Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 04:40:28
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Oprava repraku  (Prečítané 12027 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
marowak
Hosť
« Odpoveď #30 kedy: 17. August , 2009, 07:23:32 »

ale ved to musim neicom este podlepit, sommyslel nejako "zalaminovat"
Volakedy davno som chalanom, spoluziakom, co hrali v kapele taketo daco spravoval. Akurat ta natrhnuta, alebo prasknuta cast bola o cosi kratsia. Teda, neviem, ci to pomoze v tomto pripade, ale moj postup bol nasledovny (a skutocne to fungovalo, rozdiel vo zvuku, sme vtedy ziaden nepostrehli):
1. co mozno najvernejsie vratit a ulozit poskodene casti membrany do povodneho stavu (jemne, ziadne nasilie)
2. z oboch stran membrany sme dali, neviem ako to nazvat, existuje taky lekarsky pruzny, velmi tenulinky flajster, ktory pouzivaju doktori na prekrytie rany, s ktorou potom mozno ist kludne do vody, daco ako hydrofobna folia, ale z jednej strany lepi. Je to fakt velmi tenucke, pruzne a uplne priehladne.
3. potom sme "postihnute" miesto jemne prelakovali bezfarebnym lakom na nechty, ale iba fakt jemnou vrstvou, na spevnenie miesta.
Bola to takmer chirurgicka praca, ale pomohlo, reprak asi funguje dodnes. Jediny problem vidim v tom, ze mas zasiahnutu aj tu harmonikovu cast (vlnovec) a vypreparovat to, to bude asi najtazsie, aby si zachoval povodne vlastnosti. Pri troche snahy a trpezlivosti by to vsak mohlo ist. Nuz, tolko moja osobna skusenost, neviem ci to nejako pomoze. Profici to robia asi inak, ale co sme mali robit, ked penazi nebolo?  Zdravíčko
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #31 kedy: 17. August , 2009, 07:42:20 »

jj diky moc :), presne nejak takto som si to predstavoval zalepit. len ja by som skor pouzit taku naplast, ktora je taka papierova namokava - neviem dke som taku lepiacu pasku videl, ale videl... a to by som si skot predstavil zalakovat ako ten nepremokany leukoplast...mozno
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 17. August , 2009, 08:06:32 »

jj diky moc :), presne nejak takto som si to predstavoval zalepit. len ja by som skor pouzit taku naplast, ktora je taka papierova namokava - neviem dke som taku lepiacu pasku videl, ale videl... a to by som si skot predstavil zalakovat ako ten nepremokany leukoplast...mozno
v lekarni dostat take tenke, papierove naplaste. na spevnenie by som potom radsej pouzil nejaky impregnacny lak na papier (dostat v modelarstvach) ako lak na nechty

a ked nepomoze, tak mozes skusit obvaz a zafacovat to :)
Zaznamenané
marowak
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 17. August , 2009, 09:07:09 »

Ano, treba pouzit dnesne materialy a moznosti. Este si pamatam, ze skusali sme to aj s kancelarskou papierovou paskou, len ta bola prilis tvrda a nechcela sa na membranu reproduktora dobre prilepit. Resp. lep vyschol a potom to cele odpadlo. Preto sme hladali alternativu v tych naplastiach. Dnes vsak su aj tieto veci urcite kvalitnejsie a aj ten modelarsky impregnacny lak znie ovela lepsie ako lak na nechty. Myslim, ze sa ti ten reprak podari vcelku rozumne opravit  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 17. August , 2009, 15:01:17 »

ale ved to musim neicom este podlepit, sommyslel nejako "zalaminovat"

zalej to lokalne na tom fleku vcelim voskom, odspodu, aj odvrchu. nezacakaj to moc okolo, len na tej trhline... vceli vosk je makky a gumeny, mohlo by to byt OK a zvuk uvidis sam... to Ti pisem zbrucha, v zivote som to neskusal :)
Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #35 kedy: 17. August , 2009, 22:41:06 »

natri to odspodu duvilaxom a šupni na to cigaretový papierik  Na zdravie!
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #36 kedy: 18. August , 2009, 09:37:59 »

dik chalani, poskusam - aj ked mam iba jednu moznost, ktoru mam skusit ?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #37 kedy: 18. August , 2009, 09:57:07 »

dik chalani, poskusam - aj ked mam iba jednu moznost, ktoru mam skusit ?  Bavím sa skvele
Temov nazor mi pride najrozumnejsi.  Na zdravie!
Zaznamenané

temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #38 kedy: 18. August , 2009, 18:42:05 »

Temov nazor mi pride najrozumnejsi.  Na zdravie!
Ver tomu funguje to a spredu to nie je skoro ani vidieť  Na zdravie!
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #39 kedy: 20. August , 2009, 12:22:46 »

Ja som taketo a este aj väcsie framforce reparoval tak ,ze som rozmocil vodou s duvilaxom membranu v danom mieste pomocou nanasania stetcom.Ked to bolo ako tak mäke ,som to zakozil do seba a z reverznej strany som to podlepil tenkymi vrstvami hajzlaku,kery som po vrstvach impregnoval duvilaxom.Ked to zaschlo ,tak leprak hral jak novy  :) a to som mu teda daval riadne nakladacky.
« Posledná zmena: 03. Jún , 2010, 11:38:02 od brdo prvy » Zaznamenané
marowak
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 20. August , 2009, 13:24:24 »

Z revärznej strany...
Bravooo Kua, tak s diakritikou si si nerobil ziadne starosti, ale siroke a si teda na klavesnici hravo nasiel  ha ha ha
... a ono tam ani nepatri...
« Posledná zmena: 20. August , 2009, 13:26:23 od marowak » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #41 kedy: 20. August , 2009, 13:43:47 »

hmm, ked vysvetlis tu vetu s tym semä, tak sa do toho pustim  Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 20. August , 2009, 13:50:08 »

sema malo byt seba
Zaznamenané
marowak
Hosť
« Odpoveď #43 kedy: 20. August , 2009, 13:51:23 »

sema malo byt seba
a zakozil asi zalozil
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #44 kedy: 20. August , 2009, 13:52:43 »

zakozil je v pohode, to by som neprekladal.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.031 sekund, 22 otázok.