pripadni vymyselnici ako ja vedeli predstavit na ake styly sa takyto setup moze hodit (celkovy charakter zvuku, gainove rezervy ano/nie a pod.) nech ti teda robi radost.

No najradšej hrajem blues. S kapelou hráme rock-pop. Ale rád si zahrám aj tvrďárni. Také podladené nakládačky. A rád mám aj funky. V podstate sa nebránim ničomu.
Charakter zvuku, taký oranžový  ha ha ha ha ha ha. Treba počuť. Čistý kanál ala fender. Skreselný šťavnatých a sladký. Jak pomaranč. Sreslenia to má habadej. Bežne ho mám tak na 5 až 6 s 10 tich. Takže v pohode aj riadny metal sa dá nakrútiť. Najlepšie to hrá a to myslím vážne. Volume na plno 10. A gain tak na cca 4. To je smrť. Také plexoidné. Gule ti ide odtrhnúť. Proste masaker. Len sa to nedá použiť v kapele. Lebo je to tak nahlas  Ja som čert.. .
Najväčšou nevýhodou toho ampu je jeho váha. V skúšobni máme ešte box Marshall 1960 Vintage 4 x 12 a ten môj Orange 2 x12 je ťažší jak ten Marshallacky. A Mesa DualRecto hlava je Oproti tej Oranžovej o polovicu lahšia. Čiže si vieš predstaviť jak ma majú radi spoluhráči.
« Posledná zmena: 04. Apríl , 2008, 14:39:57 od misofg » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 04. Apríl , 2008, 15:24:37 »

Pekna zostava. Mne sa ten Orange pacil a super, ze si kupil aj origos bednu k tomu. Teraz to pekne vyzera a urcite aj pekne hra.  Na zdravie!
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #9 kedy: 04. Apríl , 2008, 16:41:56 »

Ktorú banku si vylúpil?  Bavím sa skvele ?§!.
Perfekt...
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 04. Apríl , 2008, 17:12:28 »

Ale keď to porovnám s Mesa Dual Recto ktorý máme tiež v skúšobni tak moja voľba je jednoznačná. Proste sme sa našli.

Kolega v kapele hra na Recto? No pekne. Uz sa tesim na majovu session, asi budem musiet dovtedy kupit stuple do usi, aby som v zdravi prezil...

Odkedy som videl mastit Fair to Midland na Orange tie svoje pecky, tak poskulujem po tej znacke :-D


Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #11 kedy: 04. Apríl , 2008, 20:00:36 »

Kolega v kapele hra na Recto? No pekne. Uz sa tesim na majovu session, asi budem musiet dovtedy kupit stuple do usi, aby som v zdravi prezil...

Odkedy som videl mastit Fair to Midland na Orange tie svoje pecky, tak poskulujem po tej znacke :-D




To nie je kolega s kapely. To je u nás v skúšobni ešte jedna kapela a tam hrá kamrát na Mese. U nás v kapele je elektrika iba jedna.
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #12 kedy: 04. Apríl , 2008, 20:15:40 »

fuha... prisiel som nato, ze jedine co to do do aparatu a vybavy mame spolocne je trsatko  ?§!. , heh.. ale ten orange musi drit jak delo... mozno si raz na takom daco zahram....
myslim, ze sa pojdem pozriet najblizsie na nejake Perpetacky koncert
Zaznamenané
misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #13 kedy: 04. Apríl , 2008, 20:46:00 »

fuha... prisiel som nato, ze jedine co to do do aparatu a vybavy mame spolocne je trsatko  ?§!. , heh.. ale ten orange musi drit jak delo... mozno si raz na takom daco zahram....
myslim, ze sa pojdem pozriet najblizsie na nejake Perpetacky koncert

 Na koncert jasné že príď dáme nejaké pivo. Si možeš kludne na tom pohrať kolko chceš. Som bol na vás pozrieť v stredu v Razy. Som ta chcel aj pozvat na nejaké pivo ale si tam mal vela známich asi si bol zaneprázdnený tak som nechcel rušiť. A neskôr som už mal dosť vypité. Tak nabudúce.
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #14 kedy: 04. Apríl , 2008, 20:57:14 »

Na koncert jasné že príď dáme nejaké pivo. Si možeš kludne na tom pohrať kolko chceš. Som bol na vás pozrieť v stredu v Razy. Som ta chcel aj pozvat na nejaké pivo ale si tam mal vela známich asi si bol zaneprázdnený tak som nechcel rušiť. A neskôr som už mal dosť vypité. Tak nabudúce.

jaj.. sorry... no mal som tam brata, paru ludi a tak.... napis mi potom SS ze kde a kedy hrate... fakt by som to chcel pocut v akcii...a co povies na koncert v razy?....
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.