Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
30. Apríl , 2024, 08:58:42
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Speaker outputs z Marshall  (Prečítané 1051 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
javanne
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 227



« kedy: 14. Apríl , 2008, 09:54:22 »

Caute,

mam od minuleho tyzdna jeden z novsich Marshallov (hlavu) a pri zapajani do bedne som zistil, ze funguje len pravy vystup na repro. Manual uvadza, ze vystupy su paralelne ale neuvadza ziadne ine detaily (napriklad o nadradenosti vystupu) ani to nie je nijako specialne oznacene na zadnom paneli. Ina - nezarucena - info, zase hovori, ze druhy vystup (lavy) sa ozivi az ked je pripojeny ten prvy (pravy), cize v pripade, ak by som zapajal fullstack. Hlava ma 8/16ohm, bednu pouzivam 16ohm. Ako vyriesit impedanciu pri fullstacku?

Ak ma te niekto skusenosti s novsimi modelmi Marshallov, viete poradit ci je to bezne? Mal som staru jcm800ku a tam fungovali vystupy na bednu nezavisle na sebe...

Dik moc
Zaznamenané

Fender RK Tele / Paoletti Strats / Gibson VOS LPs -> Fryette Deliverance 60 -> custom cab w 2x12 Scumbacks speakers
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 14. Apríl , 2008, 10:02:26 »

Ak by si mal dve 16Ohm bedne, tak musis nastavit 8Ohm, kedze tie konektory su paralelne a 16 a 16 Ohmov paralelne da 8Ohm spolu.

Podla manualu by malo byt jedno, kam pichnes jednu bednu, ci do laveho, alebo praveho, staci nastavit spravnu impedanciu.

Ide o Vintage Modern hlavu.
Zaznamenané

javanne
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 227



« Odpoveď #2 kedy: 14. Apríl , 2008, 10:07:53 »

Ak by si mal dve 16Ohm bedne, tak musis nastavit 8Ohm, kedze tie konektory su paralelne a 16 a 16 Ohmov paralelne da 8Ohm spolu.

Podla manualu by malo byt jedno, kam pichnes jednu bednu, ci do laveho, alebo praveho, staci nastavit spravnu impedanciu.

Ide o Vintage Modern hlavu.

Z toho co si napisal som pochopil, ze oba vystupy by mali pracovat nezavisle na sebe = ak ma hlava impedanciu na 16ohm a pripojim ju na 16ohm bednu, tak by to malo hrat z ktorehokolvek vystupu. Lenze nehra...lavy je uplne hluchy. Pripojenie 2 bedni odskusam asap.
Zaznamenané

Fender RK Tele / Paoletti Strats / Gibson VOS LPs -> Fryette Deliverance 60 -> custom cab w 2x12 Scumbacks speakers
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #3 kedy: 16. Apríl , 2008, 21:20:56 »

lavy hra ked je zapnuty pravy ma to tak kopec aparatov na marshalloch je to bežne takisto aj Vht a ine aparaty ...a keby nešiel tak si to zapni dokaže to aj j*ebnuty
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #4 kedy: 16. Apríl , 2008, 22:26:02 »

lavy hra ked je zapnuty pravy ma to tak kopec aparatov na marshalloch je to bežne takisto aj Vht a ine aparaty ...a keby nešiel tak si to zapni dokaže to aj j*ebnuty
trosku kruto povedane, ale v podstate hej, toto zvladne aj cvicena opica zapojit si myslim  ?§!.
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #5 kedy: 17. Apríl , 2008, 06:34:33 »

Takto fungoval aj MARSHALL 6100 ANNIVERSARY, šiel len jeden a stretol som sa s tým aj pri ďalších novších Marshalloch...
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.071 sekund, 23 otázok.