Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
30. Apríl , 2024, 06:54:08
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Akordy - varianty na vyssich prazcoch  (Prečítané 3361 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
martinoo93
okukávač

Príspevkov: 1


« kedy: 17. Január , 2014, 12:40:26 »

Ahojte. Som začiatočník a  viem hrať veľa základných akordov ale chcem sa spýtať ako sa dá napr. akord C dur zahrat v iných polohách. Napr. to hrá niekde pri 10 prazci a vela hudobnikov hra take akordy a nie zakladne pri prvych 3 prazcoch. Co su to za akordy? Dakujem :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 17. Január , 2014, 12:51:46 »

barre - v zasade sa pouziva cca 4-5 zakladnych hmatov, ktore len posuvas do roznych poloh po hmatniku a dokazes vdaka nim zahrat akykolvek obyc. durovy ci molovy akord hocikde po gitare...

https://www.google.sk/search?q=barre+chords&newwindow=1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=GhnZUrm8F6KL4ASvx4AQ&ved=0CDMQsAQ&biw=1280&bih=654
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 11. Marec , 2014, 23:28:22 »

Napisal som nieco o akordoch. Internet je toho plny, ale nejak som sa snazil to zhrnut po svojom. Ak sa mi bude chciet tak to este rozsirim o cvicenia a mozno aj nejake video ked sa naucim jak sa to robi apod, neviem...  Tych zopar cviceni co tam je su iba taby bez nejakych ukazok a notacie co je blbost, ale su take elementarne, ze je hned jasne co a ako, ale budem sa snazit dorobit . . . a asi tam bude aj dost gramatickych sialenosti . . . jo a bez diakritiky samozrejme . . .

https://dl.dropboxusercontent.com/u/102060619/akordy/sferomoakordoch.html
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 12. Marec , 2014, 06:54:13 »

Napisal som nieco o akordoch. Internet je toho plny, ale nejak som sa snazil to zhrnut po svojom. Ak sa mi bude chciet tak to este rozsirim o cvicenia a mozno aj nejake video ked sa naucim jak sa to robi apod, neviem...  Tych zopar cviceni co tam je su iba taby bez nejakych ukazok a notacie co je blbost, ale su take elementarne, ze je hned jasne co a ako, ale budem sa snazit dorobit . . . a asi tam bude aj dost gramatickych sialenosti . . . jo a bez diakritiky samozrejme . . .

https://dl.dropboxusercontent.com/u/102060619/akordy/sferomoakordoch.html
:)
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 31. Marec , 2014, 18:41:23 »

Este na margo tych akordov som vyrobil jedno makro, ktore mi obcas ulahci zivot, tak to tu dam. Som to robil v microsoft excel 2010, tak neviem ci to bude fungovat aj v inych verziach. Zharmonizuje to stupnicu, ktoru si sami zadate. Hocijaku znamu, neznamu, aku si sami vymyslite. Intervalom aky si zvolite a poctom tonov, ktory si zvolite. Potom to zobrazi na gitarovom  hmatniku kazdy vzniknuty akord zvlast. Zelenou farbou na pozadi je stupnica a oranzovou prislusny akord. Treba mat ms office excel a treba si to stiahnut k sebe na HDD.

Robil som to pre seba takze to neni osetrene pre uzivatela a preto treba dodrzat zopar zasad, aby to fungovalo.

Interval akym sa ma harmonizovat, sa zada cislom do bunky A10, pod napis "INTERVAL". Priklad, ked zadate cislo 2, tak napr na stupnici c, d, e, f, g, a, h, sa budu vytvarat akordy vrstvenim kazdeho druheho tonu. Napr z tonu C to bude c, e, g. Ked zadate cislo 3, sa budu vytvarat akordy vrstvenim kazdeho tretieho tonu, cize na tej istej stupnici to bude napr. z tonu C taketo nieco c, f, h

To, ze kolkotonove akordy sa maju vytvarat sa zadava cislom do bunky A12, pod napis "TONY".


Tony stupnice sa zadavaju do 14teho riadku, pod napis "VZOREC". Tony sa zadavaju velkymi pismenami C D E F G A H. Poltony sa zadavaju tiez velkymi pismenami,  CIS DIS FIS GIS AIS. Jeden ton sa zada do jednej bunky. Treba zacat pisat hned od bunky A14 a nevynechavat bunky.

Nakoniec treba tuknut na modre tlacitko "Start" a malo by to ist.

Treba mat povolene makra v exceli. Tabulku hore, kde su popisane tony na hmatniku, nemazat a nemenit. Harok s nazvom "ukaz" nepremenovavat.

Teraz jak to po sebe citam, tak keby mi to niekto takto dal, tak to asi ani neriesim :). Je uz kopec paradnych veci dnes aj do posraneho telefonu, ale moznost kde by som si mohol zadat vlastnu stupnicu a velkost intervalu som nenasiel.


https://www.dropbox.com/s/2ffg6479q4rn0w5/harmon.xlsm
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.12 sekund, 23 otázok.