Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 06:54:08
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: bratislavské jazzové dni jar 13.4  (Prečítané 13671 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jozef sivák
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 164



« kedy: 14. Apríl , 2008, 18:54:39 »

bol som vcera v bratislave na jazzakoch hlavne koli henrymu koncert bol naozaj dobry no ani tam som nezohnal nove cd henryho a mariana čekovskeho , henry dokonca pouzival aj syntak alebo midi ci co to bolo ynelo to dobre trubkar bol tiez vynikajuci no na zaciatku nebol zrovna dobre nazvucenzy , potom prisla spevacka lydia campos take brasilske jazzoviny celkom zaujimave pre cloveka co taketo nieco nepocuva tak casto, lipa a mino cinelu boli celkom zohraty ludom sa to najviac pacilo  no bolo to dobre ale take pre mna zvlastne martin gašpar bol skvely aj zvuk mal super hral s nim este taliansky gitarista - vyzrety muzikant..., rhonda smith - tvrdý funk samý cernoch na podiu nejaky gitarista tommy organ myslim ye nebolo to zrovna najlepsie nazvucene ale ona bola fakt dobra basacka ...  Na zdravie!
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 22. Apríl , 2008, 08:52:32 »

henry a marian maju spolocne CD?
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 22. Apríl , 2008, 09:10:42 »

henry a marian maju spolocne CD?

pozri v Henryho teme,daval som sem z toho ukazky
Zaznamenané
lacrosse
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2743



« Odpoveď #3 kedy: 14. Júl , 2008, 23:26:08 »

aj to cd niekde predavaju..ja som ho este nikde nevideL?
Zaznamenané

www.myspace.com/adamnoska

www.mkmb.sk/adamnoska
fender stratocaster,greco les paul standart 77, EVH5150 lll, EVH5150 4x12, ehx small clone, vintage cry baby
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #4 kedy: 27. Júl , 2008, 20:17:48 »

ja som na jazzove dni prestal chodit. obdobie kedy som absorboval akukolvek hudbu mam uz zasebou.
je mozne ze mi takto aj ujde nejaky dobry zazitok, lebo pametam si take na jazzovych ale to ostatne je pre mna tak nekonzumovatelna hudba ze o jazz som sa prestal zaujimat a uz sa mu aj vyhybam.
strasne sa mi paci jedna gitaristka co dala na youtube aj nejake ukazky svojej techniky a pri sedmickovom arpeggiu povedala ze name rada sedmickove akordy lebo to je jazz, nenavidi jazz, ale ze tie arpeggia zneju celkom v pohode. popri tom na svojej stranke predava aj tricka kde slovo jazz je preskrtnute v cervenom kruhu ako dopravna znacka.
ale fakt uprimne neverim ze niekto dokaze so zadrzanym dychom pocuvat napriklad freejazz. vacsina hudobnikov si uvedomuje ze to je brutalna nesuvisla improvizacia, a ako sa do toho zapocuvaju nehudobnici si neviem predstavit.
nema to spolocnu harmoniu, spolocne rytmicke prvky. najpresnejsi vyraz je ze kazdy si hra co chce, no beriem ze obcas pocuva aj ostatnych na podiu a vzajomne na seba reaguju, uzasnee.
« Posledná zmena: 27. Júl , 2008, 20:19:10 od Viktor » Zaznamenané
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #5 kedy: 26. Apríl , 2009, 07:53:12 »

dostal som listok na jazzove dni 24.4. tak som siel.  druha kapela potvrdzovala to co som napisla v predoslom prispevku. mal som viac krat chut vstat pocas skladby a odist. odisiel som po nich, tretiu som uz necakal.  ale prva skupina madarska bola rockova, vobec nie jazzova takze to bolo super. perfektny gitarista, vyborne solicka, vybehy po hmatniku uzasne, ale mohol si obliect nejake novsie tricko nie to co ma uz 5 rokov onosene, zodrate. takisto nas uvadzac nema uroven, tiez mal take tricko. nabuduce nech dojde rovno v roztrhanych teplakoch. neviem co si niektori ludia o sebe myslia ze pocuvaju jazz tak su akoze intelektuali a tak nezalezi na image alebo co. slusny clovek ked ide na podium tak sa v ten vecer pekne oblecie. a to uz od zakladnej umeleckej skoly by to mali poznat. z triciek si vybere aspon take novsie, nie handru. americania hrali v oblekoch. a v nasich koncinach otrasna uroven.

tiez som zmenil nazor na pko. treba to zburat. tu strednu budovu co je ten zaklad kludne nechat, tam je ta atmosfera , historia, ale obidve haly su v takom stave ze je hanba do takej diery pozivat svetovych hudobnikov. hodia sa ako sklad na zelezo a nie na koncerty.
Zaznamenané
bara
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 417



« Odpoveď #6 kedy: 26. Apríl , 2009, 08:11:51 »

Viktor, a to si toto vážne písal?  Bavím sa skvele však nie?  Na zdravie!
Zaznamenané
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #7 kedy: 26. Apríl , 2009, 08:42:19 »

co z toho sa ti nezda ?   vazne.

keby som ja rozhodoval o pko tak strednu budovu zachovat, opravit co nefunguje ale obidve koncertne saly zburat a postavit nove aj s tribunovym sedenim.  tieto su hrozne, vyzera to jak mastal, rozpadava sa to aj bez burania.

co sa tyka toho oblecenia, ja som si taketo veci NIKDY nevsimal. ale henti mali na sebe take stare tricka zodrate ze ma to kulturne sokovalo.    aj dietatko ked ide recitovat na skolsky vecierok ZS tak sa pekne oblecie, a dospely somar ide  uvadzat jazovy vecer, dobre ze si nepriniesol aj pivo v ruke.       inokedy by to bol peto lipa, .. ale mal koncert v ten den.

a hudba, mam rad iba uhladeny jazz-swing alebo jazzrock, pripadne nejake vylety do roznych harmonii.
 ale ta druha kapela bolo presne to nervy a dusu drasajuce trubenie a mlatenie. bubenik dvojkopy saxofonista sialene tony hore dole atd. fuj.

dalsia vec, siel som si kupit do baru nejake nealko, a oni ze ne. iba pivo a vino. coze ??  to je co za prevadzka - zburat pko.
« Posledná zmena: 26. Apríl , 2009, 08:56:30 od Viktor » Zaznamenané
bara
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 417



« Odpoveď #8 kedy: 26. Apríl , 2009, 10:58:15 »

...pri sedmickovom arpeggiu povedala ze name rada sedmickove akordy lebo to je jazz, nenavidi jazz, ale ze tie arpeggia zneju celkom v pohode... popri tom na svojej stranke predava aj tricka kde slovo jazz je preskrtnute v cervenom kruhu ako dopravna znacka.

a toto je prístup mnohých ľudí k jazzu - sú to predsudky - i keď sa im niečo z tej hudby páči, odmietnú ju len preto, že je to jazz a nechcú sa zaradiť medzi "pseudointelektuálov, ktorí sa fúúúúrt len pretvarujú, že sa im tá hudba páči." Ja som dôkazom toho, že to tak nie je - nepatrím medzi intelektuálov, a predsa so zatajeným dychom dokážem vnímať niektoré veci aj z jazzu.

...mohol si obliect nejake novsie tricko nie to co ma uz 5 rokov onosene, zodrate. takisto nas uvadzac nema uroven, tiez mal take tricko. nabuduce nech dojde rovno v roztrhanych teplakoch. americania hrali v oblekoch.

ver tomu, že všetci hudobníci si starostlivo vyberali, čo budú mať oblečené  Žmurk a myslím, že američania to mali s tým výberom najjednoduchšie, i keď určite najnepohodlnejšie. niekomu sa páčia obleky, niekomu staré handry.  :)

dostal som listok na jazzove dni 24.4. tak som siel.  druha kapela potvrdzovala to co som napisla v predoslom prispevku. mal som viac krat chut vstat pocas skladby a odist. odisiel som po nich, tretiu som uz necakal.

Ty si odišiel z Parkera?? veď tam všetci išli kvôli nemu...  Fuuha zíram

Viktor, prosím Ťa, keď nabudúce dostaneš lístok na jazz, daruješ ho radšej mne? ja som tam hrozne chcela ísť...  No hanbím sa..
Zaznamenané
Viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 237



« Odpoveď #9 kedy: 26. Apríl , 2009, 18:34:32 »

ja sa poznam s jednym gitaristom co sa hudbou zivy a hrava a pocuva jazz, tiez mi povedal ze neznasa free jazz. ma rad napr bensona. zoznamil som sa zo susedom klaviristom a zacali sme skusat jazzove pesnicky, stare americke evergreeny. to je pekny jazz. je vela ludi co ma rado jazz a neznasa free jazz a tazkoznesitelne experimenty a improvizacie. s tym sa aj ja stotoznujem. viem si vypocut peken jazzove veci, kde je nejaky napad, ale neznasam free jazz - nervy drasajuci ramus.
Zaznamenané
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 26. Apríl , 2009, 19:43:10 »

Sa pozri na slovenskych jazzmanov jak chodia obleceni. Vzdy v normale, sago, nohavice, uplne slusne, neviem co si videl ty ale nevadi.

Na jazzovych dnoch bola rockerina? To je skor hamba. Ked chces rock, chod na koncert do rock clubu. Na jazzaky sa chodi na jazz, nie na RnB, rock, co si niektori mylia.

Neznasas free jazz, bavi ta jazzrock? No to preto lebo to akosi nemas v sebe a bud to nechces do seba dostat alebo to nedokazes. Proti gustu ziaden disputat. K free jazzu sa musis dostat cez vsetko ostatne, nie vybrat iba jednu vec a na tu pindat. Ti ludia mozno hraju hore dole barco, ale aj tak to ma logiku, a keby im das zahrat "americky evergreen" All Of Me, tak ti ho zahraju tak tze dovidenia. To uz je iny level vnmania muziky.
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #11 kedy: 02. Máj , 2010, 00:01:44 »

na STV2 ide zaznam z Jazzakov. Spieva tam famozna a este k tomu aj krasna spevacka, s hanbou priznavam, ze nemam paru o koho ide; ak ma niekto cas a chut, odporucam
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
udry
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 02. Máj , 2010, 15:33:28 »

na STV2 ide zaznam z Jazzakov. Spieva tam famozna a este k tomu aj krasna spevacka, s hanbou priznavam, ze nemam paru o koho ide; ak ma niekto cas a chut, odporucam
  Bella Wagner and Band
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.