Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 08:19:06
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Blue effect aneb mistr Hladik  (Prečítané 20549 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #30 kedy: 20. Apríl , 2008, 11:24:43 »

Neviem, si porovnaj jeho ton teraz a na klasickych albumoch a starych zaznamoch z koncertov. Je uplne iny a nie je to len mojimi netopierymi usami. Žmurk
koncertoval s CA30 videl som ho par krat...dnes hra s tymi bugi srandami tak ma aj taky srandovny zvuk..ale maslim že jemu sa to nechce už riešit
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #31 kedy: 20. Apríl , 2008, 11:28:32 »

neznašam ten vyraz..vtedy sme tomu hovorili JAZZROCK...to bola pocta kto počuval tuto muziku...a svitanie je daleko pred tymi dalšimi...to je dielo...SBB ma až hypnotizovalo...Apostoliss hral tak užasne vytvaral take napetie a až zaverom palil velmi to vystupnova...hraval na gitary Kramer SG a aparaty LAB series tak nejak sa to piše

No encyklopedisti a progrockovi akademici tvrdia, ze jazzrock je len podskupina v progrocku. Bavím sa skvele Ale to je jedno, ja tiez nerad skatulkujem.

SBB mam velmi rad, najma albumy Pamiec a dalsie asi do roku 1981. Vtedy hraval Apostolis na dvojkrkom Gibson SG a co som videl par starsich koncertnych videii, tak na Marshalloch. V studiu netusim. Ja si z tej kapely najviac cenim lavesaka Skrzceka (ci ako sa to pise  :)) a bubenika Piotrowskeho -- ten slape ako masina presne. Bolo tusim aj take porekadlo, ze podla neho si bubenici stelovali metronom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 20. Apríl , 2008, 11:29:48 »

Neviem, si porovnaj jeho ton teraz a na klasickych albumoch a starych zaznamoch z koncertov. Je uplne iny a nie je to len mojimi netopierymi usami. Žmurk

inac som to myslel... on ma tak specificky zvuk pre mna, ze nemam sajn uhadnut, co asi kde pouzil... su gitaristi, kde je pomerne jasne, ze je to Marshall alebo hocico... u Hladika neviem a ani to vobec neriesim... ci by to v 70tych nahraval na AC30 alebo na trandakovy poletovanec, vzdy by sme z toho zvuku dnes srali, o tom som uprimne presvedceny.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #33 kedy: 20. Apríl , 2008, 12:00:45 »

No encyklopedisti a progrockovi akademici tvrdia, ze jazzrock je len podskupina v progrocku. Bavím sa skvele Ale to je jedno, ja tiez nerad skatulkujem.

SBB mam velmi rad, najma albumy Pamiec a dalsie asi do roku 1981. Vtedy hraval Apostolis na dvojkrkom Gibson SG a co som videl par starsich koncertnych videii, tak na Marshalloch. V studiu netusim. Ja si z tej kapely najviac cenim lavesaka Skrzceka (ci ako sa to pise  :)) a bubenika Piotrowskeho -- ten slape ako masina presne. Bolo tusim aj take porekadlo, ze podla neho si bubenici stelovali metronom.
mali sg ale od kramra...a dvokkrku mal ten druhy gitarista Piovar.tak nejak sa volal hraval s nimi chvlku
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #34 kedy: 20. Apríl , 2008, 12:04:44 »

mali sg ale od kramra...a dvokkrku mal ten druhy gitarista Piovar.tak nejak sa volal hraval s nimi chvlku





Antimos ma dvojkrke SGcko zo zaciatku 70tych rokov, hra na nom doteraz.

V tom starsom prvom videu ma ten druhy gitarista Travis Bean gitaru s hlinikovym krkom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #35 kedy: 20. Apríl , 2008, 12:05:49 »

mali sg ale od kramra...a dvojkrku mal ten druhy gitarista Piovar.tak nejak sa volal hraval s nimi chvilku
« Posledná zmena: 20. Apríl , 2008, 12:16:45 od joe » Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #36 kedy: 20. Apríl , 2008, 12:13:16 »

ja myslim, ze u gitaristu typu Hladik je uplne jedno, aky ma aparat.

...presne tak, cital som v dakom rozhovore, ze na niektore male akcie, alebo ked sa mu nechce trepat aparat tak si bere POD  :)
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #37 kedy: 20. Apríl , 2008, 12:45:07 »

...presne tak, cital som v dakom rozhovore, ze na niektore male akcie, alebo ked sa mu nechce trepat aparat tak si bere POD  :)

Ano, flirtoval chvilu aj s PODom, ale potom priznal v nejakom rozhovore, ze ho to omrzelo.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 20. Apríl , 2008, 12:47:16 »

...ale potom priznal v nejakom rozhovore, ze ho to omrzelo.

ako kazdeho sudneho cloveka  :)
Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #39 kedy: 01. Júl , 2008, 08:29:16 »

Ano, jeho najlepsi zvuk bol podla mna z tej ery, ako aj albumy. Velmi mam rad trilogiu Svitanie, Svet Hledacu a 33. Este je fajn album Radim Hladik a Modry Efekt z roku 1975. ....
vcera mi kamos pustil ej papa pada rosa zo svitania z original platne... nadhera!  Bravooo a presne tie 3 albumy co spomina progrocker mi odporucil, ze to su tie naj. akurat pocuvam svitanie a nic ine okrem  Zdravíčko nemozem povedat, v tych rokoch to musel byt masaker
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
Dugo
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 01. Júl , 2008, 08:35:25 »

Najlepsi song je Slunecni hrob od neho. Cajovnu a podobne prkotiny nemusim.  Na zdravie!
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #41 kedy: 01. Júl , 2008, 12:13:31 »





Antimos ma dvojkrke SGcko zo zaciatku 70tych rokov, hra na nom doteraz.

V tom starsom prvom videu ma ten druhy gitarista Travis Bean gitaru s hlinikovym krkom.
Pre upresnenie: V tomto videu hra na dvojkrke Gibson SG Slawomir Piwowar. Na git. s hlinikovym krkom hra A.Antymos. 
Zaznamenané
jibbarocks
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


« Odpoveď #42 kedy: 23. December , 2009, 21:22:47 »

jedna pre mna dolezita otazka
neviete kde sa da stiahnut dvd live and life hladam ho uz dlho ale asi nebude
ukazky z youtube neodolatelne
musim mat cele dvd
alebo objednat cez net asi mi nic neostava
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #43 kedy: 23. December , 2009, 21:23:36 »

kup si. je to dobre dvd
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 23. December , 2009, 23:05:58 »

ja som pred rokom kupil som rovno dve, take je dobre :)
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.1 sekund, 22 otázok.