Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
06. Október , 2024, 13:25:55
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Praskanie, pukanie v combe  (Prečítané 1562 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
peterf
okukávač

Príspevkov: 2


« kedy: 20. Apríl , 2008, 10:01:41 »

Zdravím Vás priatelia, nevedeli by ste mi niekto poradiť, mám problém s combom, vktorom mi raz cca 30 - 45 min pukne, za sebou viackrát. Combo je Fender 25W, effekt používam Behringer Bass limiter, káble od fi: planet waves, basgitara kópia Fenderu, a druhá Cort - robí to pri obidvoch gitarách. Nemože to byť aj v tých kábloch planet waves, lebo na jednom konci je napísané po anglicky tienený koniec, na druhom nie nič napísané.vlastne ktorý koniec má ísť kam do gitary alebo do comba? Puká aj bez efektu, s kúšal som aj s inými káblami, lacnými zdá sa že to nerobí?alebo pukanie je slabšie.
Za radu Ďakujem
Zaznamenané
FeFe
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #1 kedy: 20. Apríl , 2008, 10:07:28 »

Skusal si tie kable otocit? Je pravda ze niektore su smerove tzn. ze jeden koniec patri vzdy do gitaryale neviem ci to sposobuje pukanie v kombe ked su zapojene opacne. To moze sposobovat strasne vela veci ale ked hovoris ze si skusal aj ine basy tak to bude naskor v kombe... Zachvilu dojdu odbornici a zista co tomu je  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 20. Apríl , 2008, 10:14:03 »

Necital som to uplne dokladne, ale tie niektore Planet Waves su zapojene ako tienena dvojlinka. Jeden vodic dvojlinky je gitarovy signal, druhy gitarova zem a treti vodic je ich opletenie, ktore je tiez zem, ale je zapojene len na jednom konci. Takto ma ten kabel polovicnu kapacitu, ako by mal tradicny koaxialny. Takze skus ten tieneny koniec dat do zosilnovaca.

Asi tak nejako to je, pisalo sa na tom na Instrumente.
« Posledná zmena: 20. Apríl , 2008, 10:14:56 od Martinlm » Zaznamenané

peterf
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #3 kedy: 20. Apríl , 2008, 10:20:48 »

Podľa mňa ten s tieneným koncom by mal ísť do efetku alebo do comba, neda sa mi to teraz vyskúšať som v robote, až zajtra, potom napíšem, ale keby to bolo combo, tak čo sním? je značkový Fender doteraz bez problémov, som s ním spokojný na 1000%
Zaznamenané
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #4 kedy: 19. August , 2008, 08:51:27 »

jasne, frontman 15 je tym znamy,  ha ha ha  mne to uplne random zase rezonuje, teda nieco v nom, ako nie je to nic strasne ani mi to nevadi, ale je to haluz, no  ?§!.
Zaznamenané
Osiris666
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 260


If you try to fuck with me, I shall fuck you too..


« Odpoveď #5 kedy: 19. August , 2008, 10:45:12 »

hej a nemas nahodou naopak zapnuty wah?  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.