Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 18:07:22
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ake lampy na Marshall......  (Prečítané 8871 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
C3llario.HQ
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 494



WWW
« Odpoveď #30 kedy: 05. Máj , 2008, 16:59:26 »

nie si s tymi sovtekmi psokojny? ja rozmyslam nad ich osadenim do koncaku

no nie ze by som nebol spokojný hra to pekne ale kupil som to od chalana u Nemecka syna Uda Schneidera a boli tam menene podla neho tak 4 roky do zadu a je to uz pocut sem-tam prepian tomu chce to uz zmenu a rozmýšlal som že tam kupim už dáke kvalitne
Zaznamenané
C3llario.HQ
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 494



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 05. Máj , 2008, 17:00:23 »

ale vsak GT su tiez len selektovana zmeska hocijakych vyrobcov...

pocuj rastis ty si taký odborník ake by si mi odporučil lampy zančku také už kvalitnejšie chcem menit kompelt preamp aj konec
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 05. Máj , 2008, 17:22:53 »

pocuj rastis ty si taký odborník ake by si mi odporučil lampy zančku také už kvalitnejšie chcem menit kompelt preamp aj konec

nie som odbornik. do preampov su vsetci zblazneni do NOS Mullard, Tesla, Telefunken... mozem potvrdit, mam v jednom Telefunken, v druhom Tesla a hra to paradne. do koncaku nemam sajn... vsak normalne nejaky par vyselektovany nejakou firmou - Fender, Marshall, Mesa Boogie - zle to urcite nebude. ono sa tie koncove lampy ukazu az v plnom nasadeni, potichu doma je to uplne jedno.

aj tak sa z tych lamp robi zbytocna veda, asi ako aj okolo snimacov  Bavím sa skvele
Zaznamenané
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #33 kedy: 05. Máj , 2008, 17:50:52 »

no nie ze by som nebol spokojný hra to pekne ale kupil som to od chalana u Nemecka syna Uda Schneidera a boli tam menene podla neho tak 4 roky do zadu a je to uz pocut sem-tam prepian tomu chce to uz zmenu a rozmýšlal som že tam kupim už dáke kvalitne
a co ruske niesu kvalitne?

pokial viem tak marshall davaju do svojich ampov ako prve JJcka.
v marshalloch je jedno co tam das. stale to bude na hovno  Bavím sa skvele

Jaj. teraz citam ze ty mas kettnera. ta potom nic :)
« Posledná zmena: 05. Máj , 2008, 17:55:47 od koktavyalojz » Zaznamenané
C3llario.HQ
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 494



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 05. Máj , 2008, 18:27:55 »

dobre tak skusim dake kuknut a rastis kd kupim napr tie Telefunken?
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #35 kedy: 05. Máj , 2008, 18:40:49 »

9
a co ruske niesu kvalitne?

pokial viem tak marshall davaju do svojich ampov ako prve JJcka.
v marshalloch je jedno co tam das. stale to bude na hovno  Bavím sa skvele

Jaj. teraz citam ze ty mas kettnera. ta potom nic :)
Boha,Ty si srandovný...Do Marshalla patrí Marshall...Raz som prelampovával jednu 900-ku,preamp som dal Mesa,koniec Fender a hralo to úplne po prdeli.Posral by si sa z toho zvuku-pokial nemáš obe ruky lavé.Mimochodom všetky boli ruské :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 05. Máj , 2008, 18:44:01 »

C3llario.HQ - ebay, a daj tam napriklad NOS tube, NOS valve, NOS ECC alebo take nieco...

tu mas 1ks Telefunken:

http://cgi.ebay.com/TELEFUNKEN-NOS-vacuum-tube-ECC-83_W0QQitemZ260236131218QQihZ016QQcategoryZ67816QQrdZ1QQssPageNameZWD4VQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1638Q2em124
Zaznamenané
acdc100
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 246


« Odpoveď #37 kedy: 05. Máj , 2008, 19:32:19 »

Vštetci sú posraní zo starých krámov..ja som prelampoval Plexi s fungl novými MESA BOOGIE 12AX7, koncák mám normálne J&J EL-34 a hrá to po p..front...
Zaznamenané
koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #38 kedy: 05. Máj , 2008, 19:46:27 »

Boha,Ty si srandovný...Do Marshalla patrí Marshall...
nezoberies bozie meno nadarmo!
do marshalla marshall. to si povedal jakeby si marshall alebo mesa robili vlastne lampy...
« Posledná zmena: 05. Máj , 2008, 19:47:08 od koktavyalojz » Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #39 kedy: 05. Máj , 2008, 19:57:55 »

Nerobia ale tie ich mená tam nie sú náhodou - sú to vyberané kusy...  a je to poznať.
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #40 kedy: 05. Máj , 2008, 20:05:04 »

Vštetci sú posraní zo starých krámov..ja som prelampoval Plexi s fungl novými MESA BOOGIE 12AX7, koncák mám normálne J&J EL-34 a hrá to po p..front...
Robo zvolil si veľmi dobrú kombináciu Zdravíčko
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #41 kedy: 05. Máj , 2008, 20:41:13 »

Vštetci sú posraní zo starých krámov..ja som prelampoval Plexi s fungl novými MESA BOOGIE 12AX7, koncák mám normálne J&J EL-34 a hrá to po p..front...

Vyskusaj dat zachovane stare Mullard ECC83 a potom napis. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #42 kedy: 05. Máj , 2008, 20:45:04 »

suhlasim s branom, ale! do starych zosikov treba klasicke stare lampy, do novych nove. V novych zosikoch stare lampy chytaju zbytocne pazvuky lebo na taky gain neboli stavane. V starych zosikov higainove lampy hraju plocho, hlucho a nafigu. Neviem ako je to s novymi reissue plexinami.. ale verim ze stare mullardy by tam hrali lepsie.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
acdc100
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 246


« Odpoveď #43 kedy: 05. Máj , 2008, 20:53:56 »

Mne v tom zvuku nič nechýba, inak možno som to zjednodušil, ale všetky 4 Marshall hlavy som jednoducho napchal EL-34 od J&J a to mi Ferko FFamp ešte nič nešteloval, len som to tam dal, preamp stále MESA BOOGIE 12AX7 ale mám aj nejaké staré RFT a TESLA, no jednoducho sa bojím " že ostane cicho" a bude zle...starým gitarám pomaly prichádzam na chuť, ale budem ich isto osadzovať novšou elektrikou,l no v ampoch chcem mať črievka nové... Na zdravie! ..priznám ale, že ma viac zaujíma sound kapely, ako len môj a do kolegovho stacku FENDER VAN HALEN III sa celkom triafam aj s týmito lampami.  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #44 kedy: 05. Máj , 2008, 20:58:57 »

no jednoducho sa bojím " že ostane cicho"

Tie stare Tesly vydrzia omnoho viac ako JJ, boli konstruovane za sociku na ovela tvrdsie podmienky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.