Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
22. September , 2024, 08:50:12
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako casto menit struny?  (Prečítané 38490 krát)
0 užívateľov a 26 Hostí prehliada túto tému.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #105 kedy: 13. Január , 2010, 09:53:44 »

....ach jaaaaaj včera bolo v na skúške dosť veselo.....aj kôli tomu sa mi podarilo drapnúť Ečko na nicklových  45-kách od EBS.....s EBS sa mi to ešte nestalo.....tie struny som mal hore už 4 mesiace ladili a stále mali pekný sound.....ale vzhľadom na dobu čo som ich používal ma to nejak veľmi nemrzelo....až kým som si nenatiahol Dunlop-y....  http://www.musiccenter.cz/Dunlop-DBS2015/BASS-STAINLESS-STEEL-serie/:3:26112 ....majú strašidelný klavírový zvuk, znejú čudne.....stlmene ako tranzistor spod vankúša....  Bleee .....možno sa zabehajú a zvuk sa zlepší ale vidím to blede....  Neser ma!

.....basy sú huhlavé.....stredy tlmené, umelé......výšky žiadet cinkon nič mŕtvo na plošine.....  Bleee
« Posledná zmena: 03. Marec , 2010, 11:20:44 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #106 kedy: 03. Marec , 2010, 11:26:01 »

.....po dvoch mesiacoch trápenia sa s tými Dunlop-ami sa teším ako malé dieťa že konečne budúci týždeň po výplate kúpim znovu EBS-ky.....tie Dunlop-ky sa vôbec nevyhrali, zvuk ostal síce konštantný ale žiadna sláva......a navyše feeling z nich ktorý som si uvedomil až po niekoľkých hraniach je hrozný ako keby som naťahoval gumu v gaťoch......  Neser ma!
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #107 kedy: 18. December , 2010, 22:40:32 »

tak tak ocel je ocel..
hlavne ked prazce su nikel, tak potom ta ocel aj zanechava stopy. Neviem ako je to na basach ale na gitarach som prestal pouzivat steelky koli nahlodavaniu prazcov
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #108 kedy: 19. December , 2010, 20:36:03 »

....no treba použiť riadny pražcový drôt a bez problémov....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
LUMPYs.r.o
nováčik
*
Príspevkov: 69


Jakub Newsted Heavymetalový


« Odpoveď #109 kedy: 06. Január , 2011, 17:38:58 »

Paranormal Activity , GHS L 6000 za pomoci litrov Dunlopu 65ky už 6 mesiacov :D uvidím koľko to ešte pôjde :D
Zaznamenané

ASHDOWN MAG-414T DEEP
ASHDOWN MAG-300H EVO II
MTD Kingstom The Heir (Trans Cherry )
Duger
Hosť
« Odpoveď #110 kedy: 10. Marec , 2011, 00:14:27 »

ja som z kamošom raz skusil stare struny vyvariť v octovej vode... a bol som prekvapeny.. hrali jak nove..uplne ich to odmastilo... mali kovovy zvuk a smrdeli za octom..
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #111 kedy: 10. Marec , 2011, 01:09:14 »

hrali jak nove..

a ako dlho? nie je to zbytocna babracka?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #112 kedy: 10. Marec , 2011, 08:18:31 »

ja som z kamošom raz skusil stare struny vyvariť v octovej vode... a bol som prekvapeny.. hrali jak nove..uplne ich to odmastilo... mali kovovy zvuk a smrdeli za octom..
To sa skor pouziva na bassgitarove struny, pripadne aj na akustiku. Ale tam dlho nevydrzia.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #113 kedy: 10. Marec , 2011, 08:28:50 »

struny niesu tak velka polozka aby som si nemohol dovolit jedny mesacne za tu cenu 5.6e ci kolko.. samozrejme myslim na gitaru.. posledna vec co by sa mi chcela robit je vyvarat drot v kuchyni len na to aby vydrzal o 2 tyzdne dlhsie ..aj ked, na basu to moze byt ina vec zas.. ale tam aj tak niektori ludia maju aj 3 mesiace a v pohode
« Posledná zmena: 10. Marec , 2011, 08:29:21 od kaolko » Zaznamenané

Duger
Hosť
« Odpoveď #114 kedy: 10. Marec , 2011, 08:33:28 »

To sa skor pouziva na bassgitarove struny, pripadne aj na akustiku. Ale tam dlho nevydrzia.

a toto neni tema o basovych strunach ? :)



vieš čo? na tej base sa vobec nehralo potom, to bola dajaka stara jolana od punkera jedneho, ta sme ju dali dokopy, vyčistili hmatnik od punkoveho potu, vyvarili struny, snimače sa opravili, nulty pražec držal iba pnutim strun... cize neviem ako dlho by vydržal ten zvuk novych strun kebyže sa na nej hraje.. lebo oni tak hraju doteraz... a to bolo v lete dakedy...  je to skôr taky vystavny kus :)

a babračka to neni zbytočna... si zober že ideš meniť struny daš ich dole.. a namiesto toho že ich vyhodiš , ich hodiš do hrnca z vriacou octovou vodou, a použiješ este možno mesiac možno viac, neviem . Babračka to neni len ocot smrdi ked vre.. taže potom treba vetrať
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #115 kedy: 10. Marec , 2011, 10:53:25 »

a toto neni tema o basovych strunach ? :)


to bola dajaka stara jolana od punkera jedneho

....to je riešenie presne na takú gitaru....

....sú aj iné faktory prečo už struna nie je vhodná....bežne vymlátim E, A, D....ladička ten tón síce rozozná, ale pre ucho to už nie je ono....

....a vôbec, nemám rád struny zo zvonivým charakterom na začiatku a postupne zachádzajúcim....ale struny s vyrovnanejším charakterom bez tejto zmeny a hlavne aby bol zvuk strún späť po obyčajnom pretretí dunlopom65....

....u mňa to vydrží tak dva mesiace....tri je už zázrak....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #116 kedy: 10. Marec , 2011, 11:33:42 »

ocot ma zakaz vstupu do mojho bytu  Nechajte ma vydýchať mne najviac vyhovuju elixiry, brnkatko velmi nepouzivam takze sa ta vrstva natom nerozdrbe.. hraju v podstate stale tak isto, akurat su viac zvonivejsie ked su nove co mne neprekaza, ale ja hram raz zacas.. inak skusal som aj rotosound, ernie ball, a d'addaria.. nic pre mna, lebo rychlo zdochnu..  Bavím sa skvele
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #117 kedy: 16. Február , 2012, 14:55:03 »

Ak chcete ušetriť na strunách, tak si kúpte skvelý nástroj  Ja som čert..  Bavím sa skvele
Mal som Squiera, struny som varil, menil a čo ja viem čo každú chvíľu, teraz mám handmade a struny som za 3 mesiace tuším ani nečistil  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #118 kedy: 16. Február , 2012, 15:25:14 »

Ak chcete ušetriť na strunách, tak si kúpte skvelý nástroj  Ja som čert..  Bavím sa skvele

Pravda, na dobrych nastrojoch zneju fajn aj tupe hrdzave struny.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #119 kedy: 16. Február , 2012, 16:23:22 »

s tymto sa da suhlasit v urcitej obmedzenej miere  :)
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 23 otázok.